PIELGRZYMKA FATIMA

Pielgrzymka do FATIMY na zakończenie Roku Wiary

 

FATIMA- VALINHOS- ALJUSTREL- COIMBRA- TOMAR- BATALHA- ALCOBACA- NAZARE- SANTIAGO COMPOSTELA- LIZBONA

samolot, 7 dni

 

TERMIN: 21.09- 27.09.2013

 

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień: wyjazd z Opola we wczesnych godzinach porannych, przejazd na lotnisko w Warszawie. Przelot do LIZBONY. Transfer z Lizbony do FATIMY. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień: po śniadaniu przejazd do miejscowości BATALHA -zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej- wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości ALCOBAÇA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy - króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu, na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych udział w nabożeństwie.

3 dzień: po śniadaniu całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego- kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: po śniadaniu przejazd do miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS- miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. W drodze powrotnej zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru Templariuszy w TOMAR- w obrębie którego stoi CONVENTO do CRISTO, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Powrót do Fatimy. Wieczorem udział w nabożeństwie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień: wczesna pobudka, pobranie suchego prowiantu. Ok. 6:00 wyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELLA. Około południa przyjazd do jednego z najstarszych po Jerozolimie i Rzymie sanktuariów pielgrzymkowych świata. Modlitwa przy grobie Świętego Jakuba, następnie zwiedzanie barokowej katedry oraz spacer malowniczymi uliczkami miasta. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Fatimy. Późnym wieczorem powrót do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień: po śniadaniu ostatnia wizyta w Sanktuarium w FATIMIE. Około południa przejazd do LIZBONY. Zwiedzanie: zabytkowa średniowieczna dzielnica z pchlim targiem Alfama, położona u stóp Zamku Św. Jerzego, katedra Se, kościół Św. Antoniego Padewskiego- stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, dzielnica Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieża Betlejemska. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: po śniadaniu transfer na lotnisko w Lizbonie. Przelot do Warszawy. Przejazd autokarem do miejsca wyjazdu, zakończenie imprezy.

 

Cena: 3300 zł / os.

 

ŚWIADCZENIA:

- przelot samolotem Warszawa- Lizbona- Warszawa;
- przejazd klimatyzowanym, komfortowym autokarem w Polsce i Portugalii,

- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 2*/3* (5 w Fatimie, 1 w Lizbonie). Pokoje 2-3- osobowe z łazienkami;
- wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji;
- opieka pilota- przewodnika;

- ubezpieczenie KL, NNW, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;

- duchowa opieka kapłana;

- rezerwacja mszy św.

 

UWAGI:

Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot- przewodnik,
Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 40 Euro),

Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji;

Oferta kalkulowana przy kursie euro nie przekraczającym 4,20 zł.

 

Przy zapisie wpłata zaliczki 1.000zł. Dopłata do całości 3 tygodnie przed wyjazdem.