PIELGRZYMKA GRECJA

Pielgrzymka do GRECJI "Śladami Świętego Pawła"

 

FILIPPI- KAWALA- SALONIKI- KALAMBAKA- ATENY- KORYNT- MYKENY- EPIDAUROS

 

TERMIN: 28.04- 05.05.2013

 

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień- Wyjazd z Opola w nocy (ok. 1:00). Przejazd na lotnisko do Berlina. Przelot do Salonik. Przejazd do FILIPPI- pierwszego miejsca związanego z działalnością św. Pawła na greckiej ziemi. Zobaczymy pozostałości miasta rzymskiego- łącznie z więzieniem, w którym osadzony był św. Paweł. Odwiedzimy także prawdopodobne miejsce chrztu Lidii, która ugościła Pawła, Tymoteusza i Sylasa. Następnie przejazd do nadmorskiej KAWALI, gdzie Apostoł rozpoczął swą misję po Europie. Zobaczymy między innymi piękną panoramę portu i starego miasta. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Salonik na obiadokolację i nocleg.

2 dzień- Po śniadaniu przejazd do centrum SALONIK- drugiego co do wielkości miasta greckiego, w którym św. Paweł spędził 3 tygodnie i z którego musiał uciekać posądzony o działanie przeciw państwu. Zobaczymy: łuk tryumfalny cesarza Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego i Arystotelesa, rzymskie i średniowieczne budowle, przepiękne  świątynie bizantyjskie oraz starą dzielnicę Kastro i słynną białą wieżę pozostałą po władaniu Wenecjan. Najbardziej popularnym zabytkiem jest jednak kościół św. Demetriusza z V wieku. Czas wolny na zakup pamiątek. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień- Po śniadaniu całodzienny pobyt nad morzem. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

4 dzień- Po śniadaniu przejazd do KALAMBAKI- zwiedzanie Meteorów, klasztorów zbudowanych na wznoszących się w niebo słupach skalnych, które zdają się być zawieszone pomiędzy niebem i ziemią. Wieczorem zakwaterowanie  w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień- Po śniadaniu przejazd do DELF. Krótka wizyta w miejscu uważanym w starożytności za środek świata. Następnie przejazd do nadmorskiego hotelu w okolicach Aten. Zakwaterowanie, czas wolny na odpoczynek nad morzem. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

6 dzień- Po śniadaniu przejazd do centrum ATEN, gdzie zobaczymy: Grób Nieznanego Żołnierza- uroczysta zmiana warty, Parlament, ateński Akropol- starożytny ośrodek kultu religijnego (Odeon Herodosa Attykusa, Świątynia Ateny Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon), Teatr Dionizosa, Świątynię Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Starożytny Stadion Olimpijski- miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, Ogrody Narodowe. Spacer po Place- urokliwej starej dzielnicy tureckiej z mnóstwem tawern, sklepików, wąskich uliczek i zaułków. Na zakończenie przejdziemy starożytną Agorą. Czas wolny na zakupy. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 dzień- Po śniadaniu wizyta w kolejnym miejscu związanym z obecnością św. Pawła- KORYNCIE. Zobaczymy ruiny starożytnego miasta i miejsce, gdzie Apostoł miał przemawiać do mieszkańców miasta. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będą MYKENY. W tym liczącym ponad 3,5 tysiąca lat mieście znajdują się ruiny jednego z najstarszych miast i pałacu, do których prowadziła słynna lwia brama. W niewielkiej odległości od niego znajduje się wspomniany przez J. Słowackiego grób Agamemnona- tryumfatora spod Troi. Po wizycie w Mykenach, przejedziemy do EPIDAUROS- miejsca, gdzie znajduje się jeden z cudów sztuki architektonicznej starożytnych Greków. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień- Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, przelot do Berlina. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

 

Cena: 2900 zł   przy 40- 45  osobach płacących.

Cena: 3300 zł   przy 30- 39  osobach płacących.

 

ŚWIADCZENIA:

- przelot samolotem: Berlin- Saloniki, Ateny- Berlin;

- transfery komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini-barek, dvd) w Polsce i w Grecji;

- 7 noclegów w hotelach 3*/4*; pokoje 2- 3 os. z łazienkami;
- 7 śniadań;
- 7 obiadokolacji;
- ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna SA;
- opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie wycieczki;

- lokalni licencjonowani przewodnicy;

- rezerwacja mszy św. w miejscach istotnych na trasie pielgrzymki,

 

UWAGI:

Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot- przewodnik,
Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 60 Euro),

Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji;

Oferta kalkulowana przy kursie euro nie przekraczającym 4,20 zł.

Opcjonalnie NOC GRECKA- ok. 3 godzinny pokaz greckiej kultury i tradycyjnych tańców, połączony z degustacją specjałów greckiej kuchni. Koszt ok. 25 euro/os.

 

Przy zapisie wpłata zaliczki 1.000zł. Dopłata do całości 3 tygodnie przed wyjazdem.