Prawdziwe podróże

Północnym szlakiem w stronę krajów nadbałtyckich - Pielgrzymka

Cena od: 4550 PLN

Rosja, Niepokalanów – Gietrzwałd – Stoczek Klasztorny – Święta Lipka– Augustów – Ryga – Tallin – Helsinki – Sankt Petersburg – Wilno – Troki – Białystok, Pielgrzymki Zagraniczne, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Zapraszamy na naszą stronę www.moja-pielgrzymka.eu po więcej ofert pielgrzymkowych!

WYJAZD POTWIERDZONY 


RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1:
Wyjazd spod kościoła parafialnego w Prudniku we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do NIEPOKALANOWA. Zapoznanie się z historią sanktuarium, nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Maksymiliana. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Przejazd do GIETRZWAŁDU jedynego w Polsce oficjalnie uznanego przez Kościół miejsca objawień, potocznie nazywanym polskim Lourdes, gdzie Matka Boża objawiła się Justynie Szafryńskiej i Barbarze Samulowskiej przed 140 laty. Nawiedzenie kościoła z łaskami słynącym wizerunkiem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, cudownego źródełka i Dróżek Różańcowych. Zapoznanie się z historią miejsca i przesłaniem objawienia. Po modlitwie, przejazd do Domu Pielgrzyma, zakwaterowanie obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do STOCZKA KLASZTORNEGO. W środku sanktuarium zobaczymy ołtarz z 1713 roku z obrazem Matki Bożej z 1640 roku. Obraz jest okryty srebrną sukienką z 1687 r. Na obrazie zawieszone są bursztynowe korale – wotum kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przejazd do ŚWIĘTEJ LIPKI, którą wierni określają mianem Częstochowy Północy. Nawiedzenie bazyliki uchodzącej za perłę architektury barokowej, w której niegdyś stała słynna lipa, gdzie umieszczona została cudowna figura Matki Bożej. Modlitwa przed sławnym wizerunkiem Matki Bożej. Przejazd do AUGUSTOWA. Zakwaterowanie w obiekcie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do RYGI. Udział we Mszy Św. Następnie zwiedzanie miasta: najpierw ryska secesja- spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art. Nouveau. Piesze zwiedzanie miasta: ryska starówka - Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji- Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa, Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra, panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Kolejno przejazd do TALLINA. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy: Górne Miasto- Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny Toomkirik- katedrę, udamy się do punktu widokowego na Dolne Miasto. Kolejno zwiedzanie Dolnego Miasta- ulica Krótka i Długa, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildii, Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, baszta Gruba Małgorzata. W trakcie zwiedzania Msza św. Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5:
Pobranie pakietu śniadaniowego. Wczesny wyjazd do portu. Zaokrętowanie na prom. 2 godzinny rejs do HELSINEK. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejazd pod stadion olimpijski będący głównym obiektem letnich igrzysk w 1952 r. Następnie autokarem podjedziemy w okolicę Temppeliaukio- słynnego Kościoła Skalnego – zwiedzanie kościoła. Dalej zwiedzanie centrum: spacer monumentalną Mannerheiminitie- po drodze m. in. Muzeum Narodowe, Parlament, Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma, przez Rautatientori - perły architektury narodowego romantyzmu m. in. Teatr Narodowy i Dworzec Główny; także Muzeum Sztuki Ateneum, Plac Senacki z pomnikiem cara Aleksandra II, katedra luterańska, siedziba premiera i uniwersytetu, Sobór Uspieński. W trakcie zwiedzania Msza Św. Następnie przejazd na promowisko. Zaokrętowanie na prom i wypłynięcie do Petersburga. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie na promie. Przypłynięcie do SANKT PETERSBURGA. Zwiedzanie miasta. Spacer po najdłuższej i najbardziej reprezentacyjnej ulicy Sankt Petersburga - Newskim Prospekcie. Jest to główna arteria Petersburga, powstała w czasach Piotra Wielkiego. Ciągnie się na długości 4,5 km. Zobaczymy między innymi: Dom Knigi, monument Katarzyny II, Grand Hotel Europa czy Kościół św. Katarzyny, w którym przez wiele lat znajdował się grób Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej, której data powstania wyznacza jednocześnie datę początku istnienia miasta Sankt Petersburg. W obrębie Twierdzy znajduje się również Sobór św. Piotra i Pawła – czyli miejsce pochówku carów (m. in. Piotr I, Katarzyna II, Mikołaj II). Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego (Możliwość zakupu tradycyjnych rosyjskich produktów. Polecamy płatoki - duże chusty, malowane w tradycyjne wzory kwiatowe), matrioszki, jajka faberge czy maskotki Czeburaszki). W trakcie zwiedzania Msza Św. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu - zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 7: 
Śniadanie. Przejazd do Wielkiego Pałacu Peterhof. Fontanny - pułapki czy sprytne fontanny strzelające strumieniami wody w określonych odstępach czasu, cztery wielkie kaskadowe fontanny w kształcie schodów spływają w dół zielonych tarasów, które stanowią piedestał dla usytuowanego na wzgórzu pałacu. To tylko niektóre z atrakcji, jakie kryje Dwór Piotra. Na zakończenie dnia, przejazd do Carskiego Sioła – letniej rezydencji carów, którą szczególnie upodobała sobie Katarzyna II. Carskie Sioło słynie między innymi z „ósmego cudu świata” - czyli Bursztynowej Komnaty. Obecnie podziwia się jedynie jej rekonstrukcję. W trakcie zwiedzania Msza Św . Obiadokolacja w restauracji w mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Ciąg dalszy zwiedzania miasta Cara Piotra I. Spacer dalszą częścią Newskiego Prospektu. Zobaczymy: Plac św. Izaaka z pomnikiem Mikołaja I, pomnik Piotra I, sobór św. Izaaka, krążownik Aurora, z którego wystrzał został uznany za początek rewolucji październikowej, sobór Św. Trójcy - Ławra Aleksandra Newskiego itd. W trakcie zwiedzania Msza Św. Przejazd na promowisko. Zaokrętowanie na prom. Wypłynięcie do Tallina. Obiadokolacja na promie. Nocleg.

Dzień 9:
Przypłynięcie do TALLINA. Przejazd do Wilna. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w obiekcie. Nocleg

Dzień 10: 
Śniadanie Udział we Mszy Św. (w miarę możliwości) w Ostrej Bramie będącym jednym z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych w Europie. Modlitwa przed cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - katedra, kościół p.w. Św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie (najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny), kościół Św. Anny. Przejście do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz „Jezu, Ufam Tobie” namalowany przez malarza Eugeniusza Kazimirowskiego pod dyktando Siostry Faustyny. Dalsze zwiedzanie miasta – dom siostry Faustyny, w którym w 1935 r. Jezus podyktował jej koronkę do Bożego Miłosierdzia, uniwersytet, cerkiew Św. Ducha i rynek.

Dzień 11:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie WILNA z przewodnikiem. Przejazd do TROK, malowniczo położonego nad kilkoma jeziorkami miasteczka z pięknym zamkiem na wyspie. Zwiedzanie zamku i muzeum na zamku trockim. Poczęstunek kibinami – tradycyjnymi litewskimi pierogami. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Polski- do AUGUSTOWA. Zakwaterowanie w obiekcie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, modlitwa przed relikwiami błogosławionego księdza Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny. Msza św. Obiad i wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie Pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:

 • transport autokarem na całej trasie pielgrzymki,
 • zakwaterowanie 11 noclegów w hotelach / pensjonatach / domach pielgrzyma - pokoje z łazienkami,
 • wyżywienie 11 śniadań, 11 obiadokolacji, 1 obiad w drodze powrotnej,
 • opiekę pilota na całej trasie pielgrzymki,
 • opiekę duchową kapłana,
 • rezerwacje Mszy św.,
 • ubezpieczenie Signal Iduna NNW, CP, bagaż,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacji kibinów, opieki lokalnych przewodników 140 euro.
 • opłaty za zestawy audio guide - 2 euro/dzień - 12 dni - 24 euro/os.
 • napoi do obiadokolacji.

Opcjonalnie proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy (koszty rezygnacji), działającego również w przypadku rezygnacji z tytułu zachorowania na COVID-19, oraz z tytułu nałożenia kwarantanny na podróżnego: składka 5,5% ceny wyjazdu w wersji standard lub 7% z chorobami przewlekłymi. Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, proszone są o zgłoszenie tego faktu w momencie zapisu na pielgrzymkę.
UWAGI:
W związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19 wszystkie atrakcje i punkty programu będą realizowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS. Jeżeli jakikolwiek z punktów programu będzie niemożliwy do zrealizowania grupa w miarę możliwości otrzyma świadczenie zastępcze. - w przypadku zaostrzenia obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 uniemożliwiających organizację wycieczki zastrzegamy sobie prawo do anulacji imprezy turystycznej.