Portugalska Perełka – Lizbona w obiektywie

Szczegóły oferty

( 4 dni)
Portugalia
Samolot

Fascynujący świat, gdzie echa potęgi widoczne są w architekturze i wzroku mieszkańców Lizbony, gdzie powiew świeżości znad Atlantyku muska kamienice z azulejos, jakby chciał przypomnieć, że historia nie stoi w miejscu. Toczy się dalej swoim tempem. Zapraszamy na wyprawę na krańce świata!

Ramowy program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Lizbony. Transfer autokarem do hotelu, zakwaterowanie, chwila odpoczynku. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Do południa odpoczynek w hotelu. Przejazd do Lizbony, lunch w restauracji. Kolejno spacer po dzielnicy Belem: zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO manuelińskiego klasztoru Hieronimitów. Sesja zdjęciowa z widokiem na Torre de Belem i słynny czerwony most 25 Kwietnia. Wizyta w najsłynniejszej portugalskiej ciastkarni – degustacja smakołyków Pasteis de Belem. Wieczorem przejazd słynnym żółtym tramwajem do miejsca, gdzie narodziło się fado, do dzielnicy Alfama w Lizbonie. Kolacja w portugalskim stylu, wieczorny spacer po dzielnicy i wieczór z muzyką fado. Ok. północy powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd wzdłuż pięknego lizbońskiego wybrzeża do Lizbony. Zapraszamy na szalony dzień w stolicy Portugalii. Podczas spaceru poznamy najważniejsze miejsca Lizbony, między innymi: Avenida da Liberdade, Plac Restauradores, zabytkową windę Glorii, punkty widokowe: S. Pedro de Alcântara, Portas do Sol, Senhora do Monte oraz dzielnicę Bairro Alto. Podzieleni na grupy, wyposażeni w aparaty Polaroid przemierzymy lizbońskie szlaki by zrobić fotki w miejscach wskazanych na mapie – będzie okazja do spróbowania portugalskich przysmaków i zdjęcia w najbardziej popularnych miejscach w mieście. – a wszystko to „zapiszemy” zdjęciami w specjalnie przygotowanych albumach pamiątkowych. Podczas zwiedzania lunch w restauracji. Po południu rejs statkiem po rzece Tag o zachodzie słońca. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie ok 11.00. Przejazd do Lizbony. Lunch w restauracji. Przejazd do dzielnicy Expo 98. Te byłe tereny wystawowe, dziś są nowoczesną dzielnicą tuż przy samym Tagu, pełną fantastycznej architektury, szczycącą się największym europejskim Oceanarium. Dla chętnych wizyta w Oceanarium (dodatkowo płatne ok.17 Euro/os.). Dla osób, które nie skorzystają z wejścia do Oceanarium, czas wolny na spacer, zakupy bądź piwo na deptaku przy zjawiskowym moście Vasco da Gama. Przejazd na lotnisko. Lot powrotny do kraju.

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • transport, przelot samolotem; bagaż podręczny, transfer lotnisko – hotel – lotnisko klimatyzowanym autokarem, transfery klimatyzowanym autokarem na trasie hotel – Lizbona – hotel w celu realizacji programu zwiedzania,
 • zakwaterowanie, 3 noclegi w hotelu nad morzem w okolicy Lizbony,
 • wyżywienie, 3 śniadania w hotelu w formie bufetu, 3 lunche w restauracjach w Lizbonie,1 kolacja w restauracji z muzyką Fado, 2 kolacje w hotelu, 1 lunch w hotelu,
 • program zwiedzania Lizbony, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym – 2 dni,, gra miejska z aparatami Polaroid i albumami na zdjęcia, przejazd żółtym tramwajem, degustacja Pasteis de Belem, rejs statkiem po rzece Tag,
 • opieka pilota na całej trasie wyjazdu,
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagaż Signal Iduna S.A.,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

Dodatkowo płatne:

 • Bagaż rejestrowany 10 kg – dopłata ok. 300 PLN/os.
 • zakwaterowanie w POKOJU 1-OSOBOWYM – dopłata ok. 750 PLN/os

Informacje

 • Czas lokalny
  GMT -1
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Wymagany dokument tożsamości (dowód osobisty).
 • Język
  Język portugalski. Czasem można porozumieć się po angielsku.
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Portugalska Perełka – Lizbona w obiektywie
Portugalska Perełka – Lizbona w obiektywie
4 dni