Prawdziwe podróże

Promem przez Bałtyk

Oferta grupowa

Szwecja, Ryga, Sztokholm, Tallin, Oferty dla grup, Autokar, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

Promem przez Bałtyk                                                                                                                                                                                                                                                                 
Ryga – Sztokholm – Tallin

niecodzienna wycieczka promem przez Kraje Nadbałtyckie

Podróż do Krajów Nadbałtyckich, podczas której zobaczymy trzy piękne nadmorskie stolice i przeżyjemy niezwykłą przygodę w czasie rejsów komfortowymi promami Tallink & Silja Line. Oprócz niezapomnianych krajobrazów i wspaniałych zabytków czekających na nas w Rydze, Sztokholmie i Tallinie, będzie czas na odpoczynek na morzu, szał zakupów i nocną zabawę w dyskotece do białego rana. 


Ramowy program wycieczki
Dzień 1:

Wyjazd według rozkładu jazdy w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez teren Polski i Litwy na Łotwę.

Dzień 2:
W godzinach porannych przyjazd do RYGI – stolicy Łotwy. Ryga ze swoją milionową populacją jest największą stolicą nadbałtycką, perłą wśród miast Bałtyku. Jej niepowtarzalna architektura oraz 800-letnia historia tworzą niezapomnianą atmosferę podczas wędrówek po mieście. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Na początek zobaczymy ryską secesję - spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art Nouveau. Kolejno w programie: Pomnik Wolności - symbol niepodległości, Łotewska Opera Narodowa, ryska starówka - Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji - Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra, panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego na degustację Sklandrauši - małych, pomarańczowych tart, czy specku - wędzonego boczku. Zaokrętowanie na prom i wypłynięcie w nocny rejs do Sztokholmu. Nocleg na promie.

      

Dzień 3:
Śniadanie na promie. Zanim zawiniemy do portu w SZTOKHOLMIE przepłyniemy przez zachwycający archipelag 24 tysięcy wysp z małymi domkami wyglądającymi jak z powieści skandynawskich pisarzy. Zwiedzanie stolicy Szwecji rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Wazy. Statek Vasa jest jedynym XVII-wiecznym statkiem na świecie, który przetrwał do dzisiaj. Ozdobiony setkami rzeźb i zachowany w prawie 95% w oryginale statek jest unikalnym skarbem sztuki oraz jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych świata. Po zwiedzaniu muzeum przejazd na Gamla Stan, czyli Stare Miasto, gdzie zobaczymy: Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja - luterańska katedra, miejski Ratusz Stadshuset, w którym corocznie odbywa się bankiet z okazji przyznania nagrody Nobla, Gmach Giełdy, w którym nagrody Nobla są przyznawane, Dom Rycerstwa i Szlachty. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, chwila czasu wolnego. W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na promie i nocny rejs do Tallina. Nocleg na promie.

      

Dzień 4:
Śniadanie na promie. Wyokrętowanie i zwiedzanie stolicy Estonii. TALLIN to idealna mieszanka nowoczesności z duchem historii. Piesze zwiedzanie miasta. Na początek przejdziemy przez dawną przemysłową dzielnicę Rottermana, gdzie dziś nowoczesność miesza się z przeszłością tworząc niepowtarzalny klimat. Kolejno spacer na Stare Miasto, podzielone na Górną i Dolną część. Zobaczymy: Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedrę Marii Panny Toomkirik, ulice Krótką i Długą, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildii, kamienice Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, basztę Gruba Małgorzata. Po zwiedzaniu czas wolny na posiłek i spacer ulicami Starego Miasta oraz wizytę i zakupy w jednym z wielu sklepików z rękodziełem estońskim (piękne, unikatowe wyroby z wełny, skóry, ceramiki). W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

      

Dzień 5:
Powrót do kraju w godzinach porannych (przedpołudniowych) i zakończenie wycieczki.

Świadczenia:

 • transport przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek),
 • zakwaterowanie 2 noclegi na promie (wg wyboru klienta),
 • wyżywienie 2 śniadania na promie w formie bogatego bufetu, 2 obiadokolacje w formie bogatego bufetu (menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegeteriańskiej, ponad 50 dań, wino, piwo i napoje soft bez ograniczeń w trakcie trwania posiłku)
 • korzystanie z infrastruktury promu - codzienna dyskoteka, pokazy artystów i występy na żywo
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opieka loklanych przewodników
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Gwarancyjny.

Dodatkowo płatne:

 • bilet wstępu do Muzeum Waza

Opcjonalnie:

 • obiad w drodze powrotnej – 15 Euro/os. 
 • kabina zewnętrzna (z oknem) - dopłata w zależności od terminu
 • kabiny 2-, 3-os. - dopłata w zależności od terminu (najniższa cena kalkulowana jest przy zakwaterowaniu w kabinach 4-osobowych; kabiny 2-,3-osobowe za dopłatą)Promy linii Tallink & Silja Line
Komfortowe promy mogące zabrać na pokład ok. 2 tysięcy pasażerów (wszyscy z noclegiem w kabinach). Promy oferują swoim pasażerom liczne restauracje i program rozrywkowy, który uprzyjemni chwile podczas rejsu komfortowym statkiem. Wieczorem można bezpłatnie pobawić się w dyskotece lub klubie z muzyką na żywo, gdzie o północy prezentowane jest specjalne show (akrobaci, pokazy tańca lub rewia). W czasie rejsu można skorzystać z mnóstwa sklepów (artykuły spożywcze, alkoholowe, perfumerie, tekstylia, pamiątki). Na promach jest też dodatkowo płatna strefa SPA z sauną i jacuzzi.
Proponujemy zakwaterowanie w kabinach 2-, 3- i 4-osobowych klasy A (zewnętrzne z oknem) i B (wewnętrzne). Kabiny mają powierzchnię ok. 8,5 m², wyposażone są w pojedyncze łóżka, stolik, wieszak, toaletkę z dużym lustrem oraz łazienkę z prysznicem i toaletą. W każdej kabinie dostępne są ręczniki kąpielowe.         

         


Aktualnie brak terminów