Promem przez Bałtyk

Cena od: 1049 PLN

Szwecja, Ryga, Sztokholm, Tallin, Wycieczka, Autokar, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

Promem przez Bałtyk                                                                                                                                                                                                                                                                 POBIERZ PROGRAM
Ryga – Sztokholm – Tallin

wycieczka promem przez Kraje Nadbałtyckie

Podróż do Krajów Nadbałtyckich, podczas której zobaczymy trzy piękne nadmorskie stolice i przeżyjemy niezwykłą przygodę w czasie rejsów komfortowymi promami Tallink & Silja Line. Oprócz niezapomnianych krajobrazów i wspaniałych zabytków czekających na nas w Rydze, Sztokholmie i Tallinie, będzie czas na odpoczynek na morzu, szał zakupów i nocną zabawę w dyskotece do białego rana. 


Dzień 1
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez teren Polski i Litwy na Łotwę (trasa ok. 1000 km, ok. 14 godzin jazdy). Trasę obsługuje 2 kierowców, na trasie planowane są krótkie postoje co 3-4 godziny.

Dzień 2 
W godzinach porannych przyjazd do RYGI – stolicy Łotwy. Ryga ze swoją milionową populacją jest największą stolicą nadbałtycką, perłą wśród miast Bałtyku. Jej niepowtarzalna architektura oraz 800-letnia historia tworzą niezapomnianą atmosferę podczas wędrówek po mieście. Zwiedzanie miasta. Na początek zobaczymy ryską secesję - spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art Nouveau. Kolejno w programie: Pomnik Wolności - symbol niepodległości, Łotewska Opera Narodowa, ryska starówka - Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji - Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra, panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego. Zaokrętowanie na prom i wypłynięcie w nocny rejs do Sztokholmu. Obiadokolacja na promie w formie bardzo bogatego bufetu z winem i piwem. Nocleg na promie.

Dzień 3
Śniadanie na promie. Zanim zawiniemy do portu w SZTOKHOLMIE przepłyniemy przez zachwycający archipelag 24 tysięcy wysp z małymi domkami wyglądającymi jak z powieści skandynawskich pisarzy. Zwiedzanie stolicy Szwecji rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Wazy. Statek Vasa jest jedynym XVII-wiecznym statkiem na świecie, który przetrwał do dzisiaj. Ozdobiony setkami rzeźb i zachowany w prawie 95% w oryginale statek jest unikalnym skarbem sztuki oraz jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych świata. Po zwiedzaniu muzeum przejazd na Gamla Stan, czyli Stare Miasto, gdzie zobaczymy: Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja - luterańska katedra, miejski Ratusz Stadshuset, w którym corocznie odbywa się bankiet z okazji przyznania nagrody Nobla, Gmach Giełdy, w którym nagrody Nobla są przyznawane, Dom Rycerstwa i Szlachty. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, chwila czasu wolnego. W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na promie i nocny rejs do Tallina. Obiadokolacja na promie w formie bardzo bogatego bufetu z winem i piwem. Nocleg na promie.

Dzień 4
Śniadanie na promie. Wyokrętowanie i zwiedzanie stolicy Estonii. TALLIN to idealna mieszanka nowoczesności z duchem historii. Piesze zwiedzanie miasta. Na początek przejdziemy przez dawną przemysłową dzielnicę Rottermana, gdzie dziś nowoczesność miesza się z przeszłością tworząc niepowtarzalny klimat. Kolejno spacer na Stare Miasto, podzielone na Górną i Dolną część. Zobaczymy: Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedrę Marii Panny Toomkirik, ulice Krótką i Długą, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildii, kamienice Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, basztę Gruba Małgorzata. Po zwiedzaniu czas wolny na posiłek i spacer ulicami Starego Miasta oraz wizytę i zakupy w jednym z wielu sklepików z rękodziełem estońskim (piękne, unikatowe wyroby z wełny, skóry, ceramiki). W późnych godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski (ok. 1300 km, ok. 20 godzin jazdy).

Dzień 5 
Powrót do kraju w godzinach porannych (przedpołudniowych) i zakończenie wycieczki.

Cena zawiera:

 • transport przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek),
 • zakwaterowanie 2 noclegi na promie (kabina 4-os. wewnętrzna-bez okna),
 • wyżywienie 2 śniadania na promie w formie bogatego bufetu,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • biletu wstępu do Muzeum Waza – 120 koron szwedzkich (tj. ok. 78 zł),
 • opieki lokalnych przewodników, systemów audio guide – łącznie 10 Euro/os.

Opcjonalnie:

 • obiadokolacja w formie bogatego bufetu (menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegeteriańskiej, ponad 50 dań, wino, piwo i napoje soft bez ograniczeń w trakcie trwania posiłku) na promie Ryga - Sztokholm - 150 zł/os.,
 • obiadokolacja w formie bogatego bufetu (menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegeteriańskiej, ponad 50 dań, wino, piwo i napoje soft bez ograniczeń w trakcie trwania posiłku) na promie Sztokholm - Tallin - 150 zł/os.,
 • obiad w drodze powrotnej – 10 Euro/os. (możliwy do zakupienia w Tallinie bez wcześniejszej rezerwacji – restauracja samoobsługowa z dużym wyborem dań kuchni skandynawskiej – za kwotę 10 Euro można kupić zupę + danie główne + napój),
 • dopłata do kabiny zewnętrznej (z oknem) - 85 - 165 zł/os.
 • dopłata do kabiny 2-, 3-os.Promy linii Tallink & Silja Line
Komfortowe promy mogące zabrać na pokład ok. 2 tysięcy pasażerów (wszyscy z noclegiem w kabinach). Promy oferują swoim pasażerom liczne restauracje i program rozrywkowy, który uprzyjemni chwile podczas rejsu komfortowym statkiem. Wieczorem można bezpłatnie pobawić się w dyskotece lub klubie z muzyką na żywo, gdzie o północy prezentowane jest specjalne show (akrobaci, pokazy tańca lub rewia). W czasie rejsu można skorzystać z mnóstwa sklepów (artykuły spożywcze, alkoholowe, perfumerie, tekstylia, pamiątki). Na promach jest też dodatkowo płatna strefa SPA z sauną i jacuzzi.
Proponujemy zakwaterowanie w kabinach 2-, 3- i 4-osobowych klasy A (zewnętrzne z oknem) i B (wewnętrzne). Kabiny mają powierzchnię ok. 8,5 m², wyposażone są w pojedyncze łóżka, stolik, wieszak, toaletkę z dużym lustrem oraz łazienkę z prysznicem i toaletą. W każdej kabinie dostępne są ręczniki kąpielowe.


Termin Cena Rezerwacja
14-08-2019 - 18-08-20191049 PLNRezerwuj
04-09-2019 - 08-09-20191049 PLNRezerwuj
02-10-2019 - 06-10-20191049 PLNRezerwuj