Przez Toskanię aż po Rzym

Aktualnie brak ceny

Włochy, Florencja, Rzym, Wenecja, Siena, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF


PRZEZ TOSKANIĘ AŻ PO RZYM
Wenecja - Florencja - Piza - Siena - Rzym - Watykan - Mirabilandia

 


Dzień 1
Wyjazd w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

Dzień 2
Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy Piazzettę - Mały Placyk, imponujący Plac San Marco, Pałac Dożów, Kampanillę - dzwonnicę, Most Rialto i dzielnicę Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole. (W Wenecji oprócz historii miasta- przybliżymy słynne bitwy morskie, postać Napoleona, sławnych Polaków i szczególnego sposobu budowniczego, poruszymy temat słynnych artystów włoskich: Canaletto, Tycjan, Vivaldi, etc., wreszcie poznamy korzenie komedii dell Arte oraz postać sławnego Carlo Goldoniego, podziwiać będziemy sztukę renesansu i baroku. Poznamy metody radzenia sobie Wenecjan z problemem zanieczyszczenia środowiska, „ekologia w tak trudnych warunkach”). Przejazd na nocleg w okolicach Padwy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do stolicy TOSKANIIFLORENCJI, kolebki Renesansu, miasta Leonadra da Vinci i Michała Anioła - od początku XIX w. uważanego za najpiękniejsze we Włoszech. Zwiedzanie Ponte Vecchio czyli Most Złotników będący najstarszym z florenckich mostów, Palazzo Vecchio przy Piazza della Signoria, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria del Fiore z piękną neogotycką fasadą, Dom Dantego oraz miejsca związane z życiem pisarza, Piazza del Duomo, Baptysterium będące najstarszym budynkiem zlokalizowanym na Piazza San Giovanni, kościół Santa Croce – tzw. Panteon Narodowy: miejsce gdzie znajdują się grobowce tak znamienitych postaci jak: Ghiberti, Michał Anioł, Galileusz, Macchiavelli i Dante, choć ostatni z nich jest w rzeczywistości pochowany w Rawennie, gdzie zmarł na wygnaniu. Jeden z nagrobków w kaplicy Salvatich poświęcony jest Zofii z Zamoyskich Czartoryskiej. Popołudniu przejazd do „pocztówkowej” PIZY - zwiedzanie tzw. „pola cudów” z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium oraz dzwonnicą. Przejazd na nocleg w okolicach Florencji. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i 2 nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do SIENY – odwiecznej rywalki Florencji, miasta, które w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zobaczymy Kościół św. Dominika z z relikwiami Św. Katarzyny, okazałą Katedrę, Piazza del Campo, gdzie dwa razy do roku odbywają się wyścigi konne Palio. Po południu przejazd na nocleg w okolice Rzymu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Spacer po historycznym centrum miasta, w programie Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i kościołem Sant’ Agnese in Agone, jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu - Panteon, Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny wzniesionym na początku XX w. dla upamiętnienia zjednoczenia kraju, Kapitol - wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, serce starożytnego miasta - Forum Romanum, spacer via Sacra, Łuk Tytusa, Łuk Konstantyna, Łuk Septymiusza Sewera, Forum Trajana, Koloseum- budowla antycznego Rzymu budząca dzisiaj największy respekt, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami obok którego znajduje się dawna siedziba rodu Sobieskich, barokowa, niepowtarzalna Fontanna di Trevi. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Przegląd wszystkich epok poprzez poznanie budowli, fontann, obelisków, etc. od antyku do współczesności, przybliżenie sławnych postaci z historii, sztuki, literatury, podziwiane przede wszystkim dzieł – oryginalnych dzieł Michała Anioła: słynna „Pieta”, „Mojżesz”, początki imperium rzymskiego, chrześcijaństwa- poparte konkretnymi budowlami, analiza wybranych dzieł literackich: prawda a fikcja literacka np. „Quo vadis”, „Neron” i wiele innych tematów z historii i sztuki).

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. Dla chętnych możliwość wjazdu na Kopułę Bazyliki z której roztacza się niepowtarzalny, magiczny obraz wiecznego miasta. Przejazd nad morze Tyrreńskie. Odpoczynek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd w okolice RIMINI - słynnego kurortu nad morzem Adriatyckim. W tym dniu proponujemy  W tym dniu proponujemy 9-godzinny pobyt w MIRABILANDII - największym Parku Rozrywki z szeregiem atrakcji takich jak: speed rollercoaster tzw. kolejka Majów, 27 metrowa kolejka wodna, liczne zjeżdżalnie, atrakcyjne tereny spacerowe, diabelskie koła itp. Na terenie parku liczne restauracje, tawerny, lodziarnie. 
Opcjonalnie - wypoczynek w Cesenatico nad morzem. 
Około 22.00 wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 8
Przyjazd do Polski w godzinach południowych.


Cena zawiera:

 • transport przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, DVD),
 • zakwaterowanie 5 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
 • wyżywienie 2 x dziennie - 5 śniadań wzmocnionych, 5 obiadokolacji (dwa dania + deser), woda,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP, bagaż Signal Iduna S.A.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • lokalnych przewodników w Wenecji, Sienie, Pizie, Florencji, Rzymie,
 • słuchawek audio guide, 
 • taksy klimatycznej,
 • barki po Wenecji, 
 • lokalnego transportu np. metro w Rzymie.
  ŁĄCZNIE ok. 65 EUR

Opcjonalnie:

 • bilet wstępu do Mirabilandii ok. 25-35 EUR.

 
Aktualnie brak terminów