Prawdziwe podróże

Raj na Ziemi u podnóża Alp Lombardzkich

Oferta grupowa

Włochy, Lago Maggiore - Isola Bella - Isola Del Pescatori - Monte Mattarone - Mediolan - Lago D Como (Como- Bellaggio), Oferty dla grup, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF


Ramowy program wycieczki:

Dzień 1:
Spotkanie na lotnisku  2 h przed wylotem. Przelot do Bergamo. Przejazd bezpośrednio do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, 1 nocleg.. 

Dzień 2:
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego. Pobyt nad LAGO MAGGIORE - położone u podnóża Alp Lombardzkich, na granicy włosko-szwajcarskiej, drugie we Włoszech pod względem wielkości, malownicze wysepki, śródziemnomorskie ogrody tworzą niesamowity klimat. Przejazd do miejscowości Stresa (oddalonej o 3 km), skąd dopłyniemy na piękne wyspy Boromejskie. Archipelag składa się z 5 małych wysp, z których 3 są dostępne dla turystów. Zobaczymy najpiękniejsze:

 • Isola Bella (Piękna Wyspa), posiada wspaniały pałac tonący w kwiatach i ogrodowej zieleni z rzadkimi gatunkami cytrusów i palm, a od XVII wieku hodowane są tu białe pawie i gołębie . Ogrody położone są na kilku poziomach - są pełne fontann i rzeźb. Czas wolny w restauracyjkach położonych w uroczych zakątkach czy licznych sklepikach z pamiątkami. 
 • Isola del Pescatori (Wyspa Rybaków) jest najliczniej zamieszkałą wyspą. To typowa wyspa rybacka z klimatycznymi wąskimi uliczkami, tawernami, kościółkiem i plażami, na których wylegują się turyści. 

W trakcie pobytu na wyspach obiad w restauracji.

Powrót do Stresy. Po południu  wjazd kolejką górską na szczyt Monte Mottarone - uważany za jeden z najpiękniejszych naturalnych balkonów w całym Piemoncie; przy pośrednim przystanku kolejki w wiosce ALPINO znajduje się Ogród Botaniczny Alpinia z ponad 500 okazami roślin alpejskiego pochodzenia. 
Powrót do hotelu na kolację z winem. 2 nocleg.

      

Dzień 3:
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego. Przejazd do MEDIOLANU - światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta: zwiedzanie imponującej gotyckiej Katedry Narodzin św. Marii, będącą jedną z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie, Katedra należy do największych kościołów na świecie (możliwość wyjazdu na taras katedry, z którego widać piękną panoramę miasta). Czas wolny w Galerii Vittorio Emanuele - tradycyjnym miejscu spotkań mieszkańców Mediolanu, miejscu licznych kawiarenek i luksusowych sklepów. Zobaczymy także: Piazza della Scala ze słynną Operą o międzynarodowej sławie,  przed teatrem znajduje się pomnik Leonarda da Vinci, Zamek Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Na koniec podjedziemy zobaczyć słynny stadion San Siro, będący jednym z największych stadionów na świecie - może pomieścić ok. 85 tys. kibiców; podzielony jest na dwa „zakola”, jeden dla kibiców AC Milan, drugi dla kibiców Inter Mediolan. 
- zwiedzanie muzeum ALFA ROMEO www.museoalfaromeo.com
- Obiad w restauracji. 
Powrót do hotelu na kolację. 3 nocleg.

       

Dzień 4:
Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego. 
Przejazd nad jezioro COMO. Spacer po miejscowości Como leżącej nad słynnym jeziorem Lago di Como. Miasto  nazywane  dzięki lokalizacji w Alpach jest istnym  „rajem na ziemi”. 
Jezioro upodobali sobie także włoscy i europejscy celebryci, którzy regularnie przyjeżdżają tu na urlopy. W Como swoje wille mają George Clooney, Brad Pitt, w mieście znajduje się Villa Fontanelle należąca do zastrzelonego Gianniego Versace czy polskiego przedsiębiorcy, właściciela sieci CCC. Kolorowe wąskie kamieniczki sprawiają, że Como ma urok typowego górskiego miasteczka z mnóstwem zabytkowych kościołów i kamienic.  

- czas na obiad w restauracji,

Przejazd do miejscowości BELLAGGIO - perły jeziora Como. Miasto leży na wysuniętym w głąb jeziora cyplu, co sprawia, że ma najciekawsze usytuowanie ze wszystkich miasteczek. Na starym mieście sporo jest eleganckich butików i drogich restauracji. Część historycznego centrum znajduje się na wzgórzu, na które prowadzą schody i wąskie alejki. Bellagio często jest wykorzystywane jako tło do filmów. Kręcono tu m.in. “Casino Royale” i drugą część “Gwiezdnych wojen”. W przeszłości wypoczywali tutaj arystokraci i europejscy przywódcy: Juliusz Cezar, Napoleon, Wiktor Emanuel II, Edward VIII Windsor i kilku premierów Wielkiej Brytanii. Wyjazd z Bellaggio ok. 16.00

Przejazd na lotnisko (ok. 1,5h). Wylot z Bergamo i przelot do Polski.

     

ŚWIADCZENIA:

 • transport: przelot samolotem, bagaż podręczny 10kg, przejazdy komfortowym autokarem na terenie Włoch; 
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu;
 • wyżywienie: wg programu: 
  1 dzień:  kolacja z winem, 
  2 dzień:  śniadanie, obiad w restauracji, wino, kolacja w hotelu, wino, woda;
  3 dzień: śniadanie, obiad w restauracji, wino, kolacja wino, woda; 
  4 dzień: śniadanie, obiad z winem,
  woda podczas transferów dla każdego uczestnika,
 • opieka pilota - opiekuna grupy z ramienia VERO TRAVEL;
 • opieka przewodnika lokalnego;
 • rejsy na wyspy na J. Maggiore; 
 • ubezpieczenie KL (koszty leczenia) i CP (leczenie chorób przewlekłych)15 000 euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15 000 zł, oraz bagaż 1000 zł, spoty wysokiego ryzyka  Signal Iduna Polska S.A.
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • indywidualne zestawy nagłośnieniowe Audio guide
 • bilet wstępu do muzeum Alfa Romeo,
 • bilet wstępu do Pałacu na Isola Bella,
 • bilet wstępu do Katedry mediolańskiej i Zamku Sforzów,
 • wjazd kolejką linową na trasie Stresa-Alpina-Monte Mottarone- Stresa,
   

 
 • Czas lokalny
  GMT+1 
  (Ta sama co w Polsce)
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)

Aktualnie brak terminów