Raj na Ziemi u podnóża Alp Lombardzkich

Szczegóły oferty

( 4 dni)
Włochy
Samolot

Ramowy program

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku 2 h przed wylotem. Przelot do Bergamo. Przejazd bezpośrednio do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, 1 nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego. Pobyt nad LAGO MAGGIORE – położone u podnóża Alp Lombardzkich, na granicy włosko-szwajcarskiej, drugie we Włoszech pod względem wielkości, malownicze wysepki, śródziemnomorskie ogrody tworzą niesamowity klimat. Przejazd do miejscowości Stresa (oddalonej o 3 km), skąd dopłyniemy na piękne wyspy Boromejskie. Archipelag składa się z 5 małych wysp, z których 3 są dostępne dla turystów. Zobaczymy najpiękniejsze:

 • Isola Bella (Piękna Wyspa), posiada wspaniały pałac tonący w kwiatach i ogrodowej zieleni z rzadkimi gatunkami cytrusów i palm, a od XVII wieku hodowane są tu białe pawie i gołębie . Ogrody położone są na kilku poziomach – są pełne fontann i rzeźb. Czas wolny w restauracyjkach położonych w uroczych zakątkach czy licznych sklepikach z pamiątkami.
 • Isola del Pescatori (Wyspa Rybaków) jest najliczniej zamieszkałą wyspą. To typowa wyspa rybacka z klimatycznymi wąskimi uliczkami, tawernami, kościółkiem i plażami, na których wylegują się turyści.

W trakcie pobytu na wyspach obiad w restauracji.

Powrót do Stresy. Po południu  wjazd kolejką górską na szczyt Monte Mottarone – uważany za jeden z najpiękniejszych naturalnych balkonów w całym Piemoncie; przy pośrednim przystanku kolejki w wiosce ALPINO znajduje się Ogród Botaniczny Alpinia z ponad 500 okazami roślin alpejskiego pochodzenia.
Powrót do hotelu na kolację z winem. 2 nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego. Przejazd do MEDIOLANU – światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta: zwiedzanie imponującej gotyckiej Katedry Narodzin św. Marii, będącą jedną z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie, Katedra należy do największych kościołów na świecie (możliwość wyjazdu na taras katedry, z którego widać piękną panoramę miasta). Czas wolny w Galerii Vittorio Emanuele – tradycyjnym miejscu spotkań mieszkańców Mediolanu, miejscu licznych kawiarenek i luksusowych sklepów. Zobaczymy także: Piazza della Scala ze słynną Operą o międzynarodowej sławie,  przed teatrem znajduje się pomnik Leonarda da Vinci, Zamek Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Na koniec podjedziemy zobaczyć słynny stadion San Siro, będący jednym z największych stadionów na świecie – może pomieścić ok. 85 tys. kibiców; podzielony jest na dwa „zakola”, jeden dla kibiców AC Milan, drugi dla kibiców Inter Mediolan.

– zwiedzanie muzeum ALFA ROMEO www.museoalfaromeo.com
– Obiad w restauracji.

Powrót do hotelu na kolację. 3 nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego.
Przejazd nad jezioro COMO. Spacer po miejscowości Como leżącej nad słynnym jeziorem Lago di Como. Miasto  nazywane  dzięki lokalizacji w Alpach jest istnym  „rajem na ziemi”.
Jezioro upodobali sobie także włoscy i europejscy celebryci, którzy regularnie przyjeżdżają tu na urlopy. W Como swoje wille mają George Clooney, Brad Pitt, w mieście znajduje się Villa Fontanelle należąca do zastrzelonego Gianniego Versace czy polskiego przedsiębiorcy, właściciela sieci CCC. Kolorowe wąskie kamieniczki sprawiają, że Como ma urok typowego górskiego miasteczka z mnóstwem zabytkowych kościołów i kamienic.

– czas na obiad w restauracji,

Przejazd do miejscowości BELLAGGIO – perły jeziora Como. Miasto leży na wysuniętym w głąb jeziora cyplu, co sprawia, że ma najciekawsze usytuowanie ze wszystkich miasteczek. Na starym mieście sporo jest eleganckich butików i drogich restauracji. Część historycznego centrum znajduje się na wzgórzu, na które prowadzą schody i wąskie alejki. Bellagio często jest wykorzystywane jako tło do filmów. Kręcono tu m.in. “Casino Royale” i drugą część “Gwiezdnych wojen”. W przeszłości wypoczywali tutaj arystokraci i europejscy przywódcy: Juliusz Cezar, Napoleon, Wiktor Emanuel II, Edward VIII Windsor i kilku premierów Wielkiej Brytanii. Wyjazd z Bellaggio ok. 16.00

Przejazd na lotnisko (ok. 1,5h). Wylot z Bergamo i przelot do Polski.

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • transport: przelot samolotem, bagaż podręczny 10kg, przejazdy komfortowym autokarem na terenie Włoch,
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu,
 • wyżywienie: wg programu: 1 dzień:  kolacja z winem, 2 dzień:  śniadanie, obiad w restauracji, wino, kolacja w hotelu, wino, woda; 3 dzień: śniadanie, obiad w restauracji, wino, kolacja wino, woda;  4 dzień: śniadanie, obiad z winem, woda podczas transferów dla każdego uczestnika,
 • opieka pilota – opiekuna grupy z ramienia VERO TRAVEL,
 • opieka przewodnika lokalnego,
 • rejsy na wyspy na J. Maggiore,
 • ubezpieczenie KL (koszty leczenia) i CP (leczenie chorób przewlekłych)15 000 euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15 000 zł, oraz bagaż 1000 zł, spoty wysokiego ryzyka  Signal Iduna Polska S.A.,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy,
 • indywidualne zestawy nagłośnieniowe Audio guide,
 • bilet wstępu do muzeum Alfa Romeo, Pałacu na Isola Bella do Katedry mediolańskiej i Zamku Sforzów,
 • wjazd kolejką linową na trasie Stresa-Alpina-Monte Mottarone- Stresa,

Informacje

 • Czas lokalny
  GMT+1
  (Ta sama co w Polsce)
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku.
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Raj na Ziemi u podnóża Alp Lombardzkich
Raj na Ziemi u podnóża Alp Lombardzkich
4 dni