Prawdziwe podróże

Rzym City Break z Katowic

Cena od: 2550 PLN

Włochy, Rzym, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

RZYM                                                                                                                                                                                                                                                                                             

ROMA/AMOR  jak zakochać się to tylko w Rzymie! Niepowtarzalna atmosfera tętniącego życiem miasta, doskonale zachowane ruiny świątyń z czasów imperium rzymskiego; Usta Prawdy- może dowiesz się czegoś o sobie?  doskonała włoska kuchnia, pyszna kawa w Tazza d'Oro z widokiem na Panteon, niezapomniane chwile i... zaduma na Watykanie. Dla koneserów sztuki Muzea Watykańskie i słynna Kaplica Sykstyńska.


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przelot do RZYMU. Transfer do hotelu lub do centrum miasta. Zakwaterowanie. Nocleg. W pierwszym dniu program zwiedzania będzie realizowany w zależności od godzin przelotu. 

Dzień 2 
Śniadanie. Przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od starożytnej części miasta, kolejno Koloseum– symbol potęgi wiecznego miasta, Łuk Konstantyna, ruiny Forum Romanum, Kapitol– wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Plac Wenecki z monumentalnym Ołtarzem Ojczyzny oraz grobem nieznanego żołnierza, kościół Santa Maria in Cosmedin ze słynnymi Ustami prawdy-tajemniczym medalionem tzw. "wykrywaczem" kłamstw w epoce średniowiecza, doskonale zachowany Teatr Marcellusa i ruiny starożytnych świątyń. W trakcie realizacji programu czas wolny na indywidualne zwiedzanie, posiłek lub degustację lokalnych przekąsek. Powrót do hotelu na nocleg. 

Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra. Następnie zobaczymy Muzea Watykańskie z bogatymi zbiorami i słynną Kaplicą Sykstyńską. Po południu spacer wzdłuż Tybru do najpiękniejszego Placu Navona- Piazza Navona z imponującymi fontannami oraz Kościołem Sant’ Agnese in Agone. Czas wolny na degustację włoskich lodów lub innych lokalnych deserów. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Panteonu dawnej świątyni pogańskiej, a dziś miejsce spoczynku Rafaela oraz włoskich królów, następnie spacer do najsłynniejszego Piazza di Spagna- Placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami oraz najpiękniejszej w Rzymie fontanny di Trevi. Degustacja pysznej włoskiej kawy w historycznej Cafe Tazza d Oro (Złota Filiżanka) nieopodal Panteonu. W trakcie zwiedzania czas wolny na posiłek i zakupy. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 
Śniadanie. Przejazd do kolejnych Bazylik Papieskich: Bazyliki Santa Maria Maggiore z charakterystyczną dzwonnicą  oraz  Bazyliki św. Jana na Lateranie - katedra biskupa Rzymu i znajdujące się nieopodal Święte Schody przywiezione do Rzymu przez św. Helenę.  Po południu spacer po wybranych, najpiękniejszych rzymskich placach: Piazza Quirinale z siedzibą prezydenta Republiki Włoskiej, Piazza Barberini z fontanną Trytona, wykonaną przez Berniniego i  przedstawia greckie bóstwo morskie, Trytona- syna boga mórz Posejdona, Piazza del Popolo –Plac Ludu, jeden z najbardziej znanych rzymskich miejsc z imponującym  24 metrowym obeliskiem Flaminio. Przy Placu znajduje się kościół Santa Maria del Popolo z kaplicą zaprojektowaną przez Rafaela. Ponadto znaleźć tu można  rzeźby Berniniego, a także dzieła Donato Bramante czy Caravaggia. Powrót do hotelu na nocleg.
Dla chętnych zamiast zwiedzania istnieje możliwość przejazdu lokalnym środkiem transportu nad morze Tyrreńskie. Całodzienny odpoczynek i plażowanie. nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Czas wolny na zakupy, spacer po wiecznym mieście. Popołudniu przejazd na lotnisko i przelot do kraju.

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem*, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny,
 • Zakwaterowanie 4 noclegi w hotelu 3*, 
 • Wyżywienie 4 śniadania, 
 • Opiekę pilota, 
 • Ubezpieczenie NNW, KL, bagaż 
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

* w cenie imprezy przyjęto koszt przelotu według cen opublikowanych na stronie internetowej linii lotniczych w dniu 01.12.2021. W przypadku wzrostu cen przelotów skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. 
Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego. Koszt bagażu ok. 300 PLN

Cena nie zawiera:

 • transferów lotnisko - hotel - lotnisko,
 • podatku turystycznego,
 • biletów komunikacji miejskiej,
 • biletów wstępu,
 • zestawów słuchawkowych audio guide

  łącznie ok. 90 EUR. 

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os. - 450 PLN 
 • dopłata do obiadokolacji - 300 PLN 
 • dopłata do bagażu głównego - 250-300 PLN

UWAGI 

 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot; 
 • realizacja programu jest zależna od godzin przelotów; 

Informacje dotyczące bagażu:
W cenę wycieczki wliczony jest bagaż podręczny, którego wymiar i waga są zależne od linii lotniczej – o szczegóły proszę pytać przy zakładaniu rezerwacji. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – jego cena zależy od linii lotniczej i terminu wycieczki. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Informacje dotyczące rezerwacji miejsc w samolocie:
Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair oraz Wizzair nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie (bez wyboru konkretnych miejsc) lub wyboru miejsc w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi).
 

 • Czas lokalny
  GMT+1 
  (Ta sama co w Polsce)
   
 • Czas przelotu
  ok. 2 h
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)