Rzym City Break z Wrocławia

Aktualnie brak ceny

Włochy, Rzym, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

RZYM 

ROMA/AMOR  jak zakochać się to tylko w Rzymie! Niepowtarzalna atmosfera tętniącego życiem miasta, doskonale zachowane ruiny świątyń z czasów imperium rzymskiego; Usta Prawdy- może dowiesz się czegoś o sobie?  doskonała włoska kuchnia, pyszna kawa w Tazza d'Oro z widokiem na Panteon, niezapomniane chwile i... zaduma na Watykanie. Dla koneserów sztuki Muzea Watykańskie i słynna Kaplica Sykstyńska.


Dzień 1 
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przelot do RZYMU. Transfer do hotelu lub do centrum miasta. Zakwaterowanie. Nocleg. W pierwszym dniu program zwiedzania będzie realizowany w zależności od godzin przelotu. 
Dzień 2 
Śniadanie. Przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od starożytnej części miasta, kolejno Koloseum – symbol potęgi wiecznego miasta, Łuk Konstantyna, ruiny Forum Romanum, Kapitol – wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Plac Wenecki z monumentalnym Ołtarzem Ojczyzny oraz grobem nieznanego żołnierza, kościół Santa Maria in Cosmedin ze słynnymi Ustami prawdy, doskonale zachowany Teatr Marcellusa i ruiny starożytnych świątyń. W trakcie realizacji programu czas wolny na indywidualne zwiedzanie, posiłek lub degustację lokalnych przekąsek. Powrót do hotelu na nocleg. 
Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra. Następnie zobaczymy Muzea Watykańskie z bogatymi zbiorami i słynną Kaplicą Sykstyńską. Po południu spacer wzdłuż Tybru do Placu Navona z imponującymi fontannami oraz Kościołem Sant’ Agnese in Agone. Czas wolny na degustację włoskich lodów lub innych lokalnych deserów. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Panteonu dawnej świątyni pogańskiej, a dziś miejsce spoczynku Rafaela oraz włoskich królów, następnie spacer do Placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami oraz najpiękniejszej w Rzymie fontanny di Trevi. Degustacja pysznej włoskiej kawy w historycznej cafe Tazza d Oro (Złota Filiżanka) nieopodal Panteonu. W trakcie zwiedzania czas wolny na posiłek i zakupy. 
Dzień 4 
Śniadanie. Czas wolny (w zależności od godzin przelotu). Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

  • transport przelot samolotem**, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 10kg,
  • zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu 3*, 
  • wyżywienie 3 śniadania, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż 
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*. 

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). 
Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL. 
** w cenie imprezy uwzględniono koszt biletu lotniczego według stawek linii lotniczych opublikowanych na stronie internetowej w dniu 01.12.2016. W przypadku wzrostu cen skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. 
Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego. Koszt bagażu ok. 250zł.


Cena nie zawiera:

  • Transferów lotnisko - hotel - lotnisko, podatku turystycznego, biletów komunikacji miejskiej, biletów wstępu, zestawów słuchawkowych audio guide - łącznie ok. 90 EUR. 

Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1-os. - 450 zł, 
  • dopłata do obiadokolacji - 250 zł, 
  • dopłata do bagażu głównego - 200-300 złAktualnie brak terminów