JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

SANDOMIERZ- ''Ścieżkami Ojca Mateusza''

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

DZIEŃ 1: Wyjazd w godzinach rannych z umówionego miejsca. Przejazd do Sandomierza. Zwiedzanie miasta, zobaczymy m.in. : Bramę Opatowską, Kościół św. Ducha, Ratusz, kamieniczki mieszczańskie, Collegium Gastomianum, Dom Długosza, Bazylikę Katedralną Narodzenia NMP. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2: Po śniadaniu wycieczka podziemną trasą turystyczną Sandomierza, biegnącą podziemiami kamieniczek. Następnie zwiedzanie XIV- wiecznego Zamku i spacer Wąwozem Królowej Jadwigi - największą atrakcją spacerową Sandomierza i Wąwozem Piszczele. Następnie zwiedzanie Dworku Skorupskich z piękną kasztanową aleją. Po obiedzie przejazd na Zamek w Baranowie Sandomierskim- jedną z najpiękniejszych siedzib arystokratycznych w Polsce, należącą kiedyś do znakomitych rodów: Leszczyńskich, Lubomirskich i Krasickich. Przejazd z powrotem do Sandomierza na kolację w formie ogniska i nocleg.

 

DZIEŃ 3: Po śniadaniu przejazd do Klimontowa- miasta rodowego Ossolińskich. Zwiedzanie: Kolegiata p.w. św. Józefa, Kościół i klasztor podominikański p.w. N.P. Marii i św. Jacka, Dawna synagoga.
Następnie przejazd do Ujazdu, gdzie będziemy zwiedzać Zamek Krzyżtopór - najwspanialsze, nie mające sobie równych pod względem rozmiarów i dawnej świetności ruiny zamkowe.
(Alternatywnie, zamiast Ujazdu, przejazd do Opatowa - przejście podziemną trasą turystyczną, zwiedzanie Kolegiaty św. Marcina, zespołu klasztornego Bernardynów i Bramy Warszawskiej).
Przejazd do Szydłowa, w którym zobaczymy ruiny gotyckiego zamku, Bramę Krakowską, kościół Wszystkich Świętych.
Obiad, a po nim wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach późno wieczornych.

 

W sprawie wyceny, terminów lub konieczności indywidualnego dostosowania programu, prosimy o kontakt z naszym biurem