Prawdziwe podróże

Sanktuaria i Miejsca pielgrzymkowe Włoch

Oferta grupowa

Włochy, Wenecja - Loreto - Manoppello - Monte Sant' Angelo - San Giovanii Rotondo - Pompeje - Neapol - Monte Cassino - Rzym - Cascia - Asyż, Pielgrzymki Zagraniczne, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Zapraszamy na naszą stronę www.moja-pielgrzymka.eu po więcej ofert pielgrzymkowych!

WYJAZD POTWIERDZONY 


Dzień 1:
Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd około godziny 19.00. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Postoje zgodnie z rozkładem pracy kierowców.


Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka – wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Piazzettę, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanillędzwonnicę. Spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Czas wolny na imponującym moście Rialto- największym moście na głównym kanale Wenecji – kanale Grande. Msza Św. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 1 nocleg nad Adriatykiem.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do LORETO. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Czarnej Madonny. Zwiedzanie Bazyliki ze Świętym Domkiem, do budowy którego użyto cegieł z domu św. Rodziny z Nazaretu. Modlitwa przed łaskami słynącą figurą. Spacer po Piazza della Madonna. Następnie przejazd do MANOPPELLO – miejsca, gdzie według tradycji znajduje się chusta ze Świętym Obliczem powstałym na skutek nadzwyczajnego promieniowania. Po południu udamy się San Giovanni Rotondo. Wizyta w Sanktuarium na które składa się Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Kościół Ojca Pio i Droga Krzyżowa. Obiadokolacja i 2 nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT' ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Oprowadzanie z przewodnikiem lokalnym. Zapoznanie się z historią miejsca i działalnością św. Ojca Pio. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja i 3 nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 5:
Śniadanie. Msza Święta w San Giovanni Rotondo. Następnie udamy się do rejonu KAMPANII, do POMPEJÓW. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Czas wolny na prywatną modlitwę przed łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Po południu zwiedzanie ruin w Pompejach- przechadzając się po rozległym terenie archeologicznym możemy wyobrazić sobie jak wyglądało miasto za czasów jego świetności oraz jak przebiegało życie mieszkańców. Obiadokolacja i 4 nocleg w Pompejach lub okolicy.

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w kościele San Giuseppe dei Nudi, w którym znajduje się grób Sługi Bożego Dolindo Ruotolo (charyzmatyka na wzór Ojca Pio). Następnie spacer ulicami Neapolu po monumentalnym i historycznym centrum miasta podczas którego nawiedzimy Katedrę (z kaplicą relikwii św. Januarego). Po południu przejazd na wzgórze MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, gdzie znajduje się grób św. Benedykta i jego siostry Scholastyki. W miejscu, gdzie znajduje się Opactwo niegdyś św. Benedykt napisał regułę zakonną, która pomogła całej ówczesnej Europie osiągnąć chrześcijański Ład i Pokój (Ordo et Pax). Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Przejazd do Fiuggi ( 70 km od Rzymu) na obiadokolację i 5 nocleg

Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Udział we Mszy św. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. W godzinach popołudniowych spacer po Rzymie: Plac Navona, Panteon, najpiękniejsza fontanna Rzymu - di Trevi. Następnie spacer kolejno: do Koloseum - budowli antycznego Rzymu budzącej dzisiaj największy respekt, dalej reprezentacyjną ulicą przecinającą dawne Fora Cesarskie do części udostępnionej dla turystów Forum Romanum, Forum Trajana. Spacer via Sacra, gdzie zobaczymy charakterystyczne dla sztuki starożytnej Łuki: Tytusa, Łuk Konstantyna oraz Łuk Septymiusza Sewera, Kapitol - wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta a w latach późniejszych rozbudowane według projektu Michała Anioła. Spacer zakończymy na Placu Weneckim z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny wzniesionym na początku XX w. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i 6 nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Udział we Mszy św. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Przejazd na nocleg. 7 nocleg i obiadokolacja w Casci.

Dzień 9:
Śniadanie. Pobyt w CASCII – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. Następnie udamy się do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Udział we Mszy św. Spacer do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli- Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Czas na wspólny posiłek przed podróżą i wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 10:
Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki. Pożegnanie grupy

CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, AC);
 • 7 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami (1 nocleg nad Adriatykiem, 2 w San Giovanni Rotondo, 2 we Fiuggi, 1 nocleg w Pompejach, 1 nocleg w Casci)
 • wyżywienie 2x dziennie- 7 śniadań wzmocnionych, 7 obiadokolacji;
 • opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
 • opieka duchowa kapłana;
 • rezerwacja Mszy Św;
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.
 • TFG ( turystyczny fundusz gwarancyjny),
 • TFP (turystyczny fundusz pomocowy).

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, transportu lokalnego, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, kosztów barki do Wenecji i słuchawek tzw. Audio guidy - łącznie ok. 100 Euro (do rozliczenia przez pilota pod koniec pielgrzymki).
 • napoi do obiadokolacji.Aktualnie brak terminów