Prawdziwe podróże

Słoweńskie Perełki

Oferta grupowa

Słowenia, Lublana, Triest, Bled, Piran, Oferty dla grup, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Słoweńskie Perełki                                                                                                                                                                                                                                                                      
Lublana - Jaskinia Postojna - Piran - Triest - Bled

z wypoczynkiem nad morzem

Mały kraj wielkich możliwości - od pięknego Bledu położonego nad malowniczym jeziorem wśród wzgórz po nadmorskie miejsowości na niewielkim aczkolwiek bardzo urokliwym wybrzeżu słoweńskim. 


Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii.

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do Lublany – stolicy Słowenii, niemal 300-tysięcznego miasta, które jest najważniejszym ośrodkiem kulturalnym, naukowym i administracyjnym Słowenii. Turystów przyciąga kameralna starówka, której charakter wynika głównie z zabudowy renesansowej, barokowej i modernistycznej. Śródmiejskie parki oraz nadbrzeża rzeki Lublanicy zachęcają do spacerów. Nad Starym Miastem górują natomiast wzgórza Tivolski vreh, Golovec oraz zamkowe z Lublańskim Zamkiem, z których roztaczają się malownicze widoki. Podczas spaceru po mieście zobaczymy m. in.: Kościół Świętej Trójcy, Zamek Lublański (z zewnątrz), Most Smoka oraz Park Tivoli. Po zwiedzaniu stolicy Słowenii przejazd do Jaskini Postojnej - największej i najczęściej odwiedzanej w Europie jaskini typu "klasyczny kras". Po zwiedzaniu skalnych podziemnych labiryntów przejazd do położonego nieopodal jednego z najbardziej malowniczych cudów historii ludzkości: Zamku Predjama, osadzonego od ponad 700 lat na 123-metrowym klifie. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu nad morzem, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

     

Dzień 3
Śniadanie, dzień wypoczynku nad morzem. Dla chętnych po południu rejs statkiem do Piranu, bardzo klimatycznego nadmorskiego miasta ze średniowiecznym stylem wąskich uliczek. Typowo śródziemnomorskiego charakteru nadaje mu zabudowa, wznosząca się stopniowo od linii brzegowej. Spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

   

Dzień 4
Śniadanie, czas wolny na plaży. Dla chętnych wycieczka do położonego nieopodal włoskiego Triestu, dużego i gwarnego miasta portowego, zwanego miastem nauki (siedziba wielu ośrodków naukowych oraz badawczych), z mnóstwem luksusowych sklepów oraz restauracji. To mekka kawoszy, a zdecydowanie warte odwiedzenia są kawiarenki Caffe Tommaseo, działająca od 1825 roku, czasów Habsburgów, a także Torinese na Corso Italia, której wnętrze do złudzenia przypomina statek. Główne atrakcje Triestu skupiają się wokół najważniejszych placów miejskich - Piazza Unita d'Italia oraz Piazza del Borsa. To tutaj znajdziemy także siedziby urzędów, okazałe pałace, gmachy i knajpki. Spacer po zabytkowym centrum miasta, wizyta w porcie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

     

Dzień 5
Śniadanie, przejazd do miejscowości Bled, perełki słoweńskiej natury. Bled i jego okolica dzięki swojemu naturalnemu pięknu jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Charakteryzuje się leczniczym klimatem umiarkowanym oraz termalną wodą źródlaną. Zapraszamy na spacer wokół jeziora – będzie można rozkoszować się pięknymi alpejskimi widokami. Dla chętnych wizyta na zamku górującym nad miastem i rejs łodzią na malutką wyspę położoną na środku jeziora, skrywającą dzwonnicę, kościółek, plebanię oraz małą samotnię. Polecamy również zajrzeć do jednej z licznych kawiarni i restauracji na tradycyjne kremšnite, czyli bledzkie kremówki. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych i zakończenie wycieczki.

   

Świadczenia:

 • transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, DVD),
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu nad morzem, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, w tym jedna integracyjna
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
 • opiekę przewodników lokalnych 
 • ubezpieczenie NNW, CP, KL i bagaż Signal Iduna S.A.
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os.
 • rejs statkiem do Piranu 
 • Bled - rejs na wyspę i zwiedzanie zamku • Czas lokalny
  GMT +1
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Wystarczy dokument tożsamości (dowód osobisty). 
   
 • Czas przejazdu
  ok. 8 h
   
 • Język
  Język słoweński, węgierski i włoski. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)

Aktualnie brak terminów