Smaki Włoch z Karnawałem w tle

Szczegóły oferty

( 6 dni)
Włochy
Autokar

Historia karnawału w Wenecji jest długa i barwna. Początków tej tradycji można się doszukiwać już w XIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze wzmianki o noszeniu masek. W XVII wieku karnawał stał się znany na całym świecie, a miasto zyskało jeszcze większy prestiż. Niestety wraz z upadkiem Republiki Weneckiej i panowaniem króla Austrii zakazano noszenia masek, a pod koniec XVIII wieku karnawał w Wenecji przeszedł do historii aż do 1979 roku, kiedy to włoski rząd zadecydował o wskrzeszeniu tej pięknej tradycji! Karnawał w Wenecji to przede wszystkim rewia mody, niesamowita atmosfera, wspólna zabawa, radość, elegancja….po prostu cudownie spędzony czas, który zapadnie każdemu w pamięci, a jeszcze „okraszony” dobrym włoskim winem i najlepszą na świecie kuchnią….

Ramowy program

Dzień 1

Wieczorny wyjazd z ustalonego miejsca. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2

Zwiedzanie TREVISO – w prowincji Treviso na Nizinie Weneckiej. Główne zabytki to: Palazzo del Trecento, Loggia dei Cavalieri i katedra San Pietro z XII w. z obrazami „Zwiastowanie” Tycjana i „Pokłon Trzech Króli” Il Pordenonego. Przejazd do hotelu. Odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wycieczka do WENECJI. Przepłynięcie statkiem z Punta Sabbioni do Placu św. Marka. Odwiedzimy miasto w czasie słynnego na cały świat Carnevale di Venezia. Nikogo nie powinna więc zdziwić obecność licznych świętujących w maskach, mnogość straganów, czy głośna muzyka podczas obchodów. Spacer z lokalnym przewodnikiem po centrum Wenecji. Zobaczymy Plac z Bazyliką Św. Marka, wejdziemy na Kampanillę, czyli Dzwonnicę, z której roztacza się wspaniały widok na lagunę wenecką i okoliczne wyspy. Przespacerujemy się do Pałacu Dożów, uchodzącego za najsłynniejszy przykład weneckiego gotyku. Postój na zdjęcia słynnego Mostu Westchnień, łączącego więzienie z Pałacem. Zobaczymy także imponującą Wieżę Zegarową, Torre dell’Orologio.

Następnie spacer do Bazyliki Santa Maria della Salute, zbudowanej jako wotum dziękczynne po epidemii dżumy. Przejście nad kanałami do Mostu Rialto – jednego z trzech mostów na najsłynniejszym Kanale Grande. Czas wolny na zakup pamiątek w licznych sklepikach lub na bazarze w dzielnicy Rialto. Dla chętnych rejs gondolą po kanałach. Zwiedzanie zakończymy spacerem do dzielnicy San Polo do Bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari, w której znajduje się słynne dzieło Tycjana „Wniebowzięcie” oraz odwiedzimy stojącą obok Scuola Grande di San Rocco – znaną z religijnego cyklu Tintoretta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Rejsy na wyspy weneckie: MURANO, słynąca z produkcji szkła artystycznego; BURANO, gdzie nad kanałami stoją jaskrawo pomalowane domy i stragany ze słynnymi wyrobami koronkowymi oraz TORCELLO – najdalszą z wysp z pozostałościami po pierwszych osadnikach na lagunie weneckiej. Zobaczymy Bizantyjską Katedrę z VII w. zdobioną misternymi, średniowiecznymi mozaikami. Powrót do centrum Wenecji. Rejs Kanałem Wielkim – arterią otoczoną wspaniałymi pałacami w stylu bizantyjskim, renesansowym i barokowym. Spacer do Campo Santa Maria Formosa – jednego z większych placów miasta z okazałymi budynkami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do prywatnego pałacu – willi MOLON – degustacja wina połączona ze skosztowaniem lokalnych specjałów. W kantynie barona Bassetti będziemy degustować wina „barricato”, czyli długoletnie mocne i ciężkie. Kontynuując podroż w klimacie „winnym” jedziemy do BASSANO DEL GRAPPA – malowniczego miasteczka znanego głównie z produkcji GRAPPY –wysokoprocentowego trunku powstającego w procesie produkcji wina. Degustacja najbardziej znanego trunku włoskiego- Grappy.

Na koniec przejazd do MAROSTICA – tzw. miasta „szachownicy”. Zobaczymy charakterystyczny Plac Zamkowy- Piazza Castello i wiele innych uroczych zaułków i placyków. Po południu wizyta w przemysłowej wytwórni win z regionu Piave, degustacja win czerwonych, zwiedzanie zakładu i zapoznanie się z procesem produkcji VINI ROSSI DEL PIAVE ( Cabernet Franc, Raboso). Obiad w lokalnej restauracji ( płatny dodatkowo ok. 20 euro). Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 6

Przyjazd do kraju w godzinach porannych.

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu *** w okolicy Wenecji,
 • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
 • opieka pilota na całej trasie wycieczki,
 • transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC),
 • ubezpieczenie: NNW, CP, KL i bagaż Signal Iduna S.A.,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, opłat za lokalnych przewodników, zestawów słuchawkowych audio guide, podatku turystycznego, innych degustacji nie ujętych w cenie – łącznie ok. 50-60 EUR/os.,
 • napojów do obiadokolacji.

Informacje

 • Czas lokalny
  GMT +1
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Wystarczy dokument tożsamości (dowód osobisty).
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku, niemiecku, francusku i słoweńsku.
 • Napięcie elektryczne
  230 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: C, C2, F, L
  (wymagany adapter do gniazdka)
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Smaki Włoch z Karnawałem w tle
Smaki Włoch z Karnawałem w tle
6 dni