Stany Zjednoczone

Cena od: 8200 PLN

Stany Zjednoczone, Los Angeles, Las Vegas, Egzotyka, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

Stany Zjednoczone                                                                                                                                                                                                                                                                      POBIERZ PROGRAM
Los Angeles - Joshua Tree NP - Las Vegas - Grand Canyon NP - Antelope Canyon - Zion NP - Dolina Śmierci - Sequoia NP - Yosemite NP - Napa - San Francisco - Big Sur

Parki i miasta Zachodniego Wybrzeża z wypoczynkiem nad Oceanem Spokojnym

Cena: od 7.500 PLN + 1.750 USD


Dzień 1
Przelot z Warszawy do Los Angeles. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie, a po nim – by zwalczyć słynny jet lag – zapraszamy na całodzienny wypoczynek połączony z dobrą zabawą w parku rozrywki Universal Studios. Otwarty w 1964 roku, jest jednym z najpopularniejszych tematycznych parków rozrywki w Ameryce Północnej. To nie tylko kompleks rozrywkowy – znajduje się tutaj również słynne studio filmowe, jedno z największych w Stanach Zjednoczonych. Zwiedzający mogą udać się m. in. na 45-minutową przejażdżkę kolejką turystyczną, która przemierza najciekawsze zakamarki studio. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, odpoczynek i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do pustynnego Joshua Tree National Park. Następnie przejazd przez pustynny Rezerwat Narodowy Mojave w kierunku Las Vegas. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek. Fakultatywnie dla chętnych wieczorny wjazd na wieżę Stratosphere, 350-metrową, najwyższą wieżę obserwacyjną w USA, skąd najlepiej widać miasto hazardu nocą. Nocleg w hotelu.
Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd nad Hoover Dam – zaporę będącą jednym z najbardziej spektakularnych projektów hydrotechnicznych świata, a przy tym miejscem przepięknym krajobrazowo. Czas na pamiątkowe zdjęcia. Fakultatywnie zjazd na dół zapory. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolice Williams – miejscowości położonej przy słynnej Route 66.
Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd nad Wielki Kanion, wpisany na listę dziedzictwa UNESCO jako najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie. Spacer wzdłuż kanionu, czas na obserwację przyrody na punktach widokowych. Po południu wyjazd w kierunku ziem indian Navajo do miejscowości Page. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Kolejna wyprawa, podczas której podziwiać będziemy niesamowite piękno amerykańskiej przyrody. Przejazd do Kanionu Antylopy (Upper Antelope Canyon). Wyrzeźbione przez rwącą wodę krawędzie kanionu i ich charakterystyczny pomarańczowy kolor, oświetlony wpadającymi przez wąskie szczeliny promieniami słońca tworzą niepowtarzalny widok. Następnie przejazd nad Horseshoe Bend – kolejny cud natury, który rzeka Kolorado wyrzeźbiła meandrując przez tysiące lat pośród łupkowych i piaskowych skał zwanych Navajo Stones, z których zbudowany jest płaskowyż Kolorado. W tym miejscu rzeka Kolorado płynąca w kanionie Glen zakręca o 270° tworząc przepiękny punkt widokowy. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, odpoczynek i nocleg. Fakultatywnie przejazd do Monument Valley pełnej majestatycznych form skalnych w postaci iglic, płaskowyżów, gór stołowych.
Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Zion National Park. Na terenie parku występują liczne urwiska, formacje skalne przypominające zamki, iglice i wieże, a także wodospady i rzeki. Największą atrakcją parku jest Zion Canyon. Wybierzemy się na kilkugodzinny spacer po parku. Po południu przejazd do Las Vegas. Przejazd słynną Las Vegas Boulevard pełną luksusowych hoteli i kasyn. Zakwaterowanie w jednym ze znanych hoteli. W zależności od godziny przyjazdu proponujemy nocne zwiedzanie stolicy hazardu – zobaczymy pokaz fontann Bellagio przyciągających tysiące turystów, a na naprawdę wytrwałych czekać będzie szalona noc w kasynach. Nocleg w hotelu.
Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Doliny Śmierci – jednego z najbardziej fascynujących miejsc na kuli ziemskiej, a zarazem najbardziej suchego i najgorętszego miejsca w USA. Tutaj znajduje się największa depresja w Ameryce Północnej (86 m p.p.m.). Czas na pamiątkowe zdjęcia. Przejazd w okolice miejscowości Visalia na nocleg.
Dzień 9
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Sequoia & Kings Canyon National Park, gdzie przespacerujemy się wokół największych drzew na świecie – sekwoi, z czołowym, największym na świecie drzewem Generałem Shermanem mierzącym ponad 80 m wysokości i 8 m średnicy, stojącym od ponad 2000 lat.Kolejno przejazd na nocleg w okolice Fresno.
Dzień 10
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Parku Narodowego Yosemite, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, słynącego z olbrzymiej ilości wodospadów, z czego najwyższy mierzy 739 m i jest największym wodospadem Ameryki Północnej. Spacer trasą turystyczną. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolice Stockton.
Dzień 11
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Doliny Napa, serca amerykańskiego winiarstwa, skąd pochodzą znane na całym świecie kalifornijskie wina. Przejazd przez nasłonecznione wzgórza porośnięte winoroślą. Zatrzymamy się w dwóch wybranych winnicach, gdzie będzie można spróbować lokalnego wina. Po południu przejazd do San Francisco. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Dzień 12
Śniadanie. Zwiedzanie San Francisco – miasta położonego na 28 wzgórzach. Zobaczymy m. in. słynny most Golden Gate, prawdopodobnie najbardziej zakręconą ulicę na świecie – Lombard Street, Union Square. Przejedziemy się także zabytkowym tramwajem Cable Car. Po południu wizyta w Alcatraz, słynnym więzieniu na wyspie, w którym przebywał także jeden z najbardziej znanych gangsterów w historii – Al Capone. Na koniec wjazd na Twin Peaks – drugi najwyższy naturalny punkt San Francisco, będący popularnym punktem widokowym, z którego można podziwiać całe miasto wraz z zatoką. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg w okolice Monterey.
Dzień 13
Śniadanie. Całodzienny odpoczynek nad Oceanem Spokojnym. Dla chętnych fakultatywnie rejs statkiem połączony z obserwacją wielorybów. Nocleg.
Dzień 14
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd Pacific Coast Highway, prawdopodobnie najpiękniejszą nadmorską trasą w USA. Podążając autostradą nad brzegiem Oceanu zatrzymamy się w Julia Pfeiffer Burns State Park w Big Sur, gdzie zbocza wpadają wprost do oceanu, a fale rozbijają się malowniczo o skały. Zobaczymy niezwykły wodospad McWay, piękną piaszczystą Pfeiffer Beach i ogromny most Bixby Bridge. Wieczorem dojazd do Santa Barbara.
Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek, nocleg.
Dzień 15
Śniadanie, wykwaterowanie. Odpoczynek nad Oceanem. Po południu przejazd do Los Angeles. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
Dzień 16
Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Los Angeles, filmowej kolebki Ameryki. Wizyta na Hollywood Boulevard, czyli Alei Gwiazd m. in. Michaela Jacksona, Brada Pitta czy Shreka. Zobaczymy także Dolby Theatre – miejsce corocznej gali rozdania Oscarów. Przejazd przez Beverly Hills, gdzie mieszkają gwiazdy kina. Krótki postój na Rhodeo Drive z butikami słynnych projektantów. Po południu przejazd do Venice nad Ocean Spokojny. Spacer po plaży. Czas na zakup ostatnich pamiątek. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 17
Przylot do Polski i zakończenie wycieczki.

Ciekawostki:

 • McDONALD'S - Pierwsza restauracja została otwarta 15 maja 1940 roku w San Bernardino pod Los Angeles przez braci Richarda i Maurice'a McDonaldów. Dzisiaj jest to największa na świecie sieć restauracji – posiada ponad 36 tysięcy restauracji w 120 państwach. 
 • HOLLYWOOD - Słynny biały napis Hollywood wznoszący się nad miastem, w 1923 roku – zanim stał się znakiem rozpoznawczym Los Angeles, brzmiał Hollywoodland i służył jako reklama promująca nową dzielnicę mieszkalną o tej nazwie. Trzynaście drewnianych liter podświetlane było czterema tysiącami 20-watowych żarówek. Do ich wymiany zatrudniono człowieka, który zamieszkał w domu zbudowanym za pierwszą literą  L. W 1978 roku drewniane litery zostały zastąpione stalowymi, które pozostają na wzgórzu do dziś.  
 • GOSPODARKA - Kalifornia to najludniejszy, najbogatszy oraz trzeci co do wielkości (po Alasce i Teksasie) stan USA. Gdyby Kalifornia była oddzielnym państwem, wówczas znajdowałaby się na 8. miejscu największych gospodarek światowych, z produktem krajowym brutto na poziomie Włoch.
 • CORN DOG - Popularna w Stanach Zjednoczonych przekąska – parówka w cieście kukurydzianym, smażona na gorącym oleju. Corn dogi najczęściej podawane są na drewnianym patyku.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa - Los Angeles - Warszawa,
 • transport samochodem w Stanach Zjednoczonych,
 • zakwaterowanie 15 noclegów w hotelach,
 • wyżywienie 15 śniadań,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie KL,CP, NWW, bagaż podrózny firmy Signal Iduna S.A

Cena nie zawiera:

 • wizy amerykańskiej,
 • wyżywienia poza śniadaniami - na pozostałe posiłki należy przeznaczyć ok. 25 USD dziennie. Pilot wskaże Państwu polecane restauracje i pomoże w wyborze menu,
 • wydatków własnych,
 • kosztów realizacji programu - 1.750 USD (płatne przewodnikowi po przylocie).

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego - 3900 PLN,
 • Turyści udający się do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych muszą posiadać wizę. Możliwe jest uzyskanie jej w Ambasadzie USA w Warszawie lub Konsulacie USA w Krakowie w cenie 160 USD. W przypadku pośrednictwa Biura Podróży Vero Travel w uzyskaniu wizy, opłata za pośrednictwo wynosi 100 zł.

Fakultatywnie:

 • wjazd na szczyt wieży obserwacyjnej Stratosphere - 20 USD,
 • zjazd na dół zapory Hoovera do elektrowni - 15 USD
 • wyprawa do Monument Valley - ok. 30 USD,
 • rejs statkiem połączony z obserwacją wielorybów w Monterey - 45 USD • Waluta
  Dolar Amerykański (USD)
  1 dolar = 100 centów
  1 USD = ok. 4 PLN
   
 • Czas lokalny
  Arizona GMT -7
  Brak czasu letniego.
  California GMT -8
  Nevada GMT -8
  Utah GMT -7
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Wiza wydawana jest w Ambasadzie lub Konsulacie.
   
 • Zalecane szczepienia
  BTP (błonica, tężec, polio)
   
 • Czas przelotu
  ok. 14 h
   
 • Język
  Język angielski.
   
 • Napięcie elektryczne
  120 V / 60 Hz
  Typ gniazdka: A, B 
  (konieczna przejściówka)

Termin Cena Rezerwacja
23-05-2020 - 08-06-20208200 PLNRezerwuj
12-06-2020 - 28-06-20208400 PLNRezerwuj
03-07-2020 - 19-07-20208400 PLNRezerwuj