Prawdziwe podróże

Sylwester w Medjugorie 6 dni

Cena od: 1300 PLN

Bośnia i Hercegowina, Medjugorie, Boże Narodzenie i Sylwester, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Duchowe przywitanie nowego roku w Sanktuarium w Medjugorie.


Dzień 1 (29.12, środa)
Wyjazd z Katowic o godz. 18:00. Tranzytowy przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację.
Dzień 2 (30.12, czwartek)
Przyjazd do MEDJUGORIE wczesnym popołudniem. Zakwaterowanie w pensjonacie, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej, Mszy św. międzynarodowej. 1 nocleg.
Dzień 3 (31.12, piątek)
Śniadanie. Wejście na Górę Objawień: miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, zwanym PODBRDO. Od domów do samego miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, przy której w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca. Na drodze do miejsca objawień ustawiono wielki drewniany krzyż, który oznacza miejsce, gdzie Matka Boża trzeciego dnia objawień poprzez Mariję Pavlović po raz pierwszy wezwała do pokoju. Czas na indywidualną modlitwę. Spacer po miasteczku. Zapoznanie się z najważniejszymi dla pielgrzyma miejscami kultu: kościół św. Jakuba, kaplica Adoracji, ołtarz polowy, figura Chrystusa Zmartwychwstałego. Obiadokolacja. Przywitanie Nowego Roku Mszą Św.
Dzień 4 (01.01, sobota)
Późne śniadanie. Przejazd do MOSTARU. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: kamienny Stary Most (wpisany na Listę UNESCO), meczet Koski Mehmed – Paszy, dzielnica Stara Carsija. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja. Udział w wieczornym programie modlitewnym. 3 nocleg.
Dzień 5 (02.01, niedziela)
Śniadanie. Wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do TIHALJINY. Nawiedzenie kościoła ku czci Najświętszej Marii Panny. Modlitwa przed cudowną figurą Matki Bożej, którą pielgrzymi utożsamiają z wizerunkiem Madonny z Medjugorie. Udział we Mszy św. Nocny przejazd w kierunku kraju.
Dzień 6 (03.01, poniedziałek)
Powrót do kraju przed południem.

ŚWIADCZENIA:

- przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, DVD, cafe bar),

- 3 noclegi w pensjonacie, pokoje 2- 3 os. z łazienkami,
- wyżywienie 2 x dziennie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,

- opieka pilota - przewodnika na całej trasie,

- opieka duchowa kapłana,

- ubezpieczenie SIGNAL IDUNA S.A.,

- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

UWAGI:
-
Cena nie zawiera biletów wstępu, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych. Należy przeznaczyć na te wydatki łącznie 50 Euro (zbierane przez pilota w autokarze).

-
Osoby, które nie są zaszczepione, są zobligowane do zrobienia testu antygenowego. Test trzeba zrobić we wtorek 28 grudnia po południu, lub w środę 29 grudnia rano, bo wynik jest ważny 48 godz. Koszt testu to ok. 100 zł.

Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy zabierają ze sobą stosowny certyfikat.

Przypominamy, że certyfikat szczepienia jest ważny rok, a certyfikat ozdrowienia 180 dni.