Prawdziwe podróże

Szlakiem krajów Nadbałtyckich

Oferta grupowa

Finlandia, Niepokalanów - Augustów - Ryga - Sztokholm - Helsinki - Tallin - Ryga - Wilno - Troki, Pielgrzymki Zagraniczne, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Zapraszamy na naszą stronę www.moja-pielgrzymka.eu po więcej ofert pielgrzymkowych!

 


Dzień 1:
Wyjazd spod kościoła parafialnego we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do NIEPOKALANOWA, którego kult "zaczął się" od gipsowej figury Matki Bożej Niepokalanej, którą o. Maksymilian z kilkoma współbraćmi wystawił na teresińskich polach. Zapoznamy się z historią sanktuarium, nawiedzimy miejsca związane z życiem i działalnością św. Maksymiliana. Następnie udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Przejazd do AUGUSTOWA - turystycznej stolicy województwa podlaskiego. Zakwaterowanie w hotelu/domu wypoczynkowym. Odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Poranna Msza św. Przejazd do RYGI. Zaokrętowanie na promie o godz. 16:00. Wypłynięcie do SZTOKHOLMU o godz. 17:30. Obiadokolacja na promie - bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku – ok. 2 godz.). Nocleg na promie.

Dzień 3:
Śniadanie na promie w formie bardzo bogatego menu. Zawinięcie do portu w SZTOKHOLMIE - stolicy i największego miasta Szwecji. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Wazy. Statek Vasa jest jedynym XVII-wiecznym statkiem na świecie, który przetrwał do dzisiaj. Ozdobiony setkami rzeźb i zachowany w prawie 95% w oryginale statek jest unikalnym skarbem sztuki oraz jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych świata. Po zwiedzaniu muzeum przejazd na Gamla Stan, czyli na Stare Miasto, gdzie zobaczymy: Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja - luterańska katedra, miejski Ratusz Stadshuset, w którym corocznie odbywa się bankiet z okazji przyznania nagrody Nobla, Gmach Giełdy, w którym nagrody Nobla są przyznawane, Dom Rycerstwa i Szlachty. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, chwila czasu wolnego. W godzinach popołudniowych zaokrętowanie na promie i nocny rejs do HELSINEK. Obiadokolacja na promie w formie bardzo bogatego bufetu. Nocleg na promie.

Dzień 4:
Śniadanie na promie w formie bardzo bogatego bufetu. Przypłynięcie do HELSINEK jednej z najmłodszych stolic europejskich. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd pod stadion olimpijski będący głównym obiektem letnich igrzysk w 1952 r. Następnie autokarem podjedziemy w okolicę Temppeliaukio- słynnego Kościoła Skalnego – zwiedzanie kościoła. Dalej zwiedzanie centrum: spacer monumentalną Mannerheiminitie- po drodze m. in. Muzeum Narodowe, Parlament, Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma, przez Rautatientori - perły architektury narodowego romantyzmu m. in. Teatr Narodowy i Dworzec Główny. Wizyta w Soborze Uspieńskim. W trakcie zwiedzania Msza Św. Następnie przejazd na promowisko. Zaokrętowanie na prom i wypłynięcie TALLINA. Obiadokolacja na promie w formie bardzo bogatego bufetu z winem i piwem. Nocleg na promie.

Dzień 5:
Śniadanie na promie w formie bardzo bogatego bufetu. Spotkanie z przewodnikiem. Udział we Mszy Św. Kolejno przejazd do centrum TALLINA i piesze zwiedzanie miasta. Zobaczymy: Górne Miasto - Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny Toomkirik- katedrę, udamy się do punktu widokowego na Dolne Miasto. Kolejno zwiedzanie Dolnego Miasta- ulica Krótka i Długa, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildii, Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, baszta Gruba Małgorzata. W czasie wolnym polecamy spróbowania prawdziwej zupy z łosia. Nie należy nawet prosić o łyżkę, zupę należy wypić. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do RYGI. Zwiedzanie miasta: najpierw ryska secesja- spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art. Nouveau. Piesze zwiedzanie miasta: Pomnik Wolności- symbol niepodległości, Łotewska Opera Narodowa, ryska starówka - Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji- Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra, panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. W czasie wolnym polecamy spróbowania rupjmaize - czyli słynnego łotewskiego czarnego chleba, czy zakup Black Balsam, który jest dla Łotyszy tym, czym wódka dla Polaków czy whisky dla Szkotów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WILNA (ok. 300 km). Udział we Mszy Św. w Ostrej Bramie (w miarę możliwości) będącym jednym z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych w Europie. Modlitwa przed cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem - katedra, kościół p.w. Św. Piotra i Pawła na Antokolu, cmentarz na Rossie (najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny), kościół Św. Anny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie WILNA. Muzeum Adama Mickiewicza naszego wieszcza narodowego. Przejście do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz „Jezu, Ufam Tobie" namalowany przez malarza Eugeniusza Kazimirowskiego pod dyktando Siostry Faustyny - nazywanej Apostołką Bożego. Czas wolny na chwilę relaksu w kawiarni i chwilę zadumy w centrum Wilna - mieście, w którym na placu katedralnym możemy spotkać wielkiego księcia litewskiego - Giedymina. Msza św. Przejazd do TROK - dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego- siedziby Kiejstuta i Witolda. Podziwianie krajobrazów rozległego kompleksu jezior trockich. Zwiedzanie zamku malowniczo położonego na wyspie. Degustacja tradycyjnych dań kuchni litewskiej (pierożków zwanych kibinami z siekaną wieprzowiną, baraniną lub wołowiną - płatne dodatkowo). Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych i zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

CENA ZAWIERA:

 • transport przejazd autokarem,
 • przeprawy promowe Ryga - Sztokholm, Sztokholm - Helsinki, Helsinki - Tallin,
 • zakwaterowanie 7 noclegów: 3 noclegi na promach, 4 noclegi w hotelach - 1 w Augustowie, 1 w Tallinie i 1 w Rydze, 1 w Wilnie,
 • wyżywienie 2 x dziennie- 7 śniadań, 7 obiadokolacji w tym 3 kolacje na promie w formie bardzo bogatego bufetu z piwem i winem,
 • opiekę pilota na całej trasie,
 • opiekę duchową kapłana,
 • rezerwacje Mszy św.,
 • ubezpieczenie NNW (15 000 zł), KL i CP (choroby przewlekłe) - 15.000 euro SIGNAL IDUNA S.A. - podczas pobytu zagranicą,
 • składkę na TFG i TFP.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu o zwiedzanych obiektów i ofiary na kościoły - 40 euro,
 • zestawów słuchawkowych 2 euro/dzień - 16 euro,
 • przewodników lokalnych - 22 euro, 

Opcjonalnie:

 • obiad w ostatnim dniu - dopłata 12 euro/os. Aktualnie brak terminów