Pielgrzymka Szlakiem Krajów Nadbałtyckich

Szczegóły oferty

4550 zł/os
+150€
02.08- 10.08.2024 ( 9 dni)
Kraje Nadbałtyckie
Prom
Pielgrzymka do Krajów Nadbałtyckich 🙏 🇫🇮 🇸🇪
Podróż promem przez Bałtyk, przepiękne widoki i wyjątkowe doświadczenie 🕊 🇪🇪 🇱🇻

Ramowy program

Dzień 1

Wyjazd spod kościoła parafialnego we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do SOKÓŁKI, miejsca Cudu Eucharystycznego, nazywanego potocznie polskim Lanciano. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego, modlitwa w kaplicy, gdzie znajduje się Cząstka Ciała Pańskiego. Udział we Mszy św. Kolejno przejazd do SUPRAŚLA. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa oraz muzeum ikon prawosławnych.
Wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, modlitwa przed relikwiami błogosławionego księdza Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny. Msza święta. Po wizycie w sanktuarium spacer z przewodnikiem po mieście. Zobaczymy najważniejsze zabytki – barokowy Zespół Parkowo-Pałacowy Branickich, kościół farny z jego najstarszą częścią, w podziemiach którego jest pochowana Izabela Branicka, pałacyk gościnny odrestaurowany w stylu epoki Jana Klemensa Branickiego, ratusz, sobór św. Mikołaja.
Wieczorem przejazd do hotelu w pobliżu granicy polsko-litewskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do RYGI (390 km, ok. 7 godzin jazdy). Zwiedzanie miasta: najpierw ryska secesja- spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art. Nouveau. Piesze zwiedzanie miasta: Pomnik Wolności- symbol niepodległości, Łotewska Opera Narodowa, ryska starówka – Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji- Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra, panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny.
W czasie wolnym polecamy spróbowania rupjmaize – czyli słynnego łotewskiego czarnego chleba. W trakcie zwiedzania Msza św. Przejazd do hotelu w Rydze.
Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Poranna Msza św. Przejazd do TALLINA (ok. 320 km, 5 godzin jazdy). Spotkanie z przewodnikiem. Udział we Mszy Św. Kolejno przejazd do centrum miasta i piesze zwiedzanie. Zobaczymy: Górne Miasto – Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny Toomkirik- katedrę, udamy się do punktu widokowego na Dolne Miasto. Kolejno zwiedzanie Dolnego Miasta- ulica Krótka i Długa, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildii, Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, baszta Gruba Małgorzata.
Po zwiedzaniu obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 5

Wczesne śniadanie. 2godzinny rejs promem do HELSINEK – jednej z najmłodszych stolic europejskich. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd pod stadion olimpijski będący głównym obiektem letnich igrzysk w 1952 r. Następnie autokarem podjedziemy w okolicę Temppeliaukio- słynnego Kościoła Skalnego – zwiedzanie kościoła. Dalej zwiedzanie centrum: spacer monumentalną Mannerheiminitie- po drodze m. in. Muzeum Narodowe, Parlament, Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma, przez Rautatientori – perły architektury narodowego romantyzmu m. in. Teatr Narodowy i Dworzec Główny. Wizyta w Soborze Uspieńskim. W trakcie zwiedzania Msza Św. Następnie przejazd na promowisko. Zaokrętowanie na prom i wypłynięcie do SZTOKHOLMU. Obiadokolacja na promie – bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku – ok. 2 godz.). Nocleg na promie.

Dzień 6

Śniadanie na promie w formie bardzo bogatego menu. Zawinięcie do portu w SZTOKHOLMIE – stolicy i największego miasta Szwecji. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Wazy. Statek Vasa jest jedynym XVII-wiecznym statkiem na świecie, który przetrwał do dzisiaj. Ozdobiony setkami rzeźb i zachowany w prawie 95% w oryginale statek jest unikalnym skarbem sztuki oraz jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych świata. Po zwiedzaniu muzeum przejazd na Gamla Stan, czyli na Stare Miasto, gdzie zobaczymy: Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja – luterańska katedra, miejski Ratusz Stadshuset, w którym corocznie odbywa się bankiet z okazji przyznania nagrody Nobla, Gmach Giełdy, w którym nagrody Nobla są przyznawane, Dom Rycerstwa i Szlachty. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, chwila czasu wolnego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do KARLSKONY – czyli „Korony Karola”, miasta zbudowanego na 33 wyspach. Jako zaprojektowany i zbudowany od podstaw historyczny port wojenny Karlskrona jest wyjątkowa na skalę światową. To właśnie zadecydowało o wpisaniu jej w 1998 r. listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza święta a następnie krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po Rynku z imponującą zabudową Rynku, nawiedzenie Kościoła Admiralicji – zbudowanego pod koniec XVII wieku, największego zachowanego drewnianego kościoła w Szwecji. Spacer nabrzeżem Królewskim, z pięknym widokiem na okoliczne wyspy i wejście do portu wojennego. Wieczorem zaokrętowanie na promie, obiadokolacja. Nocny rejs do Gdyni. Nocleg na promie.

Dzień 8

Śniadanie na promie. Po zejściu z promu przejazd do GDAŃSKA na zwiedzanie miasta. Msza Święta w bazylice św. Brygidy z imponującym ołtarzem z bursztynu. Kolejno spacer z przewodnikiem wzdłuż traktu tzw. Drogi Królewskiej (ulice Długa, Długi Targ, Mariacka). Teren obejmuje kościoły, kamienice mieszczańskie, bramy miejskie, żuraw gdański – średniowieczny gotycki dźwig portowy z XIV w., Kościół Mariacki, Ratusz, Zespół Wielkiej Zbrojowni. Wizyta w Katedrze Oliwskiej – najdłuższym, bo ponad stumetrowym kościele w Polsce znanym przede wszystkim dzięki XVIII-wiecznym organom posiadającym prawie 8000 piszczałek. Udział w krótkim koncercie organowym na pewno na wszystkich zrobi ogromne wrażenie. Po zwiedzaniu obiad i wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych (ok. 1:00).

Mapa wycieczki

Świadczenia

  • transport przejazd komfortowym autokarem,
  • przeprawy promowe Tallin – Helsinki (2-godzinny shuttle), Helsinki – Sztokholm (nocny prom), Karlskrona – Gdańsk
  • zakwaterowanie 7 noclegów: 2 noclegi na promach (kabiny 2-osobowe bez okna), 2 noclegi w komfortowych pensjonatach w Polsce (w okolicach Supraśla, w pobliżu granicy polsko-litewskiej, w Trójmieście), 3 noclegi w hotelach – w Rydze, w Tallinie i w Sztokholmie (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 7 śniadań, 7 obiadokolacji w tym 2 kolacje na promie w formie bardzo bogatego bufetu z piwem i winem, obiad w restauracji w drodze powrotnej
  • opieka doświadczonego pilota na całej trasie pielgrzymki,
  • opieka duchową kapłana,
  • rezerwacje Mszy św.,
  • ubezpieczenie NNW (15 000 zł), KL i CP (choroby przewlekłe) 20.000 euro, bagaż 1000 zł SIGNAL IDUNA S.A
  • składki na TFG i TFP.

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i ofiary na kościoły, zestawów słuchawkowych, przewodników lokalnych, opłat
rezerwacyjnych i administracyjnych, taks pobytowych – łącznie należy przygotować ok. 150 euro/os

Informacje

Opcjonalnie:
dopłata do pokoju jednoosobowego (łącznie 8 noclegów, w tym 2 na promach) – 1800 zł

Sugerujemy wykupienie Ubezpieczenia Kosztów rezygnacji z imprezy, z powodów zdrowotnych, które działa również w przypadku rezygnacji z tytułu zachorowania na Covid-19 oraz zaostrzenia się choroby przewlekłej. Koszt wykupienia ubezpieczenia z powodu nagłego zachorowania uczestnika lub jego najbliższej rodziny to 7% wartości pielgrzymki czyli 318,50 zł.
Osoby zdecydowane powinny doliczyć kwotę ubezpieczenia do pierwszej płatności wykonywanej na konto Biura Podróży
Vero Travel.

Aktualnie przeglądasz ofertę:
Pielgrzymka Szlakiem Krajów Nadbałtyckich
Pielgrzymka Szlakiem Krajów Nadbałtyckich
4550 zł/os
+150€
02.08- 10.08.2024 9 dni
13 Ilość wolnych miejsc