Szlakiem Prosecco, Dolce far niente nad Jeziorem Garda

Szczegóły oferty

2920 zł/os
+70€
22.06.2024 - 29.06.2024 ( 8 dni)
Włochy (Jezioro Garda)
Autokar

Super pomysł na początek wakacji!

Ramowy program

Dzień 1

Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

Dzień 2

Przyjazd w godzinach rannych do WERONY. Podczas spaceru zobaczymy: XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi – rzymski łuk triumfalny, Piazza Bra z okazałym rzymskim Amfiteatrem, Piazza dei Signiori oraz dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem. Około 15-tej przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja. 1 nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonego SIRMIONE, gdzie znajdują się pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli. Zobaczymy kościół Santa Maria Maggiore, zbudowany na miejscu dawnej pogańskiej świątyni. Obejrzeć można ciekawe piętnastowieczne freski oraz figurę Matki Boskiej, następnie Rocca Scaligera – imponujący zamek przypominający o trzynastowiecznych władcach Werony – Scaligerich, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą Jeziora Garda. Na koniec zwiedzania rejs po jeziorze Garda. Następnie przejazd do winnicy Monte Tondo, gdzie oprócz doskonałych win produkują olej z oliwek – degustacja wina i miejscowych specjałów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. 2 Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do MALCESINE – miasta wysuniętego najbardziej na północ wybrzeża Jeziora Garda. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w., z którego roztacza się niezapomniany widok. Po zwiedzaniu proponujemy oddać się typowemu włoskiemu dolce far niente. Leniwe, popołudniowe godziny spędzić możemy również na niespiesznym spacerze po ślicznych uliczkach miasta, którym niezwykłego uroku dodają ukwiecone balkony małych kamieniczek, tworzących tutejszy krajobraz. Czas wolny. Następnie dla chętnych wjazd kolejką linową na Monte Baldo. Wjazd na górę jest dwuetapowy. Pierwszy fragment z Malcesine do San Michele ma długość 1512 m i różnicę wysokości 463 m. Drugi etap z San Michele na Monte Baldo ma długość 2813 m i różnicę wysokości 1187 m. Wjazd w drugiej części odbywa się wagonikiem, który podczas jazdy obraca się powoli wokół swojej osi i każdy z pasażerów ma szansę zobaczyć niesamowite widoki jeziora i gór (koszt ok. 30 Eur/os.). Powrót do hotelu na obiadokolację i 3 nocleg. Fakultatywnie wieczór integracyjny przy muzyce za dopłatą 100 zł/os.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd (180 km) do MEDIOLANU – światowej stolicy mody i stolicy północnych Włoch. Spacer po centrum miasta: zwiedzanie imponującej gotyckiej Katedry Narodzin św. Marii – jednej z najbardziej znanych budowli we Włoszech i w Europie. Należy do największych kościołów na świecie. Następnie spacer po Galerii Vittorio Emanuele – tradycyjnym miejscu spotkań mieszkańców Mediolanu z licznymi kawiarenkami i luksusowymi sklepami, Piazza della Scala ze słynną Operą o międzynarodowej sławie, Zamek Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i 4 nocleg. Tego dnia opcjonalnie proponujemy skrócenie pobytu w Mediolanie i zatrzymanie się w MONZY na zwiedzanie najsłynniejszego toru wyścigowego Formuły 1, łącznie z wjechaniem autokarem na tor. Koszt zwiedzania 25 Eur/os.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do CANALE di TENNO – średniowiecznego, uroczego miasteczka, położonego na wzgórzu na północ od Jeziora Garda. Następnie przejazd i rejs promem do kolejnych pięknych, malowniczych i widokowych miejsc nad jeziorem Garda z ciekawą historią: RIVA del GARDA LIMONE sul GARDA. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. 5 nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Ostatnim przystankiem w naszej podróży będzie region Valdobbiadene – kraina winnic, gdzie produkuje się najlepsze prosecco we Włoszech. Fantazyjnie pofałdowane wzgórza i rzędy winorośli tworzą piękne krajobrazy. Strada del Prosecco prowadzi w najciekawsze zakątki regionu pełnego „szlachetnych bąbelków”. Dziś Prosecco Superiore produkuje się w 15 gminach regionu Conegliano Valdobbiadene, a kraina pretenduje do wpisanie na listę UNESCO. Wizyta u lokalnego producenta wina połączona z lunchem. Wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd do kraju.

Dzień 8

Powrót do kraju około południa.

Mapa wycieczki

Świadczenia

Cena zawiera:

  • Transport: komfortowym autokarem (wc, dvd, klimatyzacja);
  • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu****, pokoje 2-, 3-os. Z łazienkami
  • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji – posiłki w formie bufetu, degustacja lokalnych win, lunch i degustacja w ostatnim dniu,
  • Opieka doświadczonego pilota,
  • Ubezpieczenie: NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 20.000 zł, kl (koszty leczenia, w tym leczenie chorób przewlekłych) 15.000 eur, kr (koszty ratownictwa) 5.000 eur, Bagaż 1.000 zł firmy signal iduna polska s.a.
  • TFG (turystyczny fundusz gwarancyjny) i TFP (turystyczny fundusz pomocowy)
  • Zestawy nagłośnieniowe tzw.Audioguidy na każdy dzień,
  • Taksa pobytowa,
  • Rejs po jeziorze garda z Sirmione

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu, promów,
– lokalnych przewodników,
łącznie ok. 70 euro – w zależności od zwiedzanych miejsc – do ustalenia

– napoi do obiadokolacji (we włoszech zawsze napoje są dodatkowo płatne).

Informacje

Hotel Antares**** w Villafranca
zapraszamy na stronę: https://hotelantaresvillafranca.worhot.com/

Położony 12 km od centrum Werony hotel Antares Sport Beauty & Wellness oferuje nowoczesne pokoje, oryginalną kuchnię i centrum odnowy biologicznej. Ten przestronny hotel gwarantuje doskonały odpoczynek. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizję satelitarną, minibar oraz łazienkę z suszarką do włosów. Dostępne za opłatą centrum odnowy biologicznej w hotelu Antares obejmuje basen z podgrzewaną wodą, saunę, łaźnię turecką, masaże, ścieżki Kneippa i zabiegi kosmetyczne. Restauracja oferuje dania kuchni lokalnej i międzynarodowej oraz duży wybór win. Posiłki podawane są w formie bogatego bufetu szwedzkiego. W wyjątkowej jadalni znajdują się ośmiokątne kolumny i ciekawe, nierówne ściany. A American Bar serwuje pyszne aperitify i doskonałą włoską kawę ze wspaniałym, panoramicznym widokiem na basen.

Aktualnie przeglądasz ofertę:
Szlakiem Prosecco, Dolce far niente nad Jeziorem Garda
Szlakiem Prosecco, Dolce far niente nad Jeziorem Garda
2920 zł/os
+70€
22.06.2024 - 29.06.2024 8 dni
10 Ilość wolnych miejsc