Szwajcarski zegarek

Aktualnie brak ceny

Szwajcaria, Stein am Rhein, Neuhausen, Bazylea, Lucerna, Brno, Genewa, Wycieczka, Autokar, BB - Śniadania

 Pobierz PDF


Szwajcarski zegarek
Stein am Rhein - Neuhausen - Zurych - Bazylea - Lucerna - Berno - Gruyeres - Lozanna - Genewa

Bankierzy Europy

Szwajcaria w pełnej krasie, czyli spacery zaułkami średniowieczncych starówek, bankowe skarbce, tarasy widokowe i najpiękniejsze, największe wodospady w kraju i Europie! Dla chętnych rejs po rzece u podnóża jednego z nich. Ponadto zobaczymy miasto, które jest położone na styku granic trzech państw: Szwajcarii, Niemiec i Francji, czyli Bazyleę. Nie może nas również zabraknąć w miejscu, gdzie produkowane są najbardziej znane szwajcarskie sery oraz nad Jeziorem Genewskim, niedaleko którego swoją siedzibę ma MKOL.


Dzień 1 
wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd do Szwajcarii. 
Dzień 2 
w godzinach rannych przyjazd do miejscowości Stein am Rhein. Spacer zaułkami średniowiecznej starówki, uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii. Zobaczymy tu zabytkowe mury, bramy miejskie oraz domy z pięknymi freskami. Przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall. Podziwianie wodospadu z tarasu widokowego. Dla chętnych rejs po rzece u podnóża wodospadu. Przejazd do Zurichu- największego miasta Szwajcarii. Spacer ulicą Bahnhofstrasse, pod którą znajdują się największe bankowe skarbce, taras widokowy Lindenhof- dawny posterunek rzymski, kościół św. Piotra z największą tarczą zegarową w Europie, kościół Fraumünster z witrażami autorstwa Marca Chagalla. Czas wolny. Wieczorem przejazd do hotelu na przedmieściach Zurichu na nocleg. 
Dzień 3 
po śniadaniu przejazd do Bazylei- miasta położonego na styku granic trzech państw- Szwajcarii, Niemiec i Francji. Spacer po ulicach Starego Miasta- katedra Münster z XI w. z charakterystyczną fasadą z czerwonego piaskowca, taras Pfalz z panoramą Renu, wieża targowa- najwyższy budynek Szwajcarii, plac Fischmarkt, fontanna postmodernistycznego twórcy Tinguely’ego. Następnie przejazd do Lucerny- zwiedzanie malowniczej starówki, z przepięknymi mostami Kapellbrucke i Spreuerbrucke z XII w. (w tym najsłynniejszy ponad 660-letni). Zobaczymy również renesansowy Ratusz, barokowy kościół Jezuitów, pomnik "umierającego lwa"- jeden z najbardziej znanych w Szwajcarii. W trakcie zwiedzania czas wolny. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Lucerny na nocleg. 
Dzień 4 
po śniadaniu przejazd do Berna - stolicy Szwajcarii ze starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy wieżę zegarową, dom Alberta Einsteina, katedrę, przespacerujemy się ulicą Kramgasse, wzdłuż której położone są kamienice z podcieniami i słynna Fontanna Wielkoluda, gmach szwajcarskiego Parlamentu. Z otaczających miasto wzgórz można podziwiać ciekawy widok- równoległe rzędy czerwonych dachów, domostw stłoczonych na skrawku lądu, wciśniętym w zakole rzeki Aare. Po południu przejazd do Gruyeres, gdzie wytwarzany jest jeden z najbardziej znanych szwajcarskich serów. Zwiedzanie pomieszczeń, w których odbywa się produkcja oraz degustacja kilku rodzajów sera Gruyeres. Następnie przejazd do Lozanny- miasta malowniczo położonego nad Jeziorem Genewskim, siedziby MKOL. Spacer po starówce z okazałą katedrą gotycką, ze sławną XII wieczną rozetą, staromiejskimi fontannami i imponującym Ratuszem. W trakcie zwiedzania czas wolny. Wieczorem przejazd w okolice Genewy na nocleg. 
Dzień 5 
po śniadaniu zwiedzanie Genewy- europejskiej siedziby ONZ. Zobaczymy Stare Miasto z placem de Bourg de Four, katedrę św. Piotra, w której wygłaszał kazania Kalwin, promenadę des Bastions z pomnikiem reformacji, park angielski ze słynnym zegarem kwiatowym, największą na świecie Fontannę Jet d’Eau (słup wody wysoki na 140 m). W trakcie zwiedzania czas wolny. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski. 
Dzień 6 
przyjazd do kraju około południa.

Cena zawiera:

  • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, barek, dvd),
  • zakwaterowanie 3 noclegi w hotelach ***/**, pokoje 2-3 os. z łazienkami,
  • wyżywienie 3 śniadania,
  • opiekę pilota - przewodnika,
  • ubezpieczenie NNW, CP, KL, bagaż Signal Iduna SA.,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*. 

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). 
Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.


Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, zestawów audio - guide, taksy klimatycznej. Łącznie na te wydatki należy przygotować 90 CHF. 

Opcjonalnie:

  • dopłata do obiadokolacji- 300zł / 3 posiłki
  • dopłata do pokoju 1-osobowego - 350 złAktualnie brak terminów