Prawdziwe podróże

Tajlandia - Nieodkryta Tajlandia

Cena od: 7474 PLN

Tajlandia, Bangkok - Damnoen Saduak - Kanchanaburi - PN Erawan - Lop Buri - Ayutthaya - Phetchaburi - PN Khao Sam Roi Yot - PN Kui Buri - Krabi - Koh Phi Phi, Tajlandia, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

Nieodkryta Tajlandia
Kraina uśmiechu z wypoczynkiem w Krabi
Bangkok - Damnoen Saduak - Kanchanaburi - PN Erawan - Lop Buri - Ayutthaya -
Phetchaburi - PN Khao Sam Roi Yot - PN Kui Buri - Krabi - Koh Phi Phi


Dzień 1:
Wylot z Warszawy i przelot do Bangkoku z międzylądowaniem.

Dzień 2:
Przylot do Bangkoku. Zwiedzanie najważniejszych zabytków starego miasta: Pałacu Królewskiego i Wat Phra Kaew - najświętszego miejsca w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy; Wat Pho z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy oraz Wat Benchamabophit - zbudowaną z włoskiego marmuru, jedną z najpiękniejszych świątyń Bangkoku i znakomity przykład tajskiego ozdobnego stylu architektonicznego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Następnie spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy słynną ulicę Khao San i odkryjemy pierwsze smaki azjatyckiej kuchni - będziemy mieli możliwość spróbowania wszechobecnego, tradycyjnego Pad Thai. Nocleg w hotelu.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd w kierunku Kanchanaburi. W drodze zatrzymamy się w Damnoen Saduak by zobaczyć najsłynniejszy w Tajlandii pływający targ. Po przybyciu na miejsce spacer po słynnym moście na rzece Kwai, po czym przejazd do groty Krasae, gdzie zobaczymy m. in. fragment słynnej Kolei Śmierci. Następnie transfer tradycyjnymi tajskimi łodziami longtail do położonego na brzegu rzeki hotelu, w którym spędzimy noc w otoczeniu tropikalnej roślinności. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu rejs do przystani Phutakhien, po czym dalszy przejazd do Parku Narodowego Erawan, słynącego z czystej wody i naturalnych basenów, gdzie będziemy mieli możliwość zażycia kąpieli lub podejścia do szczytu wodospadu pośród bujnej i gęstej roślinności. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w wiosce mniejszości etnicznej Mon. Podczas spaceru poznamy panujące tu zwyczaje i dowiemy się nieco o stylu życia tej niezwykle interesującej grupy. Nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Lop Buri nazywanego często miastem małp (które można spotkać tam dosłownie wszędzie) i zwiedzanie Phra Prang Sam Yot - zbudowanej w XII w. hinduistycznej świątyni z charakterystycznymi trzema wieżami symbolizującymi trzech głównych bogów hinduizmu: stworzyciela – Brahmę, obrońcę – Wisznu i niszczyciela – Siwę, przekształconej w XVII w. na świątynię buddyjską. Następnie przejazd do Ayutthayi – historycznej stolicy Tajlandii, która przez ponad 400 lat była potężnym ośrodkiem handlowym oraz kulturalnym kraju. Zwiedzanie kompleksu ruin budowli pałacowych i świątynnych: Wat Mahathat, Wat Phra Si Sanphet, Wihan Phra Mongkhon Bophit. Następnie zobaczymy najstarszy w Tajlandii kościół Św. Józefa. Zachód słońca będziemy podziwiać w kompleksie świątynnym Wat Chai Wattanaram. Zakwaterowanie. Nocleg w Ayutthayi.

Dzień 6:
Śniadanie. Ostatnie chwile w Ayutthayi – poranna wizyta w Wat Yai Chai Mongkhon, Wat Phanam Choeng oraz w dawnej letniej rezydencji tajskich królów Bang Pa-In. Następnie przejazd do Phetchaburi. Zwiedzanie położonego na wzgórzu pałacu Phra Nakhon Khiri. Przejazd do hotelu nad morzem. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Przejazd do urokliwego Parku Narodowego Khao Sam Roi Yot, gdzie zobaczymy m. in. słynną jaskinię Phrayanakorn, gdzie znajduje się otoczona stalagmitami piękna altana wybudowana przez króla Chulalangkorna. Następnie przejazd do Parku Narodowego Kui Buri, gdzie podczas safari będzie możliwość zobaczenia słoni i gaurów w ich naturalnym środowisku. Przejazd do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd na południe Tajlandii w okolice Krabi. Zakwaterowanie. Popołudniowy relaks na przepięknych plażach nad Morzem Andamańskim. Nocleg.

Dzień 9:
Śniadanie. Całodzienny rejs łodzią motorową po okolicach wyspy Koh Phi Phi, otoczonej wapiennymi klifami, gdzie nakręcono kadry do filmu Niebiańska plaża. Możliwość pływania i snorkelingu w krystalicznie czystej wodzie (wyspę otacza piękna rafa koralowa), w najpiękniejszych miejscach w okolicach wyspy. Następnie przystanek na plaży Tonsai z niezwykle białym piaskiem. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 10-11:
Śniadanie. 2-dniowy wypoczynek na przepięknych plażach Ao Nang. Nocleg.

Dzień 12:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot do Polski.

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem Warszawa – Bangkok, Krabi – Warszawa,
 • transport prywatnym minivanem oraz łodziami w Tajlandii,
 • zakwaterowanie 10 noclegów w hotelach,
 • wyżywienie śniadania oraz lunch podczas rejsu na wyspę Koh Phi Phi,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza śniadaniami – na pozostałe posiłki należy przeznaczyć ok. 20 USD dziennie. Pilot wskaże Państwu polecane restauracje i pomoże wyborze menu.

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego 1.200 PLN,
 • zapytaj w biurze o wymagania związane z przepisami wjazdowymi odwiedzanych państw oraz zalecane szczepienia.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach
 • Waluta
  Tajski baht (THB)
   
 • Czas lokalny
  GMT +7
  Brak czasu letniego.
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
  W Tajlandii obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego podczas pobytów nie przekraczających 30 dni.
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 12 h
   
 • Język
  Język tajski.
  Można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C
  (takie jak w Polsce)