Prawdziwe podróże

Tajlandia z wypoczynkiem na wyspach

Cena od: 5674 PLN

Tajlandia, Bangkok - Krabi - Koh Phi Phi - Phuket, Tajlandia, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

Tajlandia
Wyprawa w poszukiwaniu raju z wypoczynkiem na najpiękniejszych plażach Tajlandii
Bangkok - Krabi - Railay - Koh Phi Phi - Phuket

Mówi się - nie bez powodu - że tajskie wybrzeże Morza Andamańskiego, wraz z pobliskimi wyspami stanowią najpiękniejsze wybrzeże świata. Zawsze lazurowa woda; ciepłe morze, którego temperatura przez cały rok nie spada poniżej 28°C; piękna rafa koralowa; zachwycające skały wapienne tworzące wspaniałe warunki do wspinaczki skałkowej i niegasnące słońce gwarantują niezapomniany wypoczynek. A do tego Bangkok - nowoczesna, gwarna stolica, jednocześnie zagadkowa i egzotyczna, w której poza zabytkami kultury zakosztujemy życia nocnego. Podczas wyprawy nie zabraknie także czasu na niezwykle popularne i niedrogie w Tajlandii masaże czy zakupy na miejscowych targach, oferujących oryginalne i egzotyczne produkty. A to wszystko uwieńczone życzliwością i serdecznością mieszkańców. Program polecamy przede wszystkim osobom chcącym odpocząć na pięknych, tropikalnych plażach.


Dni 1-2:
Przelot z Warszawy do Bangkoku z międzylądowaniem. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, wraz ze zwiedzaniem słynnej backpakerskiej ulicy Khao San. Tam będziemy mogli poczuć pierwsze zapachy i smaki kuchni azjatyckiej. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, po którym będziemy mieli przyjemność chłonąć klimat Bangkoku i zwiedzić najciekawsze i najważniejsze zabytki stolicy: Pałac Królewski i Wat Phra Kaew – najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy. Następnie odwiedzimy Wat Pho – największy obiekt sakralny Bangkoku z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy. Dalej przeprawimy się promem przez rzekę Menam do Wat Arun (Świątynia Świtu), uznawanej za symbol Bangkoku, 108-metrowej świątyni zbudowanej w stylu khmerskim. Na zakończenie dnia dla chętnych wjazd na szczyt drugiego co do wysokości budynku w Bangkoku – hotelu Baiyoke Tower II liczącego ponad 300 m. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie wyjazd na lotnisko i przelot na południe Tajlandii do Krabi – stolicy regionu słynącego z pocztówkowych plaż z białym piaskiem i turkusową wodą. Następnie popłyniemy charakterystycznymi, drewnianymi łodziami z długimi nosami do skarbu Krabi – odciętej od lądu zatoki Railay. Tam będziemy mogli zobaczyć urokliwe i kameralne
plaże oraz wyjątkowe wapienne formacje skalne – mogoty, często wyrastające bezpośrednio z morza. Nocleg.

Dni 5-6:
Czas na plażowanie i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie oraz samodzielne odkrywanie uroków zatoki. Railay jest Mekką miłośników wspinaczki skałkowej. Znajduje się tu ponad 600 tras wspinaczkowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Na półwyspie funkcjonuje kilka szkół wspinaczkowych organizujących kursy dla początkujących i zaawansowanych, dlatego też jest to idealne miejsce na odbycie kursu wspinaczki lub po prostu do powspinania się pod opieką instruktora. Nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promowa na wyspę Koh Phi Phi – nie bez powodu uważaną za najpiękniejszą wyspę Morza Andamańskiego. Popołudniu zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dni 8-9:
Odpoczynek na wyspie. Wybranego dnia całodniowa wycieczka łodzią po okolicznych tropikalnych wysepkach. W programie kilka postojów na pływanie i snorkeling, m. in. w słynnej zatoce Maya Bay znanej z filmu The Beach z Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Dzień 10:
Śniadanie. Wykwaterowanie i przeprawa promem na największą wyspę Tajlandii – Phuket. Zakwaterowanie i wieczorny odpoczynek na plaży. Nocleg.

Dzień 11:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przelot do Bangkoku. W zależności od godziny przylotu będziemy mogli doświadczyć magicznego klimatu chińskiej dzielnicy Chinatown i znajdziemy czas na ostatnie zakupy.

Dzień 12:
Przejazd na lotnisko i podróż powrotna do Polski.

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem Warszawa – Bangkok – Warszawa,
 • przeloty samolotem (wewnętrzne): Bangkok – Krabi oraz Phuket – Bangkok,
 • transport lokalnymi środkami transportu w Tajlandii,
 • zakwaterowanie 9 noclegów w hotelach,
 • wyżywienie śniadania,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza śniadaniami – na pozostałe posiłki należy przeznaczyć ok. 20 USD dziennie. Pilot wskaże Państwu polecane restauracje i pomoże wyborze menu,
 • kosztów realizacji programu 600 USD (płatne pilotowi po przylocie),
 • wycieczek i atrakcji fakultatywnych:
   a) wjazdu na szczyt Baiyoke Tower II w Bangkoku (koszt ok. 18 USD),
   b) wspinaczki skałkowej z instruktorem w Railay (koszt ok. 45 USD).

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego 1560 PLN,
 • zapytaj w biurze o wymagania związane z przepisami wjazdowymi odwiedzanych państw oraz zalecane szczepienia.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach
 • Waluta
  Tajski baht (THB)
   
 • Czas lokalny
  GMT +7
  Brak czasu letniego.
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
  W Tajlandii obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego podczas pobytów nie przekraczających 30 dni.
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 12 h
   
 • Język
  Język tajski.
  Można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C
  (takie jak w Polsce)