Prawdziwe podróże

Trzy miasta w trzy dni - Trójmiasto - zwiedzanie (3 dni)

Cena od: 684 PLN

Polska, Gdynia - Gdańsk - Sopot, Zwiedzanie, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Trzy miasta w trzy dni - Trójmiasto
Gdynia - Gdańsk - Sopot


Dzień 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy w w godzinach porannych. Przejazd do centrum Gdyni. Zwiedzanie zaczniemy od Molo Południowego z „Darem Pomorza” - zwiedzanie wystawy o historii okrętu oraz najciekawszych pomieszczeń statku. Krótki spacer po Gdyni, czas wolny na chwilę relaksu w jednej z wielu kawiarni. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Gdańska i zwiedzanie terenów postoczniowych – trasą pracowniczą zaczynając od hali suwnicowej gdzie pracowała Anna Walentynowicz, o administracje Stoczni gdzie w biurach spotkać można było głównie kobiety i kończąc na przychodni, w której pielęgniarką była Alina Pienkowska. Miasta z przewodnikiem. Kolejno chwila czasu wolnego w centrum miasta – czas na zakup pamiątek, m.in. bursztynowych wyrobów, których nie brak w licznych sklepach jubilerskich. Na koniec krótki spacer z przewodnikiem po mieście wzdłuż tzw. Drogi Królewskiej (ulice Długa, Długi Targ, Mariacka). Teren obejmuje kościoły, kamienice mieszczańskie, bramy miejskie, żuraw gdański – średniowieczny gotycki dźwig portowy z XIV w., Kościół Mariacki, Ratusz, Zespół Wielkiej Zbrojowni – Arsenał Gdański – najpiękniejsza budowla gdańskiego renesansu odznaczająca się wyjątkowym bogactwem dekoracji architektonicznych i plastycznych.  Po zwiedzaniu powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Sopotu - popularnego kurortu nadmorskiego. Miasto znane jest przede wszystkim z organizowanych tam od 1961 r. w Operze Leśnej konkursów piosenki Sopot Festival. W programie m.in. spacer po słynnym drewnianym molo, które jest najdłuższą drewnianą konstrukcją w Europie. Przejście ul. Bohaterów Monte Cassino z zachowaną w dużej części zabudową pochodzącą z przeł. XIX i XX wieku. Czas wolny na wizytę w jednej z licznych kawiarni, spacer po plaży i skosztowanie pysznych gofrów, które tylko nad morzem smakują tak wyjątkowo.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

Cena zawiera
- transport przejazd komfortowym autokarem (DVD, WC, klimatyzacja, barek)
- zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu (pokoje 2, 3 - os. z łazienkami)
- wyżywienie 2 śniadania i  2 obiadokolacje
- opiekę pilota na całej trasie wycieczki
- wycieczkę z przewodnikiem po terenach postoczniowych
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Dar Pomorza, molo w Sopocie,  Kościół Mariacki, Opera Leśna i opłaty za przewodnika lokalnego w Gdańsku - dopłata 70 PLN / os.

Opcjonalnie
- ubezpieczenie NNW Signal Iduna Polska S.A. - dopłata 10 PLN / os.

W związku z epidemią COVID-19, hotel stosuje wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce wydanych przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, co może wiązać się z ograniczeniem świadczeń (np. zamknięty basen). Prosimy o sprawdzenie dostępności świadczeń i infrastruktury hotelu przed wyjazdem.