Prawdziwe podróże

W krainie gór i zamków - Pieniny - zwiedzanie (3 dni)

Cena od: 590 PLN

Polska, Niedzica, Zwiedzanie, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

PIENINY
Niedzica

Pieniny, leżące trochę w cieniu słynnych Tatr, są niemniej urokliwe i nie brak tu atrakcji dla każdego! Zamki malowniczo zawieszone nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego, którego wody pokonamy podczas rekreacyjnego rejsu statkiem, uzdrowiskowa Szczawnica z leczniczymi źródłami i zielony wąwóz Homole z wysokimi kamiennymi ścianami, to tylko niektóre perełki regionu. Jeśli dodamy do tego słynny spływ po Dunajcu z flisakami oraz smaki serków górskich i kwaśnicy otrzymamy przepis na fantastyczny weekend w górach dla całej rodziny!


Dzień 1:
Wyjazd według rozkładu jazdy w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Pienin. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po zaporze wodnej w Niedzicy, gdzie oprócz pięknych widoków podziwiać można niezwykłe trójwymiarowe malowidło „Moc Żywiołów”. Proponujemy zatrzymać się na chwilę w jednej z wielu restauracji, karczm i spróbować najbardziej charakterystycznej dla tego regionu – kwaśnicy - zupy na soku z kapusty kiszonej z mięsem i ziemniakami.
Kolejno przejedziemy do Zamku Dunajec w Niedzicy – zwiedzanie z przewodnikiem zamku, stanowiącego jeden z najcenniejszych, znajdujących się w Polsce zabytków obronnych. Na koniec proponujemy godzinny rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, podczas którego zobaczymy m. in. ruiny najbardziej tajemniczej budowli Pienin, zamku w Czorsztynie. Po rejsie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek, nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie, przejazd do Jaworek, położonych w pobliżu Szczawnicy i spacer wąwozem Homole, jedną z największych przyrodniczych atrakcji Pienin. Jest to głęboko wcięty, stromościenny wąwóz o ścianach w kształcie litery V osiągających wysokość 0,8 km. Po wąskim dnie doliny płynie potok Kamionka, tworząc niezwykłe i malownicze kaskady. Kolejno przejazd w okolice jeziora Czorsztyn – spacer po osadzie turystycznej, gdzie zobaczyć można zabytkowy kompleks willi, domów i piwniczek pochodzących z XIX wieku. Obiekty znajdujące się w części zabytkowej zostały przeniesione z okolicznych wsi, do których można zaliczyć Maniowy, Kluszkowce i Czorsztyn. Następnie odbudowano i odrestaurowano je, aby mogły być dostępne dla zwiedzających. W ten sposób zachowano jedne z najpiękniejszych zabytków architektury góralskiej. Spacer po osadzie, czas wolny w zabytkowej restauracji. Powrót do ośrodka na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sromowców, skąd wspólnie z flisakami, słuchając ich opowieści, na drewnianych tratwach udamy się na spływ po Dunajcu do Szczawnicy. Po zakończeniu spływu spacer po uzdrowisku – Szczawnica, słynącego z leczniczych wód mineralnych. Chwila relaksu i wytchnienia. Podczas pobytu w Pieninach, nie może zabraknąć czasu na skosztowanie tamtejszych przysmaków - gałuszki – kluseczki przyrządzane z gotowanych ziemniaków, podawane z bryndzą lub polane tłuszczem. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych  i zakończenie wycieczki.

Cena zawiera

  • transport  przejazd komfortowymi autokarami (WC, DVD, klimatyzacja),
  • zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu/ośrodku/domy wypoczynkowym w Pieninach (pokoje 2- osobowe z łazienkami),
  • wyżywienie 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
  • opiekę przewodnika podczas spaceru wąwozem Homole,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: zamek w Niedzicy, statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, spływ Dunajcem: dopłata ok. 100 PLN / os.

W związku z epidemią COVID-19, hotel stosuje wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce wydanych przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, co może wiązać się z ograniczeniem świadczeń (np. zamknięty basen). Prosimy o sprawdzenie dostępności świadczeń i infrastruktury hotelu przed wyjazdem.