Prawdziwe podróże

W Lubelskim Trójkącie - zwiedzanie (3 dni)

Cena od: 454 PLN

Polska, Puławy – Nałęczów – Kozłówka – Lublin – Kazimierz Dolny, Zwiedzanie, Autokar, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

W Lubelskim Trójkącie
Puławy - Nałęczów - Kozłówka - Lublin - Kazimierz Dolny

Lubelskie kusi ogromnym wachlarzem atrakcji. Stare pałace w Puławach i Kozłówce, ze świetnie zachowanymi wnętrzami i zadbanymi ogrodami zapraszają do spaceru w przeszłość. Stolica regionu – Lublin pięknie łączy w swoich zaułkach historię i współczesność – wycieczka po mieście na długo zostanie w naszej pamięci, a wypoczynek w uzdrowiskowym Nałęczowie i malowniczym artystycznym Kazimierzu Dolnym będzie dopełnieniem idealnego weekendu.


Dzień 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Puław, siedziby rodu Czartoryskich. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego z przewodnikiem - usłyszymy dzieje rezydencji oraz rodów związanych z Puławami. Spacer obejmuje teren parku, zwiedzanie wnętrz i wystawy w Pałacu. Kolejno przejazd do Nałęczowa. Spacer po Parku Zdrojowym. Przejście do Pijalni Wody Nałęczowianka oraz wizyta w Chacie Żeromskiego - domu, w którym pisarz tworzył najważniejsze dzieła swojego życia. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek, spacery po uzdrowisku i dla chętnych możliwość skorzystania z bogatej oferty zabiegów w licznych ośrodkach SPA. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kozłówki. Zwiedzanie pięknego Pałacu Zamojskich wraz z Kaplicą, Galerią Sztuki Socrealizmu i Powozowni. Spacer po parku, który do dziś zachował swój historyczny charakter. Kolejno przejazd do Lublina, jednego z najstarszych miast Polski. W programie zwiedzania m. in.: Stare Miasto z zabytkowymi kamieniczkami, Bramy Krakowska i Grodzka, prowadzące na Stare Miasto, Zamek Lubelski – najbardziej rozpoznawalny symbol architektoniczny miasta. Na koniec zwiedzania zapraszamy do Lubelskich Podziemi. Ok. 280-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod Rynkiem i kamienicami Starego Miasta powstała w wyniku połączenia kilkunastu z licznych staromiejskich piwnic, których historia sięga początku XVI w., czyli stulecia największej świetności Lublina. Po zwiedzaniu czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Kazimierza Dolnego, perełki polskiego renesansu. Spacer po Rynku, wśród malowniczych kamieniczek, ze szczególnym zwróceniem uwagi na Kamienice Przybyłów, Kamienicę Celejowską, Gdańską i Białą. Wizyta w kościele Farnym św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, w którym znajdują się jedne z najstarszych w Polsce organów w modrzewiowej oprawie. Spacer na Górę Trzech Krzyży, obok ruin zamku kazimierskiego i wieży obronnej, zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierskiej. Przejście bulwarami wzdłuż Wisły. Dla chętnych rejs statkiem po Wiśle. Po zwiedzaniu czasy wolny na posiłek i rozkoszowanie się artystyczną atmosferą miasteczka. Będzie można spróbować świeżo wypiekanych kaźmierskich kogucików, przejść przez liczne sklepy i kramy z rękodziełem i lokalną sztuką oraz zajrzeć do jednej z klimatycznych knajpek, których nie brak w centrum miasta. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Cena zawiera
- transport przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)
- zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu/domu wypoczynkowym/pensjonacie w Nałęczowie (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
- wyżywienie 2 śniadania
- opiekę pilota na całej trasie wycieczki
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty za przewodników lokalnych - zespół pałacowo-parkowy w Puławach, Chata Żeromskiego, Pałac w Kozłówce, Podziemna Trasa Turystyczna w Lublinie, Góra Trzech Krzyży; dopłata ok. 90 PLN / os.

W związku z epidemią COVID-19, hotel stosuje wytyczne dla funkcjonowania hoteli/obiektów/pensjonatów w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce wydanych przez Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, co może wiązać się z ograniczeniem świadczeń (np. zamknięty basen). Prosimy o sprawdzenie dostępności świadczeń i infrastruktury hotelu przed wyjazdem.