Węgierskie przysmaki

Szczegóły oferty

1170 zł/os
+40€
BRAK TERMINÓW ( Wycieczka 3 dni)
Węgry
Autokar

Budapeszt to jedna z najpopularniejszych europejskich stolic. Miasto pełne światowej klasy zabytków, miasto mostów, węgierskiego wina i czerwonej papryki, miasto które nigdy nie śpi. Zapraszamy na wycieczkę do stolicy Węgier! Przekonamy się czy „Polak i Węgier to dwa bratanki”, zobaczymy najważniejsze zabytki, zrelaksujemy się na zabytkowych basenach termalnych i spróbujemy pysznej węgierskiej kuchni.

BRAK DOSTĘPNYCH TERMINÓW!

Ramowy program

Dzień 1

Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach porannych (ok. 5 rano). Przejazd przez Czechy i Słowację. Ok. południa przyjazd do BUDAPESZTU. Wizytę w stolicy Węgier zaczniemy od strony Pesztu. Znajdującą się na liście UNESCO Aleją Andrassyego, porównywaną do paryskiej Alei Champs-Élysées przejdziemy przez Plac Bohaterów – najważniejszy plac w mieście z Pomnikiem Tysiąclecia i Grobem Nieznanego Żołnierza. Zajrzymy do Bazyliki Św. Stefana – największego kościoła w kraju i trzeciej pod względem wysokości węgierskiej budowli, miejsca przechowywania najważniejszej węgierskiej relikwii, zmumifikowanej dłoni pierwszego króla Madziarów. Kolejno przejazd pod Parlament – symbol miasta i największy budynek na Węgrzech. Podczas spaceru po nadbrzeżu poznamy natomiast historię nietypowego pomnika 60 par butów. Na koniec dnia kolejna odsłona Budapesztu – czas na poznanie miasta od strony rzeki Dunaj. Zapraszamy na rejs statkiem, by spojrzeć na stolicę Węgier z perspektywy rzeki. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Na początek dnia wizyta na Wzgórzu Zamkowym, najbardziej reprezentacyjnym miejscu w Budapeszcie, gdzie zobaczyć można Zamek Królewski – siedzibę węgierskich królów, kościół św. Macieja oraz malowniczą Basztę Rybacką. Dla chętnych wizyta na basenach termalnych Szehenyiego. Pierwsze termy powstały w XIX wieku, przez pewien czas był to największy tego typu obiekt w Europie. Dziś w przepięknym budynku z kolumnami, kopułami i żółtymi ścianami znajduje się ogólnie 15 basenów z wodą o różnych temperaturach. Są też sauny, gabinety fizjoterapii, masaże i pływalnia odkryta, a na zewnątrz dwa baseny z gorącą wodą. Osobom nie korzystającym z basenów proponujemy przejazd metrem do dzielnicy żydowskiej, zwanej Erzsébetváros. To jedna z najpiękniejszych i najciekawszych dzielnic żydowskich w Europie, mocno różniąca się architektonicznie od pozostałej części Budapesztu. Na dość niewielkim obszarze, w promieniu kilkuset metrów zachował się tzw. trójkąt żydowski, pokazujący 3 główne nurty judaizmu, których symbolem są trzy synagogi znajdujące się na tym terenie. Przejazd do XIX-wiecznej Hali Targowej – największego zadaszonego targowiska w mieście. Możliwość zakupu wyjątkowych pamiątek i lokalnych smakołyków. Znajdziemy tam węgierski szafran, różne rodzaje papryki, tradycyjne wyroby rodem z węgierskiej Cepelii, czy salami. Wieczorem zapraszamy na kolację połączoną z muzyką węgierską. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SZENTENDRE. Spacer po uroczym klimatycznym miasteczku z kolorowymi kamieniczkami z czerwonymi dachówkami, niezliczoną ilością kawiarenek, muzeów i restauracji, wąskimi brukowanymi uliczkami, czy sklepikami z pamiątkami. W trakcie zwiedzania wizyta w Muzeum Marcepanu – muzeum produkcji i zdobienia marcepanu. Zza szyb można tu zobaczyć m.in. Parlament o wadze – bagatela – 60 kg, idealnie odwzorowaną zastawę stołową czy posągi oryginalnych rozmiarów – Michaela Jacksona, czy księżnej Diany. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

Mapa wycieczki

Świadczenia

Cena zawiera:

  • Transport komfortowym autokarem z klimatyzacją,
  • Zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu*** w Budapeszcie (pokoje 2, 3- os. z łazienkami),
  • Wyżywienie 2 śniadania, 2 obiadokolacje, w tym jedna integracyjna z muzyką i winem oraz bogatym bufetem,
  • Opiekę pilota-przewodnika na całej trasie wycieczki,
  • Ubezpieczenie KL, NNW, CP (choroby przewlekłe),
  • Bagaż Signal Iduna S.A.
  • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • rejsu statkiem po Dunaju,
  • zestawów słuchawkowych audioguide– łącznie 40 euro/os.

Informacje

Dla chętnych bilety na baseny termalne Szechenyiego – ok. 30 euro/os.

Aktualnie przeglądasz ofertę:
Węgierskie przysmaki
Węgierskie przysmaki
1170 zł/os
+40€
BRAK TERMINÓW Wycieczka 3 dni
0 Ilość wolnych miejsc