Wenecja City Break z Katowic

Aktualnie brak ceny

Włochy, Wenecja, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

WENECJA

Niepowtarzalna, jedyna, będąca magnesem dla turystów; mosty, kanały, gondole, maski, plątanina uliczek z mnóstwem sklepików i restauracji; Plac San Marco- tu spotyka się cały świat; rejs po  lagunie weneckiej z wyspami Torcello, Murano ze szkłem artystycznym czy Burano tzw. „koronkarką”; odpoczynek przy  kieliszku prosecco i pysznym tiramisu.

Na deser BOLONIA – siedziba jednego z najsłynniejszych Uniwersytetów, wyniosła, pełna niespodzianek....


Dzień 1 
Zbiórka na lotnisku, przelot do Bolonii. Transfer do hotelu w Mestre (ok. 10 km od centrum Wenecji), zakwaterowanie. Nocleg. 
Dzień 2 
Śniadanie, przejazd do Wenecji. Spacer wzdłuż nabrzeża do Pałacu Dożów- najsłynniejszego przykładu weneckiego gotyku, postój na zdjęcia słynnego Mostu Westchnień łączącego więzienie z Pałacem. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka, spacer po najpiękniejszym salonie Europy jakim jest Plac Św. Marka, wejście na Kampanillę, czyli Dzwonnicę, z której roztacza się wspaniały widok na lagunę wenecką i okoliczne wyspy. Zobaczymy także imponującą Wieżę Zegarową Torre dell’Orologio. Następnie spacer do Bazyliki Santa Maria della Salute, zbudowanej jako wotum dziękczynne po epidemii dżumy. Przejście nad kanałami do Mostu Rialto- jednego z trzech mostów na najsłynniejszym Kanale Grande. Czas wolny na zakup pamiątek w licznych sklepikach lub na bazarze w dzielnicy Rialto. Dla chętnych rejs gondolą po kanałach. Zwiedzanie zakończymy spacerem do dzielnicy San Polo do Bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari, w której znajduje się słynne dzieło Tycjana "Wniebowzięcie" oraz odwiedzimy stojącą obok Scuola Grande di San Rocco- znaną z religijnego cyklu Tintoretta. Powrót do Mestre. Nocleg. 
Dzień 3 
Śniadanie. Rejsy na Wyspy weneckie- Murano, słynąca z produkcji szkła artystycznego, Burano, gdzie nad kanałami stoją jaskrawo pomalowane domy i stragany ze słynnymi wyrobami koronkowymi oraz Torcello– najdalszą z wysp z pozostałościami po pierwszych osadnikach na lagunie weneckiej. Zobaczymy Bizantyjską Katedrę z VII w. zdobioną misternymi, średniowiecznymi mozaikami. Powrót do centrum Wenecji. Rejs Kanałem Wielkim- arterią otoczoną wspaniałymi pałacami w stylu bizantyjskim, renesansowym i barokowym. Spacer do Campo Santa Maria Formosa- jednego z większych placów miasta z okazałymi budynkami. Powrót do Mestre na nocleg. 
Dzień 4 
Śniadanie. Przejazd do Bolonii, stolicy regionu Emilia- Romania. Zwiedzanie miasta- największy w mieście kościół św. Petroniusza, obecna biblioteka miejska Archiginnasio, Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z XVI-wieczną fontanną Neptuna, siedziba Uniwersytetu Bolońskiego, słynne Due Torri– dwie krzywe wieże. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do kraju. 

UWAGI 

 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot; 
 • realizacja programu jest zależna od godzin przelotów. 

Cena zawiera:

 • transport przelot samolotem**, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, 
 • zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu *** w Mestre, 
 • wyżywienie 3 śniadania, 
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż Signal Iduna S.A.,
 • opiekę pilota/przewodnika,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*. 

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). 
Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL. 
** w cenie imprezy przyjęto koszt przelotu według cen opublikowanych na stronie internetowej linii lotniczych w dniu 01.12.2016. W przypadku wzrostu cen przelotów skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. 
Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego (koszt ok. 250zł)

Cena nie zawiera:

 • Transferów lotnisko - hotel - lotnisko, podatku turystycznego, biletów komunikacji miejskiej, 
 • biletów wstępu, przewodników lokalnych, zestawów słuchawkowych audio guide - łącznie ok. 135 EUR. 

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os. - 450 zł, 
 • dopłata do obiadokolacji - 200 zł, 
 • dopłata do bagażu głównego 200-300 złAktualnie brak terminów