Wielki Mur Chiński

Aktualnie brak ceny

Chiny, Pekin, Xian, Szanghaj, Egzotyka, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Wielki Mur Chiński

Pekin - Xi'an - Szanghai

Chiński Smok - "Dwie Stolice"

Cena: 5.300 PLN + 400 USD


Dzień 1
Wyjazd z Opola o godz. 7:00, przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie. Odprawa i przelot do Pekinu.
Dzień 2
Przylot do PEKINU. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu, zostawienie bagaży. Wizyta we wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Świątyni Nieba – najpiękniejszej świątyni Pekinu. Następnie spacer po Parku Olimpijskim, gdzie w 2008 roku odbyły się 29-te letnie igrzyska olimpijskie. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd pod imponujący futurystyczny budynek Teatru Narodowego. Następnie spacer przez słynny Plac Tiananmen, czyli Plac Niebiańskiego Spokoju, największy plac publiczny na świecie z Mauzoleum Mao Zedonga, Halą Ludową i Muzeum Narodowym. Klimat Chin cesarskich poczujemy wędrując po Zakazanym Mieście, czyli dawnym pałacu cesarskim dynastii Ming i Qing, którego panoramę będziemy podziwiać na koniec z Wzgórza Węglowego. Po południu wizyta w ośrodku tradycyjnej medycyny chińskiej. Następnie przejażdżka rikszami po wąskich hutongach połączona z wizytą w lokalnym domostwie. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Wizyta w ogrodach centralnej szkoły partyjnej (dawne zabudowania zakonu jezuitów) - nawiedzenie grobu jezuity Matteo Ricciego, który zakładał misje katolickie w Chinach w XVI w. Następnie spacer po pekińskim ZOO - udamy się do pawilonu pandy wielkiej. Następnie odwiedzimy Pałac Letni, który był oczkiem w głowie Cixi, zwanej smoczą cesarzową. Kompleks parkowo-pałacowy stanowiący miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing, został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas spaceru będzie można zobaczyć Wzgórze Długowieczności z panoramą na jezioro Kunming, liczne ogrody, altanki, pawilony, galerie i rezydencje (ponad 3 tys. obiektów). Na koniec dnia wycieczka na Wielki Mur Chiński, gdzie obejrzymy jeden z bardziej spektakularnych odcinków tej słynnej budowli wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd szybkim pociągiem do XIAN. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej (wpisane na listę UNESCO). Następnie przejazd do centrum XIAN- miasta o niezwykle istotnym znaczeniu na jedwabnym szlaku. Zobaczymy tu m.in. mury miejskie z Wieżami Bębna i Dzwonu. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie XIAN: Muzeum miasta Xian, Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi, wizyta w galerii, gdzie zapoznamy się ze słynnym malarstwem krajobrazowym i chińskim zodiakiem- lekcja kaligrafii. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie- miejscu przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Kolacja w restauracji- degustacja różnych rodzajów pierogów chińskich. Przejazd nocny szybkim pociągiem do Szanghaju (wagony sypialne).
Dzień 7
Po przyjeździe do SZANGHAJU przejazd do hotelu, zostawienie bagaży. Śniadanie. Wizyta w słynnej Świątyni Nefrytowego Buddy. Następnie odwiedzimy najstarszą część Szanghaju z ogrodem Yuyuan i będziemy uczestniczyć w ceremonii picia i parzenia chińskiej herbaty. Następnie spacer po Bundzie- nadbrzeżnej promenadzie znajdującej się na prawym brzegu rzeki Huangpu. Przejazd na Plac Ludowy, gdzie odwiedzimy pełne skarbów chińskiej kultury Muzeum Szanghajskie. Następnie wjazd na Perłę Orientu - wieżę telewizyjną, skąd podziwiać można piękną panoramę miasta Obiadokolacja i powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Przejazd do szanghajskiej Wenecji - wodnego miasta Zhujiajiao. Spacer starożytnymi kamiennymi mostami i wąskimi uliczkami. Możliwość zrobienia niepowtarzalnych zakupów na lokalnym targu. Następnie przejazd do Bazyliki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych na górze She w Sheshan. Jest to najważniejsze chrześcijańskie miejsce pielgrzymkowe w Chinach. Wieczorem przejazd na lotnisko. Przelot do Pekinu.
Dzień 9
Przelot z Pekinu do Warszawy. Powrót autokarem do Opola.

Cena zawiera:

 • transport: przelot samolotem do Pekinu i z Szanghaju, przejazdy pociągami na trasie Pekin-Xian i Xian- Szanghaj, przejazdy komfortowymi autokarami, opłaty lotniskowe,
 • zakwaterowanie: noclegi w hotelach 3*,
 • wyżywienie: śniadania w hotelach i obiadokolacje w restauracjach,
 • opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę miejskiego przewodnika,
 • bilety wstępu do atrakcji ujętych w programie,
 • wizę chińską,
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagaż SIGNAL IDUNA S.A. Polska,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców ok 30 USD/os.

Opcjonalnie:

 • nocne zwiedzanie Pekinu (ok. 20 USD/ os.),
 • rejs po rzece Huangpu podczas pobytu w Szanghaju (ok. 30 USD/os.),
 • przedstawienie akrobatyczne w Szanghaju (ok. 35 USD/os.),
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 200 USD/os. • Waluta
  Renminbi (Juan) (CNY)
  1 juan = 100 fenów
  1 USD = 6,50 CNY
   
 • Czas lokalny
  GMT +8
  Brak czasu letniego.
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Wiza wydawana jest w Ambasadzie.
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 9 h
   
 • Język
  Język chiński. Czasem można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, I (takie jak w Polsce)

Aktualnie brak terminów