Wietnam „Tajemnicza północ i słoneczne południe”

Szczegóły oferty

8974 zł/os
+400$
04.02.2025-19.02.2025 ( 16 dni)
Wietnam
Samolot

15Hanoi – Hạ Long – Lào Cai – Sa Pa – Hội An – Ho Chi Minh City – Delta Mekongu
Wietnam to państwo o kilku obliczach. Proponowany przez nas program celowo wprowadza podział na północ, i południe, co pomaga zobrazować uczestnikom naszych wypraw jak różnorodnie rozwijały się te dwie części Wietnamu w XX wieku. Na północy, z nieco głębiej zakorzenionym społecznie komunizmem zobaczymy:

• cudowną, monumentalną i soczysto zieloną przyrodę: zjawiskową stację górską Sa Pa, pełną tarasów ryżowych, zamieszkiwaną przez grupy etniczne wyrabiające ręcznie własną biżuterię i przepiękne, naturalnie barwione materiały;
• znaną z pocztówek Zatokę Smoka –Hạ Long Bay z mnóstwem wysp-mogotów sterczących z wód Morza Południowochińskiego;
• chaotyczne Hanoi, na którego ulicach nadal czuć obecność ducha Ho Chi Minha.
Na południu z kolei, które zaskoczy nas nowoczesnością:
• spędzimy czas w kosmopolitycznym Ho Chi Minh City, czyli Sajgonie (ta nazwa kojarzy nam się z zamieszaniem i bałaganem nie bez powodu!) i poznamy trudną historię wojny wietnamskiej;<br>
• chętni będą mieli możliwość przespacerowania się podziemnymi tunelami Vietcongu Củ Chi;
• wyciszymy się w rozległej Delcie Mekongu.
W trakcie programu czeka nas kilkudniowy odpoczynek w przepięknym Hội An – uczestnicy będą mogli poleniuchować na pobliskich plażach lub zwyczajnie napawać się niepowtarzalnym klimatem tego zabytkowego miasteczka. Wietnam to także wielka przygoda kulinarna – mnogość i bogactwo smaków są tu wyjątkowe i możecie być pewni, że nieraz was zaskoczą! Podczas wyprawy spróbujemy całej gamy autentycznych wietnamskich potraw – począwszy od klasycznej zupy Phở, przez Bún Chả (w której rozkochał się sam Barack Obama), przepyszne bagietki Bánh Mì, chrupiące naleśniki Bánh Xèo, po Cà Phê Trứng (kawę z koglem moglem). Program polecany przede wszystkim osobom aktywnym.

Ramowy program

Dzień 1

Wylot z Warszawy

Dzień 2

Przylot do stolicy Wietnamu – Hanoi. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Pierwsze spotkanie z kuchnią wietnamską. Spacer po Old Quater – starym mieście, gwarnej i bardzo ruchliwej stolicy Wietnamu. W zależności od godziny przylotu zobaczymy organizowane codziennie późnym popołudniem przy jeziorze Hoàn Kiếm przedstawienie tradycyjnego wietnamskiego teatru kukiełkowego – Múa Rối Nước. Po spektaklu czas na wieczorny spacer. Można spróbować lokalnego Pho lub piwa w jednym ze stalli, czyli ulicznej knajpce. Nocleg.

Dzień 3-4

Śniadanie. Przejazd nad Zatokę Hạ Long. Rejs statkiem po zatoce uznanej za jeden z cudów natury i wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas rejsu po najpiękniejszej zatoce Wietnamu odwiedzimy jaskinię Thiên Cung lub Sung Sot i będziemy mieli możliwość pływania kajakami między wyspami krasowymi. Nocleg na łodzi. Rano kontynuacja rejsu i około południa powrót na przystań w Hạ Long City. Po południu powrót do Hanoi, a następnie podróż nocnym sypialnym pociągiem do Lào Cai.

Dzień 5

Przyjazd do Lào Cai wczesnym rankiem. Przejazd w góry do Sa Pa. Miasteczko położone jest pośród gór zamieszkałych przez wiele mniejszości etnicznych. Śniadanie, po którym wyruszymy na dwudniowy trekking z lokalnym przewodnikiem. Będziemy wędrować pośród malowniczych dolin, tarasów ryżowych i drewnianych chat lokalnej ludności. Zatrzymamy się w jednej z chat, gdzie przed nocą zjemy wspólną, tradycyjną kolację. Nocleg.

Dzień 6

Rano, po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Sa Pa. Po powrocie odwiedzimy targ, gdzie będziemy mieli możliwość zakupienia tradycyjnych wyrobów grup etnicznych zamieszkujących okoliczne góry, m. in. tkanin z konopii czy srebrnej biżuterii. Po południu przejazd do Lào Cai. Całonocny przejazd do Hanoi.

Dzień 7

Zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Hanoi. Zobaczymy m. in. Świątynię Literatury, Plac Ba Đình z mauzoleum Ho Chi Minha i jezioro Hoàn Kiếm. Nocleg.

Dzień 8-11

Rano przejazd na lotnisko. Przelot do Đà Nẵng. Po przylocie transfer do Hội An. Zakwaterowanie. Czas wolny. Podczas 4-dniowego pobytu zwiedzimy zabytkowe, wpisane na listę UNESCO miasteczko, malowniczo położone nad rzeką. Zobaczymy XVII-wieczny kryty most japoński, wystrój jednego z zabytkowych domów chińskich kupców, liczne świątynie i hale zgromadzeń. Chętni udadzą się dodatkowo na wycieczkę do ruin Mỹ Sơn – ważnego ośrodka religijnego królestwa Champa, na przejażdżkę rowerem pośród pól ryżowych lub na stację na wzgórzu Ba Na ze słynnym złotym mostem. Można też poleniuchować na pobliskich plażach, poszaleć na zakupach lub napawać się niepowtarzalnym klimatem Hội An. Późnym popołudniem przelot do Sajgonu. Zakwaterowanie w ścisłym centrum miasta, w pobliżu ulicy Phạm Ngũ Lão. Nocleg.

Dzień 12

Śniadanie. Wycieczka pod granicę kambodżańską do Wielkiej Świątyni Kaodaistycznej w Tây Ninh. Kaodaizm pojawił się w Wietnamie w latach 30. Łączy on elementy buddyzmu, chrześcijaństwa, konfucjanizmu i taoizmu. Jego wyznawcy to pacyfiści i wegetarianie, ich wiara zakłada równość płci w życiu świeckim i duchowym. Symbolem religii jest Lewe Oko Boga pojawiające się w centralnym miejscu świątyni. Następnie odwiedzimy tunele Việt Cộngu w Củ Chi – pozostałości po wojnie wietnamskiej. Do dzisiaj pozostało prawie 200 km tuneli łączących przedmieścia Sajgonu z granicą kambodżańską. Dla chętnych możliwość przejścia fragmentem tunelu. Powrót do Sajgonu. Nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu zwiedzimy nieco chaotyczną, ale przy tym wyjątkową stolicę południowego Wietnamu. Zobaczymy m. in.: Muzeum Pozostałości Wojennych, Reunification Palace, katedrę Notre Damme, starą, kolonialną pocztę, aleję Đồng Khởi oraz plac Lam Son – a na nich kolonialne budynki, operę, kina. Po południu spacer na największy market w Ho Chi Minh City – Bến Thành – uznawany nie bez kozery za najlepsze miejsce na zakup wietnamskich pamiątek. Powrót na Phạm Ngũ Lão na nocleg.

Dzień 14

Po śniadaniu rozpoczynamy wycieczkę do Delty Mekongu. Przejazd do Cái Bè, gdzie zobaczymy jeden ze słynnych targów wodnych. Handel odbywa się tu na rzece, bezpośrednio z łodzi na łódź. Następnie zatrzymamy się w warsztacie produkującym cukierki kokosowe oraz popcorn z ryżu (zobaczymy jak wygląda produkcja oraz będziemy mieli możliwość zakupienia tych wyjątkowo pysznych i ekologicznych słodkości). Znajdziemy także chwilę, by popływać wąskimi kanałami wodnymi pośród palm kokosowych. Następnie przejazd w okolice Cần Thơ do lokalnej rodziny na nocleg. Tutaj będziemy mieli sposobność zjedzenia prawdziwie lokalnej kolacji przygotowanej przez gospodarzy. Nocleg.

Dzień 15

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Delty Mekongu. Po śniadaniu popłyniemy na największy w Delcie targ wodny Cái Răng. Po wizycie zobaczymy fabrykę tradycyjnego wietnamskiego makaronu Vermicelli (produkowanego z ryżu, manioku, wody). Po południu powrót do Sajgonu. Wyjazd na lotnisko. Przelot do Polski (w zależności od godziny wylotu możliwy nocleg w Sajgonie przed wylotem).

Dzień 16

Przylot do Polski

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • przelot samolotem Warszawa – Hanoi oraz Ho Chi Minh City – Warszawa,
 • przelot samolotem (wewnętrzny) Hanoi – Đà Nẵng oraz Đà Nẵng – Ho Chi Minh City,
 • wizę wietnamską,
 • transport lokalnymi środkami transportu w Wietnamie,
 • zakwaterowanie: 8 lub 9 noclegów w hotelach (w zależności od wybranego terminu), 2 noclegi w pociągach (wagon sypialny z kuszetkami), 2 noclegi u lokalnych rodzin (w okolicach Sa Pa oraz Cần Thơ), 1 nocleg na łodzi,
 • wyżywienie śniadania,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. – pakiet podstawowy
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia poza śniadaniami – na pozostałe posiłki należy przeznaczyć ok. 15 USD dziennie. Pilot wskaże Państwu polecane restauracje i pomoże w wyborze menu,
 • kosztów realizacji programu  400 USD (płatne pilotowi po przylocie),
 • wycieczek fakultatywnych:
  a) do ruin Mỹ Sơn (koszt ok. 35 USD),
  b) na stację na wzgórzu Ba Na ze słynnym złotym mostem (koszt ok. 60 USD).

Informacje

 • dopłata do pokoju 1-osobowego  750 PLN,
 • zapytaj w biurze o wymagania związane z przepisami wjazdowymi odwiedzanych państw oraz zalecane szczepienia.
 • Waluta
  Wietnamski dong (VND)
  1 dong = 100 xu
  1 USD = ok. 23000 VND
 • Czas lokalny
  GMT +7
  Brak czasu letniego.
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
  E-wizę wietnamską można uzyskać za pośrednictwem internetu.
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
 • Czas przelotu
  ok. 13 h
 • Język
  Język wietnamski.
  Można porozumieć się po angielsku.
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, D
  (takie jak w Polsce)
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Wietnam „Tajemnicza północ i słoneczne południe”
Wietnam „Tajemnicza północ i słoneczne południe”
8974 zł/os
+400$
04.02.2025-19.02.2025 16 dni
12 Ilość wolnych miejsc