Włochy 2w1

Aktualnie brak ceny

Włochy, Rimini, Wenecja, Rawenna, Rzym, San Marino, Wczasy, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Dolce Vita in Italia

Cesenatico - Rawenna - San Marino - Rzym - Wenecja - wypoczynek nad morzem


Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.
Dzień 2
Przyjazd w godzinach południowych do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Spacer po okolicy. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i samodzielne lub z pilotem zwiedzanie okolicy. Udział w imprezach lokalnych. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Odpoczynek nad morzem. Dla chętnych po południu przejazd do Rawenny. Zwiedzanie mozaik Kościoła San Vitale oraz Zona Dantesca wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, spacer po centrum miasteczka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do najstarszej Republiki – San Marino. Spacer trasą turystyczną: mury obronne, groty Kuszników, Plac Wolności. Zakup pamiątek i degustacja lokalnych likierów i win. Po południu powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i samodzielne lub z pilotem zwiedzanie okolicy. Udział w imprezach lokalnych. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych fakultatywna wycieczka do Rzymu. Pobranie suchego prowiantu i nocny wyjazd do Wiecznego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od starożytnej części miasta: Koloseum – symbol potęgi wiecznego miasta, Łuk Konstantyna, ruiny Forum Romanum, Kapitol – wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Plac Wenecki z monumentalnym Ołtarzem Ojczyzny oraz grobem nieznanego żołnierza. Przejazd metrem do Watykanu. Zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra. Po południu spacer wzdłuż Tybru do Placu Navona z imponującymi fontannami oraz Kościołem Sant’ Agnese in Agone. Czas wolny na degustację włoskich lodów lub innych lokalnych deserów. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Panteonu – dawnej świątyni pogańskiej, a dziś miejsca spoczynku Rafaela oraz włoskich królów. Następnie spacer do Placu Hiszpańskiego ze słynnymi schodami oraz najpiękniejszej w Rzymie fontanny di Trevi. Degustacja pysznej włoskiej kawy w historycznej café Tazza d'Oro (Złota Filiżanka) nieopodal Panteonu. Wieczorem wyjazd do Cesenatico.
Dni 7-8
Czas wolny na plażowanie i samodzielne lub z pilotem zwiedzanie okolicy. Udział w imprezach lokalnych, wyjazd do parku rozrywki Mirabilandia – największego wesołego miasteczka w Północnych Włoszech lub spacer do parku wodnego Atlantica w Cesenatico.
Dzień 9
Śniadanie. Wykwaterowanie, przejazd do Wenecji. Rejs przez Canale della Giudecca do Placu Św. Marka, spacer po mieście – przejście do Mostu Westchnień, Piazzetty, bogato zdobionego Pałacu Dożów, imponującej dzwonnicy, Piazza di San Marco z Bazyliką, wzorowaną na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, następnie spacer do Mostu Rialto i dzielnicy Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.
Dzień 10
Przyjazd do kraju w godzinach południowych.
 

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu Turquoise *** (Cesenatico), położonym 300 m od morza, bardzo eleganckim, pokoje 2-os. z łazienkami, klimatyzacją, TV (większość pokoi z balkonami),
 • wyżywienie: 7 śniadań (bufet), 7 obiadokolacji (serwowane),
 • wycieczki lokalne: Republika San Marino, Rawenna, Wenecja, Mirabilandia,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC i DVD),
 • ubezpieczenie NNW, CP, KL i bagaż Signal Iduna S.A.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, opłat za lokalnych przewodników, podatku turystycznego - łącznie ok. 80 EUR,
 • napojów do obiadokolacji.

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os. - 450 zł,
 • wycieczka do Rzymu - 60 EUR,
 • serwis plażowy (2 leżaki i parasol) - ok. 15 EUR/dzień.Aktualnie brak terminów