Prawdziwe podróże

Włochy dla koneserów

Cena od: 1444 PLN

Włochy, Werona, Mediolan, Rapallo, Parma, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

WŁOCHY DLA KONESERÓW   
Rozsmakuj się i rozkochaj w Italii                                                                                                                                                                                                                                                   
Werona - Mediolan - Genua - Rapallo - Portofino - Cinque Terre - Parma

„Pięć ziem” które szczycą się swoją niedostępnością, oryginalnym, malowniczym położeniem. Liczne kapliczki, wiekowe kościoły, klasztory, stare domy, tawerny, wąskie uliczki, mało przestrzeni, góry i morze to czar Monterosso, Vernazzy czy Manaroli... Miasteczka możemy podziwiać dzięki lokalnym pociągom lub statkom. Rozkochamy się w pocztówkowych widokach i odpoczniemy w Rapallo czy znanym Portofino. A na koniec w Parmie połączymy sztukę kulinarną ze sztuką „piękna”.


Dzień 1 
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2 
Przejazd do Werony – zwiedzanie miasta Romea i Julii. Zobaczymy Piazza Bra z okazałym amfiteatrem rzymskim, trzecim co do wielkości we Włoszech po Koloseum i amfiteatrze w Campanii, Domy Romea i Julii – a zwłaszcza tzw. balkon Julii, Piazza delle Erbe i fontannę Madonna Verone. Uwagę zwracają Domus Mercatorum, giełda kupiecka i magazyn, XIV-wieczna wieża Torre del Gardello, Palazzo Maffei, a także Casa Mazzanti, na którym można podziwiać piękne malowidła. Na marmurowych płytach placu codziennie odbywa się targ warzywny, Piazza Dei Signori z pomnikiem Dantego z okazałymi Palazzo del Capitano i Palazzo del Comune z wewnętrznym dziedzińcem i znajdującymi się na nim XV wiecznymi schodami. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd do Mediolanu – stolicy północnych Włoch, światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta – podziwiać będziemy jedyną w swoim rodzaju gotycką Katedrę, Galerię Vittorio Emanuele – tradycyjne miejsce spotkań mieszkańców oraz liczne sklepy i kafejki, Piazza della Scala ze słynną Operą La Scala oraz Zamek Castello Sforzesco. Następnie przejazd do Genui – stolicy Ligurii. W programie Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba, imponujący Piazza dei Ferrari, port miejski. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Rapallo – najbardziej znanego kurortu Riwiery Włoskiej, położonego w zatoce Tigullio, między Genuą i Cinque Terre. Rapallo to miejsce podpisania dwóch traktatów kończących I wojnę światową. Obecnie Rapallo stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania reszty Riwiery oraz doskonałe miejsce na spacery i odpoczynek. Następnie przejazd do Portofino – perły Ligurii. Spacer po uroczym miasteczku znanym z przeboju Sławy Przybylskiej Miłość w Portofino. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Cinque Terre, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, składającego się z pięciu uroczych miast usytuowanych na stromych skałach na wybrzeżu liguryjskim. Na terenie Cinque Terre poruszać się będziemy lokalnym pociągiem. Główne osady w Cinque Terre – Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola, Riomaggiore (w trakcie realizacji programu zobaczymy trzy z pięciu miejscowości). Wszystkie znajdują się blisko siebie, a pociąg przejeżdża przez nie w ciągu zaledwie kilku minut. „Pięć Ziem” szczyci się nie tylko pięknym morzem, malowniczymi ścieżkami i porywającymi widokami. Zobaczymy także liczne kapliczki, wiekowe kościoły, klasztory, starożytne domy i zamki zbudowane kilka stuleci temu. A przede wszystkim polecamy doskonałą kuchnię – zawsze świeże owoce morza i najlepsze gatunki wina. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6 
Śniadanie. Przejazd do Parmy. Miasto znakomicie łączy sztukę piękną i sztukę kulinarną. Słynie z produkcji sera znanego na cały świat- Parmigiano Reggiano oraz szynki parmeńskiej. W programie gotycka Katedra z przyległym Baptysterium, Palazzo della Pilotta, spacer po centrum. Popołudnie kulinarne- wizyta w fabryce sera oraz szynki. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

Dzień 7 
Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie 4 noclegi w hotelach **/***, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami, -wyżywienie 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
 • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC), 
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A., 
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, opłat za lokalnych przewodników, zestawów słuchawkowych audio guide, podatku turystycznego - łącznie ok. 85 EUR,
 • napojów do obiadokolacji. 

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego - 400 zł. • Czas lokalny
  GMT+1 
  (Ta sama co w Polsce)
   
 • Czas przejazdu
  ok. 12 h
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)