Prawdziwe podróże

Włochy dla Koneserów (oferta dla grup)

Oferta grupowa

Włochy, Sirmione - Malcesine - Mediolan - Genua - Portofino - Levanto - Cinque Terre - Werona, Oferty dla grup, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

WŁOCHY DLA KONESERÓW   
Rozsmakuj się i rozkochaj w Italii     


Dzień 1:
Zbiórka uczestników we wskazanym miejscu. Wyjazd w godzinach rannych- około 5.00. Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch (ok. 850 km).  Postoje zgodnie z regulaminem czasu pracy kierowców, przerwy (postoje) co ok. 3 h. W godzinach wieczornych przyjazd do Tarvisio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, 1 nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Garda. Przejazd do malowniczo położonego SIRMIONE, gdzie znajdują się pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli. Zobaczymy kościół Santa Maria Maggiore, zbudowany na miejscu dawnej pogańskiej świątyni. Obejrzeć można ciekawe piętnastowieczne freski oraz figurę Matki Boskiej, następnie  Rocca Scaligera – imponujący zamek przypominający o trzynastowiecznych władcach Werony, Scaligerich, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą Jeziora Garda. Dla chętnych rejs po jeziorze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, 2 nocleg.

     

Dzień 3:
Przejazd do MALCESINE -  miasta położonego najbardziej na północy wybrzeża Jeziora Garda. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w. z którego roztacza się niezapomniany widok. 

Po zwiedzaniu proponujemy oddać się typowemu włoskiemu dolce far niente. Leniwe, popołudniowe godziny spędzić możemy również na niespiesznym spacerze po ślicznych uliczkach miasta, którym niezwykłego uroku dodają ukwiecone balkony małych kamieniczek, tworzących tutejszy krajobraz. Czas wolny.
Dla chętnych wjazd kolejką linową na  Monte Baldo. Wjazd na górę jest dwuetapowy. Pierwszy fragment z Malcesine do San Michele ma długość 1512 m i różnicę wysokości 463 m. Drugi etap z San Michele na Monte Baldo ma długość 2813 m i różnicę wysokości 1187 m. Wjazd w drugiej części odbywa się wagonikiem, który podczas jazdy obraca się powoli wokół swojej osi i  każdy z pasażerów ma szansę zobaczyć niesamowite widoki jeziora i gór. 

W drodze powrotnej postój w Lazise w Muzeum Oliwy ( www.museum.it) . Najpierw zobaczymy proces produkcji oliwy: dawniej i dziś, następnie degustacja wina, oliwy z zakąskami, po czy będzie możliwość zrobienia zakupów.   Na integracyjną obiadokolację z degustacją wina  zapraszamy grupę w malowniczo położonej winnicy LE CALDANE (www.agriturismolecaldane.com). Wieczorem powrót do hotelu, 3 nocleg.

     

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU- stolicy północnych Włoch, światowej stolicy mody.Spacer po centrum miasta: podziwiać będziemy jedyną w swoim rodzaju gotycką Katedrę, Galerię Vittorio Emanuele- tradycyjnego miejsca spotkań mieszkańców oraz licznych sklepów i kafejek, Piazza della Scala ze słynną Operą La Scala oraz Zamek Castello Sforzesco. Następnie przejazd do GENUI- stolicy Ligurii. W programie: Katedra San Lorenzo, dom słynnego żeglarza Krzysztofa Kolumba, imponujący Piazza dei Ferrari, Port miejski. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 4 nocleg. 

       

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego CINQUE TERRE, wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO, składającego się z pięciu  uroczych miast usytuowanych na stromych skałach na wybrzeżu liguryjskim. Na terenie 5 Terre poruszać się będziemy lokalnym pociągiem. Główne osady w Cinque Terre: MONTEROSSO, VERNAZZA, CORNIGLIA, MANAROLA, RIOMAGGIORE ( w trakcie realizacji programu zobaczymy trzy z pięciu miejscowości). Wszystkie znajdują się blisko siebie, a pociąg przejeżdża przez nie w ciągu zaledwie kilku minut.

„Pięć Ziem” szczyci się nie tylko pięknym morzem, malowniczymi ścieżkami i porywającymi widokami. Zobaczymy także liczne kapliczki, wiekowe kościoły, klasztory starożytne domy i zamki zbudowane kilka stuleci temu. A przede wszystkim polecamy doskonałą kuchnię:  zawsze świeże owoce morza i najlepszego gatunku wina. Przejazd na obiadokolację i 5 nocleg.

        

Dzień 6:
Śniadanie. Przejazd do RAPALLO najbardziej znanego  kurortu Riwiery Włoskiej, położonym w zatoce Tigullio między Genuą i  Cinque Terre. Rapallo to miejsce podpisania dwóch traktatów kończących I wojnę światową. Obecnie Rapallo stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania reszty Riwiery i doskonałe miejsce na spacery i odpoczynek. Następnie przejazd do Portofino perły Ligurii. Spacer po uroczym miasteczku znanym z przeboju Sławy Przybylskiej „Miłość w Portofino”. Przejazd do hotelu na obiadokolację w okolice Werony i 6 nocleg. 

     

Dzień 7:
Śniadanie.  Przejazd do WERONY- zwiedzanie miasta Romea i Julii. Zobaczymy: Piazza Bra z okazałym amfiteatrem rzymskim, trzecim co do wielkości we Włoszech po Koloseum i amfiteatrze w Campanii, Domy Romea i Julii – a zwłaszcza  tzw. balkon Julii, Piazza delle Erbe i fontannę Madonna Verone.Uwagę zwracają Domus Mercatorum, giełda kupiecka i magazyn, XIV-wieczna wieża Torre del Gardello, Palazzo Maffei a także Casa Mazzanti, na którym można podziwiać piękne malowidła. Na marmurowych płytach placu codziennie odbywa się targ warzywny, Piazza Dei Signori z pomnikiem Dantego z okazałymi Palazzo del Capitano i Palazzo del Comune  z wewnętrznym dziedzińcem i znajdującymi się na nim XV-wiecznymi schodami.  

Wieczorem przejazd do kraju.

       

Dzień 8:
Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.
 

ŚWIADCZENIA:

 • TRANSPORT: komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek); wszystkie opłaty drogowe/wjazdowe do miast,
 • BILETY na kolej lokalną 5TERRE,
 • ZAKWATEROWANIE: 6 noclegów w hotelach***, pokoje 2-osobowe z łazienkami, na zyczenie pokoje 3-osobowe i za dopłatą pokoje 1-osobowe (1 w Tarvisio, 2 w okolicy J. Garda w Bussolengo, 2 w okolicy Genui, 1 w okolicy Werony) 
 • WYŻYWIENIE: 6 śniadań, 5 obiadokolacji w hotelach, 1 uroczysta kolacja integracyjna w winnicy LE CALDANE, degustacja wina, oliwy i lokalnych specjałów, 
 • OPIEKA PILOTA podczas całej wycieczki,
 • OPIEKA PRZEWODNIKÓW  lokalnych,
 • BILETY WSTĘPU: zamek w Malcesine, Katedra mediolańska,
 • ZESTAWY SŁUCHAWKOWE AUDIO GUIDY (indywidualny system nagłośnieniowy)
 • UBEZPIECZENIE: ubezpieczenie: NNW  następstwa nieszczęśliwych wypadków na sumę 15.000 zł, KL  koszty  leczenia 15.000 eur, KR koszty ratownictwa 5.000 eur,  CP choroby przewlekłe 10.000 euro,  bagaż 1.000 zł firmy Signal Iduna Polska S.A.
 • TFG turystyczny fundusz gwarancyjny.
 • TFP turystyczny fundusz pomocowy.

 
 • Czas lokalny
  GMT+1 
  (Ta sama co w Polsce)
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)

Aktualnie brak terminów