Włochy od A do Z

Aktualnie brak ceny

Włochy, Kahlenberg – Padwa- Werona – Asyż – Rzym – San Giovanni Rotondo – Loreto – Wenecja, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Włochy od A do Z                                                                                                                                                                                                                                                                        POBIERZ PROGRAM

Kahlenberg – Padwa – Werona – Florencja – Asyż – Cascia – Rzym – Monte Cassino – Pompeje – Capri – San Giovanni Rotondo – Monte Sant' Angelo – Loreto – Wenecja

najpiękniejsze miejsca Półwyspu Apenińskiego 


Dzień 1
Zbiórka uczestników we wczesnych godzinach rannych. Przejazd przez Czechy do Austrii. Nawiedzenie Polskiego Sanktuarium Narodowego na wzgórzu KAHLENBERG (484 m n. p. m), z którego dnia 12 września 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Modlitwa w kościele św. Józefa, który od 1906 roku prowadzony jest przez polskich księży zmartwychwstańców. Zwiedzanie muzeum upamiętniającego zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Przejście na taras widokowy, z którego roztacza się panorama Wiednia. Dalszy przejazd w kierunku Włoch. Zakwaterowanie z hotelu, obiadokolacja i 1 nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do PADWY- miasta św. Antoniego. Nawiedzenie bazyliki św. il Santo. Spacer po mieście do placu Prato della Valle z posągami zasłużonych postaci miasta. Następnie przejazd do WERONY - miasta ze swoją urzekającą starówką skupioną wokół rzeki Adygi należy do ścisłej włoskiej czołówki, zapisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nieszczęśliwie zakochani z całego świata nieustannie przysyłają listy do kościółka, w którym miała być pochowana Julia i odwiedzają Casa di Giulietta. Podczas spaceru zobaczymy:  XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei  Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w.n.e., Bramę Borsarich, Piazza Bra z okazałym rzymskim Amfiteatrem, Piazza della Erbe- najpiękniejszy plac miasta, przez cały dzień tętniący życiem, z  rozstawionymi  straganami z owocami, warzywami oraz rozmaitymi pamiątkami i rękodziełem.  Czas wolny na „obleganym” przez turystów dziedzińcu domu Julii z najsłynniejszym balkonem. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. 2 nocleg w okolicach Werony.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd  do FLORENCJI – kolebki Renesansu, miasta Leonarda da Vinci i Michała Anioła- od początku XIX w. uważanego za najpiękniejsze we Włoszech. Zwiedzanie: Ponte Vecchio czyli Most Złotników będący najstarszym z florenckich mostów, Palazzo Vecchio przy Piazza della Signoria, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria del Fiore z piękną neogotycką fasadą, Dom Dantego oraz miejsca związane z życiem pisarza, Piazza del Duomo, Baptysterium będące najstarszym budynkiem zlokalizowanym na Piazza San Giovanni, kościół Santa Croce – tzw. Panteon Narodowy: miejsce gdzie znajdują się grobowce tak znamienitych postaci jak: Ghiberti, Michał Anioł, Galileusz, Macchiavelli i Dante, choć ostatni z nich jest w rzeczywistości pochowany w Rawennie, gdzie zmarł na wygnaniu. Zakwaterowanie w hotelu w Chianciano Terme. Obiadokolacja. 3 nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Następnie przespacerujemy do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Przejazd do CASCIA. Modlitwa przy grobie św. Rity – patronki spraw beznadziejnych. Przejazd do hotelu w Casci. Zakwaterowanie i obiadokolacja. 4 nocleg.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU na nabożeństwo Anioł Pański. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II i Jana XXIII. Czas wolny na zakup pamiątek. Spacer wzdłuż Tybru do Placu Navona z imponującymi fontannami Neptuna, Czterech Rzek i kościołem Sant' Agnese in agone, następnie przespacerujemy do jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu – Panteonu i wzdłuż Via del Corso do słynnego Placu Weneckiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny wzniesionym na początku XX w. dla upamiętnienia zjedoczenia kraju. Przejazd na nocleg do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie i obiadokolacja. 5 nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do RZYMU.  Zwiedzenie Bazyliki św. Jana – głównej katedry biskupa Rzymu. Nawiedzenie kaplicy Santa Scala, gdzie – według tradycji – znajdują się schody, po których szedł Jezus do Piłata. Następnie spacer do starożytnej części miasta, zobaczymy:  Kapitol - wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, serce starożytnego miasta - Forum Romanum, spacer via Sacra, Łuk Tytusa, Łuk Konstantyna, Łuk Septymiusza Sewera, Forum Trajana, Koloseum- budowla antycznego Rzymu budząca dzisiaj największy respekt. Po południu zobaczymy niepowtarzalną Fontannę di Trevi a pobyt w stolicy cesarstwa zakończymy na Placu Hiszpańskim ze słynnymi schodami obok którego znajduje się dawna siedziba rodu Sobieskich. Powrót na nocleg do hotelu we Fiuggi. Zakwaterowanie i obiadokolacja. 6 nocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do KAMPANII. Po drodze zatrzymamy się na wzgórzu Monte Cassino, by złożyć kwiaty przy grobie gen. Andersa na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Zwiedzimy także Opactwo  Św. Benedykta. Po południu przejazd na krater WEZUWIUSZ. Czas wolny na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Przejazd do POMPEI – miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Zwiedzania starożytnego miasta z przewodnikiem lokalnym. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”.  Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Pompei, obiadokolacja. 7 nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na najpiękniejszą wyspę włoską- CAPRI. Rejs promem, następnie wycieczka statkiem wzdłuż linii brzegowej wyspy – zobaczymy urzekające morskie groty, ciekawą szatę naciekową. Następnie wyjazd funicolare do miasta Capri, spacer po kurorcie -  tzw. salonie wyspy, spacer po Ogrodach Cesarza Augusta.   Po południu objazd  po NEAPOLU -  „miasta wielu kontrastów”, z okien autokaru zapoznamy się z charakterem miasta i zobaczymy wybrane jego zabytki.   Powrót do hotelu na obiadokolację. 8 nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Ojca Pio. Modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Łaskawej, przy którym Ojciec Pio przez 40 lat odprawiał Msze św., nawiedzenie nowej Bazyliki z kryptą zawierającą relikwie Świętego. Czas na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i 9 nocleg.
Dzień 10
Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT'ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Archanioła.  Przejazd do LORETO – jednego z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych w Europie. Nawiedzenie Świętego Domku z cudowną figurą Matki Boskiej Loretańskiej – Czarnej Madonny. Modlitwa na polskim cmentarzu, na których spoczywają żołnierze biorący udział w szeregach gen. Andersa podczas II wojny światowej. Przejazd nad morze Adriatyckie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 10 nocleg.
Dzień 11
Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs poprzez Canale della Giudecca do Placu św. Marka, spacer po mieście – przejście do Mostu Westchnień,  bogato zdobionego Pałacu Dożów,  imponującej dzwonnicy, Piazza di San Marco z Bazyliką, wzorowaną na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, następnie spacer do Mostu Rialto i dzielnicy Rialto- dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami  nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole. Czas wolny na posiłek.  Wieczorem wyjazd w drogę  powrotną.
Dzień 12
Przyjazd do kraju.

Cena zawiera:

 • transport komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, klimatyzacja),
 • zakwaterowanie 10 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami,
 • wyżywienie 2x dziennie- 10 śniadań wzmocnionych, 10 obiadokolacji,
 • opiekę pilota - przewodnika na całej trasie,
 • opiekę duchową kapłana i rezerwacja Mszy św.,
 • ubezpieczenie NNW  następstwa nieszczęśliwych wypadków na sumę 15.000 zł, KL  koszty   leczenia 15.000 EUR, KR koszty ratownictwa 5.000 EUR,  CP choroby przewlekłe 15.000 EUR,  bagaż 1.000 zł  Signal Iduna Polska S.A.
 • realizację programu,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • rejsu na Capri ( kolejka na Capri i statek wokół wyspy), rejsu w Wenecji,
 • lokalnych przewodników,
 • słuchawek tzw. Audio guidy,
 • taksy klimatycznej,
 • komunikacji lokalnymi środkami transportu (metro),
 • napojów do obiadokolacji.

NALEŻY PRZYGOTOWAĆ ok. 120 euro (w tym program na Capri kosztuje ok. 50 euro).
 • Waluta
  Euro (EUR)
  1 Euro = 100 centów
  1 USD = ok. 0.87 EUR
   
 • Czas lokalny
  GMT+1 
  (Ta sama co w Polsce)
   
 • Czas przelotu
  ok. 12 h
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)

Aktualnie brak terminów