Włochy - pielgrzymka samolotowa

Aktualnie brak ceny

Włochy, Rzym, Watykan, Pompeje, Capri, Neapol, Pielgrzymka, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Pielgrzymka samolotowa do Rzymu i Ojca Pio z okazji 50. rocznicy śmierci i 100. rocznicy otrzymania stygmatów 

Rzym - Watykan - Pietrelcina - San Giovanni Rotondo - Monte Sant'Angelo - Pompeje - Capri - Neapol


Dzień 1
Wyjazd z parkingu przy kościele parafialnym. Przejazd na lotnisko. Przelot do Rzymu około godziny 14.00. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek, spacer po okolicy lub przejazd do centrum miasta, obiadokolacja i nocleg w bliskiej okolicy Rzymu.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do centrum RZYMU. Udział w Audiencji generalnej. Następnie nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Praksedy, w którym znajduje się słynna Kolumna Biczowania. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Spacer do części starożytnej miasta, gdzie podziwiać będziemy symbol Rzymu-Koloseum oraz Fora Cesarskie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd na WATYKAN. Udział w porannej (7.00) Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. Czas wolny na Watykanie. Po południu spacer po części barokowej Rzymu. Zobaczymy Piazza Navona, Fontannę di Trevi, Panteon. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do PIETRELCINY - miejsca narodzin Ojca Pio. Odwiedzimy Dom rodzinny Świętego oraz Convento Frati Minori Cappuccini Padre Pio. Następnie przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzimy Sanktuarium Padre Pio oraz miejsca związane z życiem i działalnością Świętego. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych istnieje możliwość degustacji i zakupów lokalnych produktów między innymi oliwy, wina, serów, słodyczy, makaronów.
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT' ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św. Powrót i dalszy pobyt w San Giovanii Rotondo. Udział w Drodze Krzyżowej. Czas na indywidualną modlitwę. Przejazd na południe Włoch w okolice Pompei. Obiadokolacja i nocleg. Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie POMPEI – miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Zwiedzanie ruin starożytnego miasta z przewodnikiem miejscowym. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika. Zakwaterowanie w hotelu w Zatoce Neapolitańskiej. Obiadokolacja i ocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na CAPRI – uroczą, włoską wyspę na Morzu Tyrreńskim położona jest w pobliżu półwyspu Sorrento, oddzielona od niego cieśniną Piccola. Zwiedzanie malowniczej wyspy; górne miasto, Ogrody Augusta, Vila Tiberina, klasztor. Spacer po słynnym kurorcie nadmorskim - SORRENTO. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Przejazd do NEAPOLU - krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Plac Garibaldiego, Katedra (z kaplicą relikwii św. Januarego), kościół San Giuseppe dei Nudi, w którym znajduje się grób Sługi Bożego Dolindo Ruotolo (charyzmatyka na wzór Ojca Pio). Około południa przejazd na lotnisko do Neapolu. Przelot do Polski. Wieczorem przyjazd do Opola.

Cena zawiera:

  • transport przejazd komfortowym autokarem polskim i włoskim,
  • przelot samolotem rejsowym linie LUFTHANSA z Krakowa do Rzymu (międzylądowanie w Monachium), powrót z Neapolu do Krakowa (międzylądowanie w Monachium),
  • zakwaterowanie 7 noclegów w hotelach***, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami; 3 noclegi, w okolicach Rzymu, 1 w San Giovanni Rotondo, 3 w okolicach Pompei,
  • wyżywienie 2 x dziennie (7 śniadań, 7 obiadokolacji),
  • opiekę pilota-przewodnika na całej trasie,
  • opiekę duchową kapłana,
  • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.,
  • pakiet pielgrzyma śpiewnik, chusta, identyfikator, obrazki pamiątkowe.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej (metro), barki na Capri, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej w Rzymie i Pompejach, słuchawek tzw. audio guidy - łącznie ok. 95 Euro (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki).Aktualnie brak terminów