Prawdziwe podróże

Włochy Północne

Oferta grupowa

Włochy, Wenecja - Padwa - Soave - Werona - Sirmione - Malcesine - Mediolan, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

WŁOCHY PÓŁNOCNE
Dolce far niente nad jeziorem Garda                                                                                                                                                                                                                                                               
Wenecja - Padwa - Soave - Werona - Sirmione - Malcesine - Mediolan

Słodkie nic nie robienie - jak mawiają Włosi... Zapierające dech w piersiach widoki gór, zwłaszcza z wysokości ponad 2500 m, niespieszne spacery po uliczkach Sirmione czy Melcesine, degustacje wina ze słynnych północnych winnic, rejs po jeziorze a na koniec szaleństwo w stolicy mody Mediolanie.


Dzień 1
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. 

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do WENECJI. Przepłyniecie barką z portu Tronchetto do centrum Wenecji. Zwiedzanie miasta, podczas którego zobaczymy Kościół Santa Maria della Salute, Plac San Marco, Bazylikę San Marco, Dzwonnicę, Pałac Dożów, wieża zegarowa, Prokuracje. Spacer do dzielnicy Rialto z okazałym mostem Rialto, następnie Kościół Santa Maria Gloriosa dei Frari, Teatro La Fenice. Czas wolny na zakup pamiątek i dla chętnych kurs gondolą po kanałach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do PADWY. Spacer po centrum miasta. Zobaczymy Bazylikę Sw. Antoniego - zwana przez Włochów Il Santo, Prato della Valle z posągami postaci historycznych, Palazzo della Ragione, słynny Uniwersytet. Po południu przejazd do SOAVE winnicy Monte Tondo, gdzie oprócz win mają wspaniały olej z oliwek, spacer po Soave, po czym przejazd do WERONY - zobaczymy m. in. kościół Św. Zenona, XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi- rzymski łuk triumfalny z I w.n.e., Brama Borsarich, Piazza Bra z okazałym rzymskim Amfiteatrem, Piazza dei Signiori oraz dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Garda - zwiedzanie i pobyt w SIRMIONE (dla chętnych fakultatywnie rejs motorówkami po J. Garda). Zobaczymy kościół Santa Maria Maggiore, zbudowany na miejscu dawnej pogańskiej świątyni. Obejrzeć można tutaj ciekawe piętnastowieczne freski oraz figurę Matki Boskiej, następnie Rocca Scaligera - imponujący zamek przypominający o trzynastowiecznych władcach Werony, Scaligerich, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą Jeziora Garda. Po zwiedzaniu proponujemy oddać się typowemu włoskiemu dolce far niente. Leniwe, popołudniowe godziny spędzić możemy również na niespiesznym spacerze po ślicznych uliczkach miasta, którym niezwykłego uroku dodają ukwiecone balkony małych kamieniczek, tworzących tutejszy krajobraz. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do MALCESINE - malowniczego miasteczka położonego najbardziej na północy wybrzeża Jeziora Garda. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w. z którego roztacza się niezapomniany widok. Następnie wjazd kolejką linową na Monte Baldo. Wjazd na górę jest dwuetapowy. Pierwszy fragment z Malcesine do San Michele ma długość 1512 m i różnicę wysokości 463 m. Drugi etap z San Michele na Monte Baldo ma długość 2813 m i różnicę wysokości 1187 m. Wjazd w drugiej części odbywa się wagonikiem, który podczas jazdy obraca się powoli wokół swojej osi i każdy z pasażerów ma szansę zobaczyć niesamowite widoki jeziora i gór. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Przyjazd do MEDIOLANU - światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta - zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, Galerii Vittorio Emanuele - tradycyjnego miejsca spotkań mieszkańców Mediolanu oraz licznych kawiarenek i luksusowych sklepów, Piazza della Scala ze słynną Operą La Scala oraz zamek Castello Sforzesco. Dla chętnych czas wolny na zakupy w znanym Domu Handlowym La Rinascente. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach południowych. 

Cena zawiera
- zakwaterowanie
 4 noclegi w hotelach ***/** (1 w okolicy Wenecji lub Padwy, 3 noclegi w okolicy Jeziora Garda), 
- wyżywienie 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 
- opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
- transport przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC), 
- ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera
- biletów wstępu, opłat za lokalnych przewodników, zestawów audio guide, podatku turystycznego - łącznie ok. 60 EUR /os.,
- napojów do obiadokolacji.

Opcjonalnie
- dopłata do pokoju 1-osobowego - 280 PLN, 
- rejs po jeziorze Garda - ok. 15 EUR.
 • Czas lokalny
  GMT+1 
   
 • Czas przelotu
  ok. 2 h
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)

Aktualnie brak terminów