Prawdziwe podróże

Włochy - Skarby i Smaki Toskanii

Cena od: 2890 PLN

Włochy, MONTEPULCIANO - AREZZO - SAN QUIRCO d’ORCIA - SAN’T ANTIMO - PIENZA - SIENA - SAN GIMIGNIANO - PIZA - LUKKA, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Toskania to miejsce o niesamowitej urodzie. Urokliwe miasta, niepowtarzalna atmosfera i pagórkowate krajobrazy z malowniczymi winnicami. Charakterystycznym elementem Toskanii są także cyprysy, które rosną wzdłuż dróg i pól uprawnych. Odkryjcie z nami "Skarby i Smaki" najpopularniejszego regionu Włoch.

Cena 2890 PLN + 120 Euro - BOGATY PROGRAM


Ramowy Program:

1 dzień:

Zbiórka uczestników we wskazanym miejscu. Wyjazd w godzinach wieczornych (19.00 z  Krakowa). Przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch (ok. 1600 km). 

2 dzień:
Przyjazd do hotelu w Chianciano Terme, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja, 1 nocleg.

3 dzień:
Śniadanie.  Przejazd do MONTEPULCIANO. jednego z najwyżej położonych miast toskańskich. Spacer po Corso z pięknymi pałacami, zobaczymy Piazza Grande z ratuszem, katedrę. Postój w kantynie na degustację wina. Przejazd do  AREZZO- etruskiego miasteczka, w którym kręcona była pierwsza część filmu  „Życie jest piękne”.  To właśnie na  charakterystycznym, pochyłym rynku Roberto Benigni krzyczał do swej wybranki „Buongiorno principessa!” Zwiedzanie: kościół San Francesco ze wspaniałym cyklem fresków Piera della Francesca, Piazza Grande oraz Katedra. Następnie przejazd do CORTONY, opisanej przez Frances Mayes w książce „Pod słońcem Toskanii”. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną średniowieczną zabudową. Spacer po: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, zobaczymy: katedrę, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. 2 nocleg.

4 dzień:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka po zachwycających toskańskich miasteczkach, położonych w jednym z najbardziej urokliwych rejonów Toskanii – Val d’Orcia, wpisanym na listę UNESCO. Łagodne wzgórza, cyprysy, winnice, miasteczka cudnie wkomponowane w krajobraz od wieków były uwieczniane przez najsłynniejszych artystów. Przejazd do SAN QUIRICO D’ORCIA z romańską kolegiatą. Spacer po historycznym centrum, następnie wizyta w SANT’ANTIMO i zwiedzanie pięknego opactwa wspaniale wkomponowanego w toskański pejzaż.

Kolejnym miasteczkiem na trasie jest wzbudzająca powszechny zachwyt PIENZA, jedno z najpiękniejszych miasteczek Toskanii- renesansowej perełki: spacer po Corso do Piazza Pio II z katedrą.   Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. 3 nocleg. 

5 dzień:
Śniadanie.  Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do SIENY- odwiecznej rywalki Florencji. Miasta, które w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie: Katedry- jednej z najpiękniejszych we Włoszech z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i fres kami Pinturicchia. Spacer po via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. Wreszcie Piazza del Campo- serca Sieny, amfiteatralny plac w kształcie muszli gdzie dwa razy w roku odbywają się słynne wyścigi zwane ''Palio', spacer po Starówce do Palazzo Publico.  Po południu postój w SAN GIMIGNANO  miasta, nazwanego "średniowiecznym Manhattanem"- ze względu na charakterystyczną, wysoką architekturę. Zwiedzanie Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, spacer ulicą San Giovanni z pięknymi sklepikami pełnymi miejscowych wyrobów do Kolegiaty. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. 4 nocleg.  

6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do PIZY – ojczyzny Galileusza.  Wizyta na Piazza dei Miracoli – placu Cudów, jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc świata. Na wielkim zielonym trawniku zachwycają wspaniałe budowle z białego marmuru z Carrary. Krzywa Wieża, budowana przez 200 lat i naprawiana kosztem 30 mln EUR przez 12 lat, Katedra –  z monumentalnymi wrotami z brązu oraz największe baptysterium we Włoszech, budowane przez 130 lat. Po południu przyjazd do klimatycznej  LUKKI i zwiedzanie historycznego centrum, otoczonego renesansowymi murami. Zwiedzanie Katedry  z tak znamienitymi dziełami sztuki jak: „Ostatnia Wieczerza” J. Tintoretta, „Madonna ze świętymi” D. Ghirlandaio czy „Madonna z dzieciątkiem” Fra Bartolomeo.  W Katedrze znajduje się najbardziej znana relikwia Lukki, tzw. Święte Oblicze (wł. Volto Santo). 

W tym dniu  proponujemy zamiast kolacji w hotelu przejazd starej fattorii w Montecarlo produkującej wina i kolacja połączona z degustacją produktów regionalnych, w tym  toskańskich win, limoncello czy grappy. 
Powrót do hotelu, 5 nocleg.

7 dzień:
Śniadanie. Przyjazd do  FLORENCJI,  zwiedzanie - stolicy Toskanii, kolebki renesansu. Spacer przez Piazza della Signoria z Pałacem Vecchio- masywną budowlą w kształcie czworokąta z wznoszącą się ponad budynek wieżą z tarasem, bardzo charakterystyczna i ciekawa architektonicznie, most (ponte) Vecchio - Most Złotników  Katedra Santa Maria del Fiore  z charakterystyczną kopułą i neogotycką fasadą. Z zewnątrz - bogactwo i przepych, w środku - ascetyzm i surowość, ponadto zobaczymy: Wieże Giotta, Baptysterium, Dom Dantego, kościół Santa Croce- zwany Panteonem narodowym. Program kończy zwiedzanie galerii Uffizi – najwspanialszej galerii malarstwa we Włoszech.   W trakcie zwiedzania czas wolny na ciepły posiłek oraz  zakupy. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną.

8 dzień:
Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:

 • transport: przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, klimatyzacja, DVD);
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami); w kurortach toskańskich;
 • wyżywienie: 2x dzienne (śniadania, obiadokolacje serwowane składające się z 2 dań i deseru), jedna uroczysta kolacja integracyjna przy muzyce z bogatym menu w lokalnej fattorii/agroturystyce
 • opieka pilota na całej trasie wycieczki;
 • ubezpieczenie Signal Iduna Polska: NNW – następstwa nieszczęśliwych wypadków na sumę 15.000 zł, KL – koszty leczenia 20.000 eur, KR – koszty ratownictwa 5.000 eur, CP – choroby przewlekłe 10.000 eur, bagaż 1.000 zł
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • napojów do obiadokolacji,
 • opłaty za przewodników lokalnych,
 • biletów wstępu 
 • indywidualnego zestawu nagłaśniającego,
 • taksy pobytowej,
 • degustacji lokalnych przekąsek, oliwy i wina połączonej ze zwiedzaniem winnicy

Na powyższe wydatki należy przygotować ok. 120 euro.

 
Zakwaterowanie w hotelach **** w miejscowościach:

 • Montecatini Terme – leży w samym sercu Toskanii. Najbardziej elegancja miejscowość „cieplicowa”. Miasteczko ma charakter sanatoryjno-letniskowy ze względu na słynne termy, które badała Maria Skłodowska-Curie. Miasto składa się z dwóch części Montecatini Terme, gdzie znajdują się liczne muzea, termy, tereny spacerowe z zadbanym parkiem oraz liczne restauracje, lodziarnie, tawerny i pizzerie. Druga cześć to Montecatini Alto, położona na wzgórzu, do której to części można dostać się lokalną kolejką funicolare.
   
 • Chianciano Terme – jest uzdrowiskowym miasteczkiem leżącym na południowym wschodzie Toskanii. Jest to idealne miejsce na spokojny wakacyjny pobyt. Dzięki swojemu położeniu na wzgórzu Chianciano oferuje przepiękne niezapomniane, widoki. Historyczne centrum miasta jest pełne zabytków, hoteli, rezydencji oraz kawiarni i restauracji, które zachęcają do skosztowania miejscowych specjałów. Jak przystało na uzdrowisko, Chianciano oferuje zabiegi lecznicze, a także odnowę biologiczną i talasoterapię.