JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

WŁOCHY - WULKANY I MAFIA


1 dzień

wylot z kraju w godzinach rannych. Przylot do Neapolu ok. 10:00. Przejazd autobusem do Pompeji. Po drodze przejazd przez miasto Aversa, w którym 10.07.1988r. w półgodzinnej strzelaninie zginęło kilku członków camorry. Pompeje- zwiedzanie miasta zalanego przez lawę wulkanu Wezuwiusz (m.in. Bazylika, Urzędy; Piekarnia z młynem, Termy, Palestry, Teatr, dom Fauna, Dom Wettiuszów, Willa z Misteriami, Dom Dramaturga, Dom Meleagra, Dom Pansy). Przejazd Salerno- zwiedzanie miasta, które było miejscem lądowania aliantów w czasie II wojny światowej. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
2 dzień

po śniadaniu przejazd piękną widokową trasą wzdłuż wybrzeża Morza Tyreńskiego. Przyjazd do miejscowości Pizzo. Zwiedzanie miasta- w Pizzo znajduje się zamek, gdzie był więziony jeden z generałów Napoleona - Murat, oraz ciekawy kościółek z XVII w. wykuty z tufu wulkanicznego- Chiesetta di Predigrotta. Po obiedzie przejazd do miejscowości Tropea. Zwiedzanie miasta uznawanego za najpiękniejsze miasto Kalabrii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na plażowanie

 3 dzień

po śniadaniu przejazd do miejscowości Reggio Di Calabria. Spacer po mieście. Po obiedzie przejazd na prom i przepłynięcie promem na Sycylię, do miejscowości Mesyna. Zwiedzanie wyspy autokarem. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.


4 dzień

po śniadaniu dalsze zwiedzanie wyspy: Palermo i Trapani (dwa główne ośrodki mafii), Corleone (wioska rodzinna słynnego rodu mafijnego), Altofonte (miejsce protestów mieszkańców przeciwko mafii w 1996r), Agrigento, Caltanissetta, Cefalu, Syrakuzy, Taormina.


5 dzień

do obiadu dalsze zwiedzanie Sycylii. Po obiedzie przejazd na lotnisko w Palermo, wylot do kraju. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.


UWAGA:

Przeloty są realizowane samolotami rejsowymi. W związku z tym, że loty powrotne z Palermo do Polski są realizowane w sezonie czerwiec- wrzesień, w pozostałych terminach wylot następuje z lotniska w Neapolu.W sprawie wyceny, terminów lub konieczności indywidualnego dostosowania programu, prosimy o kontakt z naszym biurem