Ziemia Święta

Aktualnie brak ceny

Izrael, Kana Galilejska-Nazaret-Betlejem-Jerozolima-Jafa-Morze Martwe-Jerycho, Egzotyka, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Ziemia Święta

Kana Galilejska - Nazaret - Betlejem - Jerozolima - Jafa - Morze Martwe - Jerycho
z wypoczynkiem nad Morzem Martwym

Cena 3.400 zł + 130$


Dzień 1
Zbiórka uczestników. Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Odprawa i przelot do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 2 GÓRA KARMEL - KANA GALILEJSKA - NAZARET
Wizyta na Górze Karmel, gdzie obejrzymy Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu (Stella Maris). Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Kolejno przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Wieczorem przejazd do Nazaret. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wyjście do Bazyliki Zwiastowania na procesję z różańcem. Nocleg.
Dzień 3 GÓRA TABOR - JEZIORO GALILEJSKIE - MAGDALA - KAFARNAUM - TABGA
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od Mszy Św. na Górze Tabor. Następnie rejs łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Wizyta w Magdali- mieście Marii Magdaleny. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga, w Kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościele Prymatu Św. Piotra. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 4 BETANIA - JERYCHO - MORZE MARTWE
Po śniadaniu przejazd do Betanii - miejsca, w którym Św. Jan ochrzcił Jezusa. Msza Św. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza w Jerycho. Wyjazd w stronę Betlejem. Po drodze postój nad Morzem Martwym - chwila czasu wolnego na kąpiel. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg.
Dzień 5 BETLEJEM
Po śniadaniu przejazd do Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy- Msza Św. w kaplicy Excelsis Deo. Następnie wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima oraz Grocie Mlecznej. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 6 JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta - wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego (Msza Św.), przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg.
Dzień 7 JEROZOLIMA
Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Następnie Góra Oliwna, Betfage- miejsce, w którym Jezus wjechał do Jerozolimy, a które wspominamy w Niedzielę Palmową, miejsce Wniebowstąpienia- Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy z czasów pierwszych chrześcijan. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 8 AIN KAREM
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy. Msza Św. Przejazd do Ain Karem - rodzinnego miasta Zachariasza i Elżbiety- rodziców Jana Chrzciciela, gdzie zobaczymy: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Po południu przejazd do Tel Awiwu. Kolacja, a później przejazd na lotnisko. Odprawa i lot powrotny.
Dzień 9
Powrót autokarem do Opola.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;
 • transfery autokarem na terenie Izraela;
 • transport na lotnisko;
 • zakwaterowanie 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe);
 • wyżywienie 7 śniadań i 7 obiadokolacji;
 • opiekę pilota;
 • opiekę księdza;
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż;
 • pakiet pielgrzyma śpiewnik, chusta;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • lunchu rybnego nad jeziorem Galilejskim (tzw. „ryba św. Piotra”) – 20 $;
 • napojów do obiadokolacji.

UWAGI:
Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.
Dokument uprawniający do podróży: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu z Izraela. Paszport bez pieczątek libańskich i syryjskich.
Kwota 130$ jest przeznaczona na wydatki programowe (przewodnicy lokalni, bilety wstępu, rejs po Jeziorze Galilejskim, napiwki dla kierowcy i przewodników). Ta kwota jest zbierana przez pilota w 1. dniu pielgrzymki;

Dopłata do pokoju 1- osobowego 1.100 zł (285 USD).

Oferta przygotowana w oparciu o przeloty liniami Ryanair:
24.09.2019 Kraków 16:35- Tel Awiw 21:15
01.10.2019 Tel Awiw 22:05- Kraków 00:45 (02.10.2019)
 • Waluta
  Nowy szekel izraelski (ILS)
  1 nowy szekel = 100 agorot
  1 USD = ok. 3.5 ILS
   
 • Czas lokalny
  GMT +3
  Czas letni +1 godzina
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Wiza wydawana jest na przejściu granicznym.
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 4 h
   
 • Język
  Język hebrajski/arabski. 
   
 • Napięcie elektryczne
  230 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)

Aktualnie brak terminów