Ziemia Święta

Aktualnie brak ceny

Izrael, Kana Galilejska-Nazaret-Betlejem-Jerozolima-Jafa-Morze Martwe-Jerycho, Egzotyka, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Ziemia Święta

Kana Galilejska - Nazaret - Betlejem - Jerozolima - Jafa - Morze Martwe - Jerycho
z wypoczynkiem nad Morzem Martwym


Dzień 1 GÓRA KARMEL - KANA GALILEJSKA - NAZARET
Zbiórka uczestników. Przejazd autokarem na lotnisko we Wrocławiu. Odprawa i przelot do Tel Awiwu. Wizyta na Górze Karmel, gdzie obejrzymy Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu (Stella Maris). Następnie wizyta w Kanie Galilejskiej – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Kolejno przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Wieczorem przejazd do Nazaret. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Wyjście do Bazyliki Zwiastowania na procesję z różańcem. Nocleg.
Dzień 2 GÓRA TABOR - JEZIORO GALILEJSKIE - MAGDALA - KAFARNAUM - TABGA
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od Mszy Św. na Górze Tabor. Następnie rejs łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Wizyta w Magdali- mieście Marii Magdaleny. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga, w Kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościele Prymatu Św. Piotra. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
Dzień 3 BETANIA - JERYCHO - MORZE MARTWE
Po śniadaniu przejazd do Betanii- miejsca, w którym Św. Jan ochrzcił Jezusa. Msza Św. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza w Jerycho. Wyjazd w stronę Betlejem. Po drodze postój nad Morzem Martwym- chwila czasu wolnego na kąpiel. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg.
Dzień 4 BETLEJEM
Po śniadaniu przejazd do Betlejem. Wizyta na Polu Pasterzy- Msza Św. w kaplicy Excelsis Deo. Następnie wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima oraz Grocie Mlecznej. Wieczorem powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 5 JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta- wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego (Msza Św.), przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Kolacja i nocleg.
Dzień 6 JEROZOLIMA - JAFA
Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Następnie Góra Oliwna, Betfage- miejsce, w którym Jezus wjechał do Jerozolimy, a które wspominamy w Niedzielę Palmową, miejsce Wniebowstąpienia- Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy z czasów pierwszych chrześcijan. Następnie przejazd do Jaffy, obecnie dzielnicy Tel Awiwu, a w starożytności ważnego portu. Zwiedzanie- port z latarnią morską, kościół Św. Piotra, dom Szymona Garbarza. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 7 AIN KAREM - EMAUS
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Ain Karem- rodzinnego miasta Zachariasza i Elżbiety- rodziców Jana Chrzciciela, gdzie zobaczymy: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Nikopolis (Emaus)- Msza Św. Po południu przejazd do Tel Awiwu. Kolacja, a później przejazd na lotnisko. Odprawa i lot powrotny.
Dzień 8 
Przyjazd do Opola we wczesnych godzinach porannych i zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;
 • transfery autokarem na terenie Izraela;
 • transport dowóz na lotnisko;
 • zakwaterowanie 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe);
 • wyżywienie 6 śniadań i 7 obiadokolacji;
 • opiekę pilota;
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • kosztów realizacji programu w wysokości 130 $ (przewodnicy lokalni, bilety wstępu, rejs po Jeziorze Galilejskim, napiwki dla obsługi). Ta kwota jest zbierana przez pilota w 1. dniu pielgrzymki;
 • lunchu rybnego nad jeziorem Galilejskim (tzw. „ryba św. Piotra”) – 20 $;
 • napojów do obiadokolacji.

Uwagi:

 • Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.
 • Dokument uprawniający do podróży: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu z Izraela. Paszport bez pieczątek libańskich i syryjskich.
 • Dopłata do pokoju 1- osobowego 950 zł (250 USD).

Oferta przygotowana w oparciu o przeloty liniami LOT:
06.10.2019 Wrocław 05:35- Tel Awiw 10:25
12.10.2019 Tel Awiw 21:15- Wrocław 00:20 (13.10.2019)
Aktualnie brak terminów