Prawdziwe podróże

Armenia 7dni

Cena od: 3226 PLN

Armenia, Erywań - Vagharshapat - Zorats Karer - Tsaghkadzor, Wycieczka, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Armenia to mały, ale bardzo piękny kraj w południowej Azji, znany ze swoich bogatych tradycji kulturowych i historycznych. 
To idealne miejsce dla miłośników przyrody, historii i kultury, którzy szukają pięknych krajobrazów, niezwykłych zabytków i wspaniałej kuchni.


Dzień 1:
Wylot z Warszawy, przelot do Armenii.

Dzień 2:
Przylot do Erywania i przejazd do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Parku Zwycięstwa z Pomnikiem Matki Armenii, który góruje nad miastem. Następnie zwiedzimy kompleks poświęcony pamięci ofiar ludobójstwa Ormian 1915 roku ulokowany na Wzgórzu Tsitsernakaberd. Kolejno ruszymy na pieszą wędrówkę, w trakcie której zobaczymy Erywańską Kaskadę – centrum sztuki współczesnej i Plac Republiki. Dotrzemy także do ufundowanej na 1700 rocznicę przyjęcia przez Armenię chrztu – katedry św. Grzegorza Oświeciciela. Na koniec wizyta w Instytucie Starożytnych Manuskryptów – Matenadaranie. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3:
Śniadanie i przejazd do Vagharshapat na zwiedzanie kompleksu katedralnego Etchmiadzin, będącego głównym ośrodkiem religijnym kraju. Następnie zobaczymy ruiny katedry Zvartnots z VII w, która uważana była za najpiękniejszy obiekt sakralny ówczesnego świata. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Przejazd do Erywania i dla chętnych wizyta w wytwórni ormiańskiej brandy Ararat. Nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu przejazd do klasztoru Khor Virap, którego pomarańczowa fasada na tle ośnieżonego Araratu uchodzi za wizytówkę Armenii. W klasztorze, w podziemnej jamie więziony był św. Grzegorz Oświeciciel. Postój na zdjęcia świętej góry Ormian – Araratu. Kolejno wizyta w winiarni w Areni, która pozwoli zapoznać się z kulturą winiarską kraju. Odwiedzimy także Jaskinię Areni, gdzie odkryto niesamowite znaleziska. Dalej zwiedzanie kompleksu klasztornego Noravank ulokowanego w górskim wąwozie, którego kościoły słyną z pięknych płaskorzeźb. Na koniec zwiedzimy położony w górach klasztor Tatev. Dotrzemy do niego najdłuższą na świecie jednosekcyjną kolejką linową, która jest wpisana do księgi rekordów Guinnessa. Obiadokolacja i nocleg w Goris.

Dzień 5:
Po śniadaniu odwiedzimy Zorats Karer, nazywane ormiańskim Stonehenge stanowisko archeologiczne. Według jednej z teorii, odnalezione tu megalityczne struktury tworzyły prehistoryczne obserwatorium.Następnie przejazd na Przełęcz Sulema (2410 m npm), gdzie znajduje się dobrze zachowany karawanseraj z 1332r. Następnie ruszymy w kierunku Jeziora Sewan – największego jeziora Zakaukazia, które nazywane jest perłą Armenii. Nad jeziorem zobaczymy: klasztor Hayravank z IX wieku, cmentarz w Noratus będący największym na świecie skupiskiem tradycyjnych ormiańskich chaczkarów, monastyr Sevanavank, nazywany czarnym klasztorem ze względu na charakterystyczny kolor kamieni, z których został wzniesiony. Obiadokolacja i nocleg w Erywaniu.

Dzień 6:
Po śniadaniu odwiedzimy Tsaghkadzor – popularne uzdrowisko, ośrodek turystyki i sportów zimowych. Przejedziemy się wyciągiem krzesełkowym by móc podziwiać panoramę okolicy i zobaczymy urokliwy klasztor Kecharis. Kolejno przejazd do wioski Garni, gdzie turyści będą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, w trakcie których zobaczą jak wypieka się tradycyjny ormiański chleb – lavash. Lunch dodatkowo płatny. Zwiedzanie dawnej świątyni boga słońca – Mitry, przypominającej hellenistyczne zabytki starożytnej Grecji. Następnie wizyta w Monastyrze Geghard, gdzie wg. tradycji przechowywano włócznię, którą przebito bok ukrzyżowanego Chrystusa. Kolejno krótki postój przy Łuku Charents’a skąd można zrobić najlepsze zdjęcia Araratu. Przejazd do Erywania i dla chętnych obiadokolacja pożegnalna z winem i tradycyjną muzyką. Odpoczynek w hotelu.

Dzień 7:
Przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem LOT, bagaż podręczny 8 kg, bagaż główny 23 kg,
 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją w Armenii,
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach 3*,
 • wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
 • opiekę przewodnika lokalnego polskojęzycznego,
 • ubezpieczenie KL 30000 Euro, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • napojów do obiadokolacji,
 • kosztów realizacji programu - 100 EURO (płatne przewodnikowi po przylocie do Armenii).
 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 600,- PLN.

Uwagi:

 • Kolejność realizacji programu jest uzależniona od godzin przelotu.
 • W programie uwzględniono przeloty rejsowe LOT na trasie Warszawa Okęcie- Erywań.