Prawdziwe podróże

Dalmatyńska Przygoda

Oferta grupowa

Chorwacja, Zadar, Šibenik, Split, Trogir, Dubrownik, Plitwickie Jeziora, Oferty dla grup, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

DALMATYŃSKA PRZYGODA                                                                                                                                                                                                                                                      
Zadar – Szybenik – Trogir – Dubrownik – Split – Jeziora Plitwickie

Perły chorwackiej ziemi

Najpiękniejsza część wybrzeża adriatyckiego, malownicze wyspy, lazurowe morze, rajskie plaże i bajkowe miasta – najstarszy chorwacki uniwersytet w Zadarze, najpiękniejsza budowla Dalmacji- Katedra Św. Jakuba w Szybeniku, nadmorska trasa widokowa do Dubrownika, portowy Split i zapierający dech w piersiach Plitwicki Park Narodowy z 16 jeziorami połączonymi z 92 wodospadami! A także wyśmienite wina i rozgrzewająca rakija... zapraszamy w niezapomnianą podróż kultowym szlakiem dalmatyńskiej pzygody!


Dzień 1
Wyjazd wg. rozkładu jazdy, przejazd tranzytowy przez Czechy i Austrię. Nocny przejazd do Chorwacji. 

Dzień 2
Przyjazd do Zadaru - średniowiecznego miasta, w którym powstał pierwszy na terenie dzisiejszej Chorwacji uniwersytet. Spacer po Starym Mieście, po nadbrzeżu gdzie znajdują się unikalne organy morskie oraz solarny układ słoneczny. Czas wolny na przepyszne chorwacje lody. Następnie przejazd do Šibenika - zwiedzanie najpiękniejszej budowli Dalmacji - Katedry św. Jakuba. Po zwiedzaniu Šibenika przejazd w okolice Trogiru, zakwaterowanie w hotelu nad Adriatykiem, nocleg. 

      

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd nadmorską trasą widokową do Dubrownika - Perły Adriatyku, malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. W programie m.in. spacer po Starym Mieście, Klasztor Franciszkanów Mala Braca, Katedra, Pałac Rektorów, mury miejskie, Wielka Fontanna. Czas wolny na zakupy i spacer po wąskich uliczkach Starego Miasta. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg. 

     

Dzień 4
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i zwiedzanie okolicy. Fakultatywnie półdniowy rejs statkiem po wodach Adriatyku - Fish Picnic, podczas którego będzie można zakosztować śródziemnomorskiej kuchni w asyście wina i pięknych widoków. W godzinach wieczornych obiadokolacja integracyjna z muzyką i lokalnym winem. Nocleg.

     

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Splitu - zwiedzanie miasta portowego, w którym doskonale zachował się Pałac Dioklecjana. Spacer po Starym Mieście - Ratusz Miejski, malowniczy port. Przejazd i zwiedzanie Trogiru - zabytkowego miasta na wysepce z Katedrą z XII wieku, Ratuszem i Starówką. Powrót do hotelu na nocleg.

     

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd Plitwic - zwiedzanie Parku Narodowego wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO (16 jezior połączonych 92 wodospadami). Jest to najpopularniejszy Park Narodowy w Chorwacji, jednocześnie zaliczany do najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych Europy. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

   

Dzień 7
Powrót do Polski w godzinach porannych.

Świadczenia:

 • transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC), 
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu na wybrzeżu (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami i TV). Lokalizacja blisko morza daje możliwość odpoczynku po zwiedzaniu, 
 • taksa klimatyczna
 • wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, w tym jedna integracyjna z muzyką i winem
 • opieka pilota na całej trasie wycieczki, 
 • opieka lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A. 
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy. 


Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu
 • napojów do obiadokolacji.

Fakultatywnie:

 • Fish Picnic - kilkugodzinny rejs po morzu z lunchem (menu rybne) • Czas lokalny
  GMT +1
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Wystarczy dokument tożsamości (dowód osobisty). 
   
 • Czas przejazdu
  ok. 11 h
   
 • Język
  Język chorwacki. Można porozumieć się po rosyjsku, angielsku i niemiecku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)

Aktualnie brak terminów