Prawdziwe podróże

Lubuskim Szlakiem Wina

Oferta grupowa

Polska, MRU - Łagów - Zielona Góra, Oferty dla grup, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

LUBUSKIM SZLAKIEM
MRU - Łagów - Zielona Góra

Lubuskie smakuje młodym zielonogórskim winem, pachnie łagowskim lasem i jeziorami, cieszy oko malowniczą Zieloną Górą położoną wśród wzgórz pokrytych winoroślami... Każdy znajdzie tu swoje ulubione atrakcje i przeżyje niezapomniany weekend pełen wrażeń – od poniemieckich fortyfikacji, przez zielony Łagów i stolicę regionu, po degustację lokalnego wina. Zapraszamy na pyszną przygodę!


RAMOWY PROGRAM

Dzień 1
Wyjazd według rozkładu jazdy w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Zielonej Góry. Odwiedzimy największą atrakcję Ziemi Lubuskiej, jeden z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko-polskim. Zwiedzanie trasy turystycznej, obejmującej: prelekcję prowadzoną przez przewodnika w sali muzealnej, spacer naziemną ścieżką dydaktyczną z „zębami smoka”, małym schronem bojowym. Spacer po podziemiach z zapleczem magazynowo-koszarowym z drezyną o napędzie ręcznym. Po zwiedzaniu bunkrów przejazd do pobliskiego Łagowa - jednej z najpiękniejszych miejscowości Ziemi Lubuskiej, od 200 lat znanej jako uzdrowisko klimatyczne. Spacer po miasteczku, czas wolny. Proponujemy skosztować tradycyjnych przysmaków ziemi lubuskiej - krajanki (serka przygotowanego z mleka krowiego odtłuszczonego z dodatkiem śmietany oraz przypraw takich jak sól i pieprz). W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja integracyjna. Nocleg.

     

Dzień 2
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Zielonej Góry, rozrzuconej pośród lesistych wzgórz, słynącej niegdyś z upraw winorośli i produkcji wina. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru po Starym Mieście, gdzie zobaczymy: Rynek z Ratuszem, liczne pomniki związane z winobraniem (pomnik, Winiarki, Bachusa oraz małych Bachusików). Kolejno czas wolny. Wizyta w dwóch niezwykłych muzeach - Muzeum Tortur i Muzeum Wina - dwóch wystawach będących integralną częścią Muzeum Ziemi Lubuskiej. Poznamy starodawne metody tortur, dowiemy się także wszystkiego o historii winiarstwa w rejonie Zielonej Góry. Przejazd do Winnicy, gdzie usłyszymy, nie tylko o technikach uprawy winorośli, ale także o zmaganiach z naturą i… Kataklizmami. W sielskiej atmosferze, podczas degustacji pysznego wina, można usłyszeć o tradycji uprawy winorośli na polskich ziemiach. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i przekąskami. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

         

ŚWIADCZENIA:

  • transport przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)
  • zakwaterowanie 1 nocleg w hotelu/ośrodku/domu wypoczynkowym w okolicy Zielonej Góry (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 1 śniadanie, 1 obiadokolacja integracyjna
  • opieka pilota na całej trasie wycieczki
  • opieka przewodnika lokalnego podczas zwiedzania Zielonej Góry
  • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – Międzyrzecki Rejon Umocniony, Muzeum Wina i Muzeum Tortur,
  • zwiedzanie z degustacją w Winnicy – degustacja 3 gatunków wina + przekąski, zwiedzanie winnicy

Opcjonalnie:

  • możliwość zorganizowania obiadokolacji integracyjnej także na terenie winnicy
  • możliwość alternatywnych tras zwiedzania MRU - w tym trasy eksermalnejAktualnie brak terminów