Prawdziwe podróże

Magiczna Wenecja - oferta dla grup

Oferta grupowa

Włochy, Wenecja - Lido di jesolo - Caorle - Treviso, Oferty dla grup, Samolot, PP - Posiłki wg programu

 Pobierz PDF

Morze Adriatyckie – Zatoka Wenecka – Lido di Jesolo - najciekawszy pas wybrzeża włoskiego obejmujący prawie 130 km szerokich, piaszczystych, dobrze zagospodarowanych plaż z rozwiniętymi kurortami nadmorskimi. Zapraszamy  do naszej ulubionej miejscowości Lido di Jesolo, gdzie gwarantujemy udany wypoczynek dla wszystkich. Ponad to ten włoski region oferuje wiele zabytkowych miejscowości, które trzeba koniecznie zobaczyć – Wenecja, Treviso czy Padwa i Werona to tylko niektóre z miast dostępnych dla turystów na wyciągnięcie ręki.


RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1:
Zbiórka we wskazanym miejscu. Przejazd na lotnisko na 2 godziny przed wylotem.
Przejazd do hotelu w Lido di Jesolo- największym kurorcie w okolicy Wenecji, zakwaterowanie. Odpoczynek nad morzem, spacer po okolicy. Obiad serwowany 3 daniowy z winem w restauracji w Lido di Jesolo.

Po południu przejazd do  do CAORLE- północnego  kurortu wybrzeża Adriatyku z okazałą, zabytkową starówką. Turystów kuszą przepiękne, bajeczne kamieniczki, katedra św. Stefana z charakterystyczną dzwonnicą, tawerny, pizzerie, lodziarnie a przede wszystkim winiarnie, gdzie można skosztować lokalnego, wyśmienitego, regionalnego wina. W czasie wolnym proponujemy spacer promenadą nadmorską lub wypoczynek na plaży. W samym centrum możemy podziwiać rzeźby w kamieniach, ułożonych wzdłuż linii morza.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, 1 nocleg.

        

Dzień 2:
Śniadanie w formie bogatego bufetu, rejs po lagunie do centrum WENECJI. Spacer wzdłuż nabrzeża do Palazzo Ducale, Pałacu Dożów- najsłynniejszego przykładu weneckiego gotyku, postój na zdjęcia słynnego Mostu Westchnień łączącego więzienie z Pałacem.  Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka,  spacer po najpiękniejszym salonie Europy jakim jest Plac Św. Marka, wejście na Kampanillę czyli  Dzwonnicę z której roztacza się wspaniały widok na Lagunę wenecką i okoliczne wyspy. Zobaczymy także  imponującą Wieżę Zegarową Torre dell'Orologio. Następnie spacer do Bazyliki Santa Maria della Salute, zbudowanej jako wotum dziękczynne po epidemmi dżumy. Przejście nad kanałami do Mostu Rialto- jednego z trzech mostów na najsłynniejszym Kanale Grande. Czas wolny  na bazarze w dzielnicy Rialto. Obiad w restauracji w centrum Wenecji.

Dalszy pobyt w Wenecji, dla chętnych rejs gondolą po weneckich kanałach- przygoda zapadająca na długo w pamięci. Zwiedzanie zakończymy spacerem do dzielnicy San Polo do Bazyliki Santa Maria Gloriosa dei Frari, w której znajduje się słynne dzieło Tycjana „Wniebowzięcie” oraz odwiedzimy stojącą obok Scuola Grande di San Rocco- znana z cyklu Tintoretta.
Powrót  do Lido di Jesolo. Wieczorek integracyjny przy muzyce i typowo włoskim menu. 2 Nocleg.

       

Dzień 3:
Śniadanie w formie bogatego bufetu.
Rejsy na Wyspy weneckie: Murano- słynąca z produkcji szkła artystycznego, Burano- gdzie nad kanałami stoją jaskrawo pomalowane domy i stragany ze słynnymi wyrobami koronkowymi oraz Torcello – najdalsza z wysp, pozostałości po pierwszych osadnikach na lagunie weneckiej. Zobaczymy Bizantyjska Katedrę z VII w zdobioną misternymi, średniowiecznymi mozaikami.
Powrót do Lido di Jesolo. Obiad w restauracji. Czas wolny. Odpoczynek nad morzem. Indywidualne spacery po Lido di Jesolo. Kolacja w hotelu. 3 nocleg.

      

Dzień 4:
Śniadanie jw. Przejazd do przepięknej, małej miejscowości TREVISO, położonej  w prowincji Treviso na Nizinie Weneckiej. Główne zabytki to: Palazzo del Trecento, Loggia dei Cavalieri i katedra San Pietro z XII w. z obrazami „Zwiastowanie” Tycjana i „Pokłon Trzech Króli” Il Pordenonego.

lub opcja 2:
Tour di Vino – pół dniowa wycieczka. Zwiedzanie 3 okolicznych winnic z degustacją tego szlachetnego trunku oraz lokalnych specjałów włoskich.

lub opcja 3:
czas wolny w Lido di Jesolo.

- Obiad w restauracji w Treviso lub w Jesolo.
- Przejazd na lotnisko. Odprawa. Wylot 19:35. Przylot do kraju.

      
 

ŚWIADCZENIA:

 • transport: przelot samolotem,  przejazdy komfortowym autokarem na terenie Włoch;
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu  Croce di Malta****;
 • wyżywienie: wg programu (1 dzień: obiad serwowany, kolacja w formie bufetu szwedzkiego, wino, woda. 2 dzień: śniadanie, kolacja w hotelu w formie bufetu, obiad w restauracji z muzyka na żywo, wino, woda. 3 dzień: śniadanie, obiad w restauracji, obiadokolacja w formie bufetu, wino, woda. 4 dzień: śniadanie, obiad w Treviso)
 • opieka pilota- opiekuna grupy z ramienia VERO TRAVEL;
 • opieka przewodnika lokalnego ;
 • ubezpieczenie KL (koszty leczenia) i CP (leczenie chorób przewlekłych)15 000 euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15 000 zł, oraz bagaż 1000 zł Signal Iduna Polska S.A.
 • rejs z Lido di Jesolo do centrum Wenecji,
 • rejs na wyspy laguny weneckiej: Murano,Burano, Torcello,
 • indywidualne słuchawki tzw. audioguidy.
 • składka na turystyczny fundusz gwarancyjny, pomocowy
 • Czas lokalny
  GMT+1 
  (Ta sama co w Polsce)
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)

HOTEL  CROCE DI MALTA ****

                                                  www.crocedimalta.info 

   

 


Aktualnie brak terminów