Mediolan City Break z Wrocławia

Aktualnie brak ceny

Włochy, Mediolan, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

MEDIOLAN

Stolica północnych Włoch, miasto kontrastów-  średniowieczne zabytki przeplatające się z nowoczesnym designem; mekka dla projektantów mody, wnętrz, mebli, artystów i megalomanów;  zakupy na prestiżowej via Monte Napoleone; kawa w Galerii Vittorio Emanuele; odpoczynek w Parku Sempione; Duomo- Katedra jedyna w swoim rodzaju, z dachu, której można podziwiać miasto.


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa i przelot do Bergamo - średniowiecznej perełki Lombardii. Zwiedzanie Bergamo Alta - malowniczego Starego Miasta otoczonego murami weneckimi, wznoszącego się na stromym wzgórzu ponad Doliną Padu. Spacer wąskimi uliczkami miasta. Zobaczymy dwa główne place miasta: Piazza Vecchia, przy którym wznosi się XII-wieczny, bogato zdobiony Pallazzo della Regionale i mierząca ponad 50 metrów wieża miejska z zegarem oraz Piazza del Duomo, na którym znajdziemy XV-wieczną Kaplicę Colleonich - perłę lombardzkiej architektury renesansowej ze wspaniałymi freskami, a także bazylikę Santa Maria Maggiore, której historia sięga XII wieku. Czas wolny na skosztowanie jednej z lombardzkich potraw. Wieczorem przejazd do Mediolanu. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do centrum Mediolanu. Zwiedzanie światowej stolicy mody, imponującej gotyckiej katedry Narodzin Św. Marii, Galerii Vittorio Emanuele - tradycyjnego miejsca spotkań mieszkańców Mediolanu oraz licznych kawiarenek i luksusowych sklepów, Piazza della Scala z Operą o międzynarodowej sławie, Zamek Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Czas wolny na zakupy w Domu Handlowym La Rinascente lub spacer po słynnym parku Sempione. Następnie spacer po Via Montenapoleone z ekskluzywnymi butikami, z których zasłynęło miasto, Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Zwiedzanie Kościoła Santa Maria delle Grazie z najsłynniejszym malowidłem Leonarda da Vinci Ostatnią Wieczerzą. Następnie zwiedzimy Muzeum Malarstwa Brera, w którym wystawione są dzieła słynnych włoskich mistrzów. Czas wolny w uroczej dzielnicy Brera, pełnej klimatycznych kafejek i uliczek z małymi sklepikami. Po południu dla chętnych wizyta na stadionie San Siro. W trakcie zwiedzania czas wolny na posiłek i zakupy. Powrót do hotelu i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa, przelot do Polski.

Cena zawiera:

 • transport - przelot samolotem**, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny,
 • zakwaterowanie - 3 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami i TV),
 • wyżywienie - 3 śniadania,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie NNW, CP, KL, bagaż,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*.

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.
** w cenie imprezy uwzględniono koszt biletu lotniczego według stawek linii lotniczych opublikowanych na stronie internetowej w dniu 01.12.2017. W przypadku wzrostu cen skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego. Koszt bagażu ok. 250zł.

Cena nie zawiera:

 • transferów lotnisko - hotel - lotnisko, podatku turystycznego, biletów komunikacji miejskiej, biletów wstępu, przewodników lokalnych, zestawów słuchawkowych audio guide - łącznie ok. 170 EUR.

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os. - 350 zł, 
 • dopłata do obiadokolacji - 250 zł,
 • dopłata do bagażu głównego 200-300 zł

Uwagi:

 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot,
 • realizacja programu jest zależna od godzin przelotów. Aktualnie brak terminów