Prawdziwe podróże

Międzyzdroje - Z wizytą nad morzem - wypoczynek i zwiedzanie (6 dni)

Oferta grupowa

Polska, Międzyzdroje - Świnoujście - Wyspa Wolin - Szczecin, Wypoczynek + zwiedzanie, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Międzyzdroje - Z wizytą nad morzem (wypoczynek i zwiedzanie)
Międzyzdroje - Świnoujście - Wyspa Wolin - Szczecin


Dzień 1:
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd do Międzyzdrojów - letniej stolicy gwiazd polskiej estrady. Spacer po nadmorskim deptaku, wizyta na Alei Gwiazd z odciskami dłoni polskich artystów, wizyta na molo. Czas wolny na spróbowanie wyśmienitych gofrów z bitą śmietaną, bez których pobyt nad morzem nie może być udany. Zakwaterowanie w obiekcie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie w obiekcie. Dzień wolny na wypoczynek, korzystanie z infrastruktury obiektu oraz samodzielne poznawanie okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie w obiekcie. Przejazd do Świnoujścia. Zwiedzanie miasta: Plac Rybaka z dawnym Ratuszem Miejskim, spacer po Parku Zdrojowym, dla chętnych wizyta na najwyższej latarni morskiej nad Bałtykiem. Kolejno dwugodzinny rejs statkiem podczas którego zobaczymy m. in. port Marynarki Wojennej, krajobrazy krainy 44 wysp, rezerwat ptactwa wodnego, historyczne miejsca z okresu II Wojny Światowej, latarnię morską. Statek wypływa ok. 1 km w morze. Późnym popołudniem powrót do Międzyzdrojów. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie w obiekcie. Dzień wolny na wypoczynek, korzystanie z infrastruktury obiektu oraz samodzielne poznawanie okolicy, degustacje lokalnych potraw i wszechobecnych darów morza. Obiadokolacja w obiekcie. Nocleg.

Dzień  5:
Śniadanie w obiekcie. Zwiedzanie Międzyzdrojów i Wyspy Wolin. Wybierzemy się na przejażdżkę ciuchcią, która zabierze nas w najpiękniejsze okolice kurortu. Podczas podróży zobaczymy: między innymi Jezioro Turkusowe zwane jeziorem Szmaragdowym, które zaliczane jest do najpiękniejszych jezior Wolińskiego Parku Narodowego, Neogotycki kościół w Lubinie zbudowany na wzgórzu w miejscu istniejącego niegdyś kościoła św. Mikołaja, patrona kupców i żeglarzy, Grodzisko - miejsce, na którym św. Otton z Bambergu wybudował podczas swej misji w latach 1124r. pierwszy drewniany kościół. Po ok. 3-godzinnej przejażdżce powrót do Międzyzdrojów. Spacer po nadmorskim uzdrowisku. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu i przejazd do Szczecina - stolicy i największego miasta województwa zachodniopomorskiego. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Bulwarach Szczecińskich z Aleją Żeglarzy, pokazującą związki miasta oraz Pomorza Zachodniego z morzem.  Kolejno spacer po Starym Mieście. Zobaczymy z zewnątrz Zamek Książąt Pomorskich, który dzisiaj jest kulturalnym centrum z Operą na Zamku, Muzeum Zamkowym, galeriami, kameralnym teatrem i kinem, muzyczną sceną na dużym dziedzińcu. Kolejno spacer do Bazyliki Archikatedralnej świętego Jakuba Apostoła – najważniejszej świątyni szczecińskiej, z licznymi pięknymi kaplicami i tarasem widokowym na wieży. Chwila czasu wolnego i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

CENA ZAWIERA:

  • transport przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, nagłośnienie),
  • zakwaterowanie 5 noclegów w hotelu/ośrodku wypoczynkowym w Międzyzdrojach,
  • wyżywienie 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.


Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opieki lokalnych przewodników - latarnia morska w Świnoujściu, rejs statkiem, podróż kolejką po okolicach Międzyzdrojów, Muzeum V3, Grodzisko, taras widokowy w Katedrze Szczecińskiej – łącznie ok. 120 PLN,
  • opłaty klimatycznej.


Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1-osobowego - 140 PLN/pobyt.Międzyzdroje – jedna z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych nad morzem na zachodnim Wybrzeżu. Idealne miejsce na rodzinny wyjazd z dziećmi, ale również romantyczny weekend we dwoje. Odwiedzając Międzyzdroje, nie może nas zabraknąć w Alei Gwiazd, która została wykonana na wzór tej w Cannes, w zagrodzie Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym czy w Planetarium, gdzie usłyszymy między innymi o Gwieździe Betlejemskiej. Do spaceru po 400 metrowym molo w Międzyzdrojach, chyba nie trzeba nikogo namawiać.


Aktualnie brak terminów