Prawdziwe podróże

.Pielgrzymka na Sycylię do grobu św. Rozalii

Cena od: 4900 PLN

Włochy, Katania - Etna - Taormina - Syrakuzy - Ortyga - Agrigento - Palermo - Monreale - Cefalu, Pielgrzymki Zagraniczne, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDFSYCYLIA - WYSPA KONTRASTÓW
Największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Ślady licznych najazdów widoczne są w sycylijskiej kulturze, obrzędach, obyczajach i zabytkach. To właśnie nieprzeciętnej mozaice kultur wyspa zawdzięcza swój niepowtarzalny charakter i różnorodny koloryt. Dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu, śródziemnomorski ciepły klimat, fantastyczne przysmaki sycylijskiej kuchni i życzliwość mieszkańców przyczyniają się do tego, że co roku Sycylię odwiedzają turyści z całego świata. Miasta takie jak Katania, Syrakuzy, Palermo, Agrigento to światowe skarby architektury świeckiej i sakralnej, centra duchowe, kulturalne i kulinarne jednocześnie. Zapraszamy na wspólną niezapomnianą Pielgrzymkę.

Zapraszamy na naszą stronę 
www.moja-pielgrzymka.eu po więcej ofert pielgrzymkowych!


RAMOWY PROGRAM

Dzień 1:

Przejazd z ustalonego miejsca na lotnisko, przylot na Sycylię do Katanii liniami Lufthansa, z przesiadką w Niemczech (ew. Wizzair, Ryanair). Przejazd do centrum KATANII - portowego miasta, położonego u podnóża Etny. Zobaczymy: Katedrę św. Agaty, słynną fontannę, która jest symbolem miasta dell ElefanteSłoń, spacer uroczymi uliczkami miasta, w miarę możliwości czasowych nawiedzenie Klasztoru Benedyktynów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg. (w przypadku zmian godzin wylotu program Katanii realizujemy w ostatnim dniu)

Dzień 2:
Śniadanie. Wjazd na „punkt widokowy” ETNY – największego wulkanu w Europie i jeden z najbardziej aktywnych na świecie. Jego wysokość się zmienia, w zależności od erupcji i ilości zastygłej lawy. Szacuje się, że od początku XX wieku Etna „urosła” o ok. 60 m. Masyw Etny obejmuje ponad 270 kraterów bocznych i w wyniku erupcji wciąż tworzą się nowe. Popioły wulkaniczne są niezwykle urodzajne, jest tu wiele plantacji pomarańczowych i cytrynowych, oraz winorośli. Podziwianie wspaniałych i „groźnych” wulkanicznych krajobrazów. Następnie przejazd i zwiedzanie TAORMINY, zwanej „perełką Sycylii”. To najsłynniejsze i najliczniej odwiedzane miasto Sycylii, położone jest na szczycie wzgórza o wys. 250 m n.p.m., z widokiem na morze i masyw Etny. Wizyta w słynnym teatrze greckim, z którego roztacza się wspaniały widok na morze i wulkan. Spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolacje i 2 nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do SYRAKUZ. Syrakuzy to jeden z najważniejszych parków archeologicznych nad Morzem Śródziemnym. Chronione są tutaj nie tylko ruiny ale także imponująca roślinność. Odwiedzimy jaskinię Latomia del Paradiso – nazwaną Uchem Dionizosa. W Syrakuzach urodziła się i zmarła męczeńską śmiercią św. Łucja- patronka miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej. Następnie udamy się na ORTYGĘ - wyspę należącą do miasta Syrakuzy, połączoną mostem Ponte Nuovo. W Ortydze nawiedzimy Katedrę metropolitarną Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, pełniącą funkcję katedry archidiecezji Syrakuz. Wieczorem przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 3 nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do AGRIGENTO - doliny Świątyń i migdałowców, dawnej kolonii greckiej. Zwiedzanie Valle dei Templi – najpiękniejszego zespołu starożytnego budownictwa greckiego (poza Grecją) Przejazd do hotelu na obiadokolację i 4 nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do PALERMO. Zwiedzanie najbardziej sycylijskiego miasta. Nawiedzimy Sanktuarium Św. Rozalii położone prawie na szczycie góry Monte Pellegrino. W wnętrzu znajduje się jaskinia z wotami i relikwiami św. Rozalii, która tam mieszkała i umarła. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Powrót do centrum Palermo. Nawiedzimy imponującą Katedrę NMP Wniebowziętej - proponujemy wejście na dach Katedry z której roztacza się niezapomniany widok na miasto, spacer po Starym Mieście z Fontanną Pretoria, Pałacem Quattro Canti, Wielkim Teatrem. Spacer do portu miejskiego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 5 nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Kolejny dzień spędzimy w PALERMO i zwiedzimy Convento dei Cappuccini z katakumbami mieszczących mumie mnichów i osób świeckich. Przejazd do MONREALE - miasta położonego nieopodal Palermo. Nawiedzimy średniowieczną, normańskiej Katedrę NMP, w której znajdują się najsłynniejsze mozaiki na świecie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 6 nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Następnie przejazd do CEFALU - jednej z najpiękniejszych miejscowości nadmorskich na wyspie. Spacer po mieście Normanów i zwiedzanie Katedry z XII wieku. Czas na relaks i spacery nad morzem. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. 7 nocleg.

Dzień 8:
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Przejazd do Maciejkowic

Cena zawiera:

 • przelot samolotem z Krakowa,
 • bagaż podręczny i bagaż główny,
 • transport z Chorzowa i okolic na lotnisko do Krakowa i powrót,
 • transport włoskim autokarem,
 • 7 noclegów w hotelach 3*; pokoje 2-osobowe, na życzenie 3-osobowe,
 • wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje;
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż Signal Iduna S.A.;
 • opieka pilota na całej trasie pielgrzymki,
 • opieka duchowna Kapłana,
 • rezerwacja codziennych Mszy św.
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

04.02. Kraków - Frankfurt            06.20 - 08.00
04.02. Frankfurt - Katania            09.45 - 12.10
11.02. Katania - Monachium       17.35 - 19.55
11.02. Monachium - Kraków       22.15 - 23.35

Cena nie zawiera:

 • kosztu biletów wstępu niezbędnych do realizacji programu i lokalnych przewodników,
 • taksy pobytowej,
 • zestawów Audio Guide,
 • lokalnego transportu

- ok 130 euro/ os. 
 • dopłata do pokoju 1- osobowego 1000 zł,
 • możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty. 

REKOMENDOWANE UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI:
- 5,5% wartości pielgrzymki, tj. 269,50 PLN/os. - ubezpieczenie KR obejmujące rezygnację z powodu nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania + zachorowania na COVID-19 i objęcia uczestnika kwarantanną.
- 7% wartości pielgrzymki, tj. 343 PLN/os. - ubezpieczenie KR obejmujące rezygnację z powodu nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania oraz choroby przewlekłej + zachorowania na COVID-19 i objęcia uczestnika kwarantanną.