Prawdziwe podróże

.Pielgrzymka Szlakiem krajów nadbałtyckich

Cena od: 4550 PLN

Finlandia, Litwa- Łotwa- Estonia- Finlandia- Szwecja, Pielgrzymki Zagraniczne, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF


Ramowy program

Dzień 1 - 02.08.2024:

Wyjazd spod kościoła parafialnego we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do SOKÓŁKI, miejsca Cudu Eucharystycznego, nazywanego potocznie polskim Lanciano. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego, modlitwa w kaplicy, gdzie znajduje się Cząstka Ciała Pańskiego. Udział we Mszy św. Kolejno przejazd do SUPRAŚLA. Podczas spaceru po mieście zobaczymy Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa oraz muzeum ikon prawosławnych. Wieczorem obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2 - 03.08.2024:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, modlitwa przed relikwiami błogosławionego księdza Sopoćki – spowiednika św. siostry Faustyny. Msza święta. Po wizycie w sanktuarium spacer z przewodnikiem po mieście. Zobaczymy najważniejsze zabytki - barokowy Zespół Parkowo-Pałacowy Branickich, kościół farny z jego najstarszą częścią, w podziemiach którego jest pochowana Izabela Branicka, pałacyk gościnny odrestaurowany w stylu epoki Jana Klemensa Branickiego, ratusz, sobór św. Mikołaja. Wieczorem przejazd do hotelu w pobliżu granicy polsko-litewskiej. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 - 04.08.2024:
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do RYGI (390 km, ok. 7 godzin jazdy). Zwiedzanie miasta: najpierw ryska secesja- spacer tzw. Szlakiem Ryskich Klejnotów Art. Nouveau. Piesze zwiedzanie miasta: Pomnik Wolności- symbol niepodległości, Łotewska Opera Narodowa, ryska starówka - Mała i Duża Gildia, Koci Dom, pozostałości fortyfikacji- Baszta Prochowa, Brama Szwedzka, Trzej Bracia, katedra luterańska, rynek z Domem Bractwa Czarnogłowych i Domem Wagi, kościół luterański św. Piotra, panorama ryskiej starówki z drugiego brzegu Dźwiny. W czasie wolnym polecamy spróbowania rupjmaize - czyli słynnego łotewskiego czarnego chleba. W trakcie zwiedzania Msza św. Przejazd do hotelu w Rydze. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 - 05.08.2024:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Poranna Msza św. Przejazd do TALLINA (ok. 320 km, 5 godzin jazdy). Spotkanie z przewodnikiem. Udział we Mszy Św. Kolejno przejazd do centrum miasta i piesze zwiedzanie. Zobaczymy: Górne Miasto - Zamek Toompea z basztą Pikk Herman, sobór Aleksandra Newskiego, katedra Marii Panny Toomkirik- katedrę, udamy się do punktu widokowego na Dolne Miasto. Kolejno zwiedzanie Dolnego Miasta- ulica Krótka i Długa, rynek z ratuszem i apteką Ratuszową, malownicze średniowieczne zaułki, kamienice cechowe i gildii, Trzy Siostry, kościół Św. Olafa, baszta Gruba Małgorzata. Po zwiedzaniu obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 5 - 06.08.2024:
Wczesne śniadanie. 2godzinny rejs promem do HELSINEK - jednej z najmłodszych stolic europejskich. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd pod stadion olimpijski będący głównym obiektem letnich igrzysk w 1952 r. Następnie autokarem podjedziemy w okolicę Temppeliaukio- słynnego Kościoła Skalnego – zwiedzanie kościoła. Dalej zwiedzanie centrum: spacer monumentalną Mannerheiminitie- po drodze m. in. Muzeum Narodowe, Parlament, Muzeum Sztuki Współczesnej Kiasma, przez Rautatientori - perły architektury narodowego romantyzmu m. in. Teatr Narodowy i Dworzec Główny. Wizyta w Soborze Uspieńskim. W trakcie zwiedzania Msza Św. Następnie przejazd na promowisko. Zaokrętowanie na prom i wypłynięcie do SZTOKHOLMU. Obiadokolacja na promie - bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian – ponad 50 dań – wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku – ok. 2 godz.). Nocleg na promie.

Dzień 6 - 07.08.2024:
Śniadanie na promie w formie bardzo bogatego menu. Zawinięcie do portu w SZTOKHOLMIE - stolicy i największego miasta Szwecji. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Wazy. Statek Vasa jest jedynym XVII-wiecznym statkiem na świecie, który przetrwał do dzisiaj. Ozdobiony setkami rzeźb i zachowany w prawie 95% w oryginale statek jest unikalnym skarbem sztuki oraz jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych świata. Po zwiedzaniu muzeum przejazd na Gamla Stan, czyli na Stare Miasto, gdzie zobaczymy: Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja - luterańska katedra, miejski Ratusz Stadshuset, w którym corocznie odbywa się bankiet z okazji przyznania nagrody Nobla, Gmach Giełdy, w którym nagrody Nobla są przyznawane, Dom Rycerstwa i Szlachty. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, chwila czasu wolnego. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 - 08.08.2024:
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do KARLSKONY - czyli "Korony Karola", miasta zbudowanego na 33 wyspach. Jako zaprojektowany i zbudowany od podstaw historyczny port wojenny Karlskrona jest wyjątkowa na skalę światową. To właśnie zadecydowało o wpisaniu jej w 1998 r. listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza święta a następnie krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Spacer po Rynku z imponującą zabudową Rynku, nawiedzenie Kościoła Admiralicji – zbudowanego pod koniec XVII wieku, największego zachowanego drewnianego kościoła w Szwecji. Spacer nabrzeżem Królewskim, z pięknym widokiem na okoliczne wyspy i wejście do portu wojennego. Wieczorem zaokrętowanie na promie, obiadokolacja. Nocny rejs do Gdyni. Nocleg na promie.

Dzień 8 - 09.08.2024:
Śniadanie na promie. Po zejściu z promu przejazd do GDAŃSKA na zwiedzanie miasta. Msza w Katedrze Oliwskiej - najdłuższym, bo ponad stumetrowym kościele w Polsce znanym przede wszystkim dzięki XVIII-wiecznym organom posiadającym prawie 8000 piszczałek. Udział w krótkim koncercie organowym na pewno na wszystkich zrobi ogromne wrażenie. Kolejno spacer z przewodnikiem wzdłuż traktu tzw. Drogi Królewskiej (ulice Długa, Długi Targ, Mariacka). Teren obejmuje kościoły, kamienice mieszczańskie, bramy miejskie, żuraw gdański – średniowieczny gotycki dźwig portowy z XIV w., Kościół Mariacki, Ratusz, Zespół Wielkiej Zbrojowni. Po południu nawiedzenie bazyliki św. Brygidy z imponującym ołtarzem z bursztynu. Na koniec dnia wizyta w Europejskim Centrum Solidarności. Po zwiedzaniu obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 9 - 10.08.2024:
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do PELPLINA - miasta słynącego przede wszystkim z przepięknej Bazyliki Katedralnej. Msza Święta w zabytkowych murach świątyni i wizyta w Muzeum Diecezjalnym, które kryje w sobie prawdziwe skarby: historyczne pamiątki, obrazy, figury świętych, rzeźby, kościelne szaty, zdobienia, puchary i kielichy, monstrancje - najstarsze z nich pochodzące ze średniowiecza. Obiad i wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport przejazd komfortowym autokarem,
  • przeprawy promowe Tallin - Helsinki (2-godzinny shuttle), Helsinki - Sztokholm (nocny prom), Karlskrona - Gdańsk
  • zakwaterowanie 8 noclegów: 2 noclegi na promach (kabiny 2-osobowe bez okna), 3 noclegi w komfortowych pensjonatach w Polsce (w okolicach Supraśla, w pobliżu granicy polsko-litewskiej, w Trójmieście), 3 noclegi w hotelach - w Rydze, w Tallinie i w Sztokholmie (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 8 śniadań, 8 obiadokolacji w tym 2 kolacje na promie w formie bardzo bogatego bufetu z piwem i winem, obiad w restauracji w drodze powrotnej
  • opiekę doświadczonego pilota na całej trasie pielgrzymki,
  • opiekę duchową kapłana,
  • rezerwacje Mszy św.,
  • ubezpieczenie NNW (15 000 zł), KL i CP (choroby przewlekłe 20.000 euro, bagaż 1000 zł SIGNAL IDUNA S.A
  • składkę na TFG i TFP. 

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i ofiary na kościoły, zestawów słuchawkowych, przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych i administracyjnych, taks pobytowych 
- łącznie należy przygotować ok. 150 euro/os. 

Opcjonalnie:

dopłata do pokoju jednoosobowego (łącznie 8 noclegów, w tym 2 na promach) - 1800 zł
Opcjonalnie: dopłata do pokoju jednoosobowego (łącznie 8 noclegów, w tym 2 na promach) - 1800 zł

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ
zaliczka 550 zł/os. płatna na konto Biura Podróży Vero Travel 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371 (w tytule przelewu “ zaliczka pielgrzymka Nadbałtycka 02-10.08.2024, imię i nazwisko, data urodzenia uczestnika”).

II rata - 1500 zł/os. płatna do 26.04.2024 na konto Biura Podróży Vero Travel 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371 (w tytule przelewu “pielgrzymka Nadbałtycka 02-10.08.2024, imię i nazwisko, data urodzenia uczestnika”).

III rata - 2500 zł/os. płatna do 28.06.2024 na konto Biura Podróży Vero Travel 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371 (w tytule przelewu “pielgrzymka Nadbałtycka 02-10.08.2024, imię i nazwisko, data urodzenia uczestnika”).

Płatności II i III raty można też rozdzielić na dogodne dla uczestników raty - termin płatności całości należności za pielgrzymkę to 28.06.2024.

 

Sugerujemy wykupienie Ubezpieczenia Kosztów rezygnacji z imprezy, z powodów zdrowotnych, które działa również w przypadku rezygnacji z tytułu zachorowania na Covid-19 oraz zaostrzenia się choroby przewlekłej. Koszt wykupienia ubezpieczenia z powodu nagłego zachorowania uczestnika lub jego najbliższej rodziny to 7% wartości pielgrzymki czyli 318,50 zł. Osoby zdecydowane powinny doliczyć kwotę ubezpieczenia do pierwszej płatności wykonywanej na konto Biura Podróży Vero Travel.