Prawdziwe podróże

Pielgrzymka Włochy Północne nad Jeziorem Garda

Cena od: 2220 PLN

Włochy, Werona, Malcesine, Spiazzi, Mediolan, Monza, Sirmione, Wenecja, Pielgrzymki Zagraniczne, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

TERMIN:  20.08.2023 - 26.08.2023

Zapraszamy na naszą stronę www.moja-pielgrzymka.eu po więcej ofert pielgrzymkowych!


Dzień 1:
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach wieczornych. Przejazd nocny przez Czechy, Austrię do Włoch. Na trasie planowane są postoje zgodnie z regulaminem czasu pracy kierowców - przerwy (postoje) co ok. 3 godziny.

Dzień 2:
Przejazd do WERONY– zobaczymy: XIV-wieczny zamek Castelvechio, Arco dei Gavi - rzymski łuk triumfalny z I w.n.e., Brama Borsarich, Piazza Bra z okazałym rzymskim Amfiteatrem, Piazza dei Signiori oraz dziedziniec domu Julii z najsłynniejszym balkonem. Przejazd do hotelu. 1 nocleg i obiadokolacja.

Dzień 3:
Śniadanie. Przyjazd do MALCESINE - miasta położonego najbardziej na północy wybrzeża Jeziora Garda. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w. z którego roztacza się niezapomniany widok. Spacer po uroczym miasteczku, położonym nad jeziorem Garda. Następnie przejazd do SPIAZZI do Sanktuarium Madonna della Corona- ukrytego w sercu skał góry Monte Baldo, zawieszonym między niebem i ziemią, miejscem milczenia i medytacji. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i 2 nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do MEDIOLANU- światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, Galerii Vittorio Emanuele- tradycyjnego miejsca spotkań mieszkańców Mediolanu oraz licznych kawiarenek i luksusowych sklepów, Piazza della Scala ze słynną Operą o międzynarodowej sławie, Zamek Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Na koniec podjedziemy zobaczyć słynny stadion San Siro. Następnie przejazd MONZY- miejscowości położonej 12 km na północ od Mediolanu. Monza to prawdziwa ikona motosportu, miejsce przesiąknięte pełną pasji historią włoskiej motoryzacji. Co roku na torze w Monzy odbywają się prestiżowe wyścigi świata Grand Prix Formuły 1. Tutaj zaczynali najbardziej znani kierowcy Włoch i wielokrotnie uczestniczył w wyścigu Robert Kubica. Zwiedzanie toru wyścigowego. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, 3 nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonego SIRMIONE, gdzie znajdują się pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli. Zobaczymy kościół Santa Maria Maggiore, zbudowany na miejscu dawnej pogańskiej świątyni. Obejrzeć można ciekawe piętnastowieczne freski oraz figurę Matki Boskiej, następnie Rocca Scaligera – imponujący zamek przypominający o trzynastowiecznych władcach Werony, Scaligerich, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą Jeziora Garda. Dla chętnych rejs po jeziorze Garda i plażowanie nad jeziorem. Wieczorem powrót na obiadokolację i 4 nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Przyjazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Piazzettę- Mały Placyk, imponujący Plac San Marco, Pałac Dożów, Kampanillę- dzwonnicę, Most Rialto i dzielnicę Rialto- dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. Przejście niezwykle romantycznymi uliczkami i zaułkami z wieloma mostkami nad kanałami, gdzie można podziwiać krążące weneckie gondole. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 7:
Przyjazd do kraju. Hotel Antares w Villafranca zapraszamy na stronę: https://hotelantaresvillafranca.worhot.com/ Położony 12 km od centrum Werony hotel Antares Sport Beauty & Wellness oferuje nowoczesne pokoje, oryginalną kuchnię i centrum odnowy biologicznej. Ten przestronny i cichy hotel gwarantuje doskonały odpoczynek. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizję satelitarną, minibar oraz łazienkę z suszarką do włosów. Dostępne za opłatą centrum odnowy biologicznej w hotelu Antares obejmuje basen z podgrzewaną wodą, saunę, łaźnię turecką, masaże, ścieżki Kneippa i zabiegi kosmetyczne. Restauracja oferuje dania kuchni lokalnej i międzynarodowej oraz duży wybór win. Posiłki podawane są w formie bogatego bufetu szwedzkiego. W wyjątkowej jadalni znajdują się ośmiokątne kolumny i ciekawe, nierówne ściany. A American Bar serwuje pyszne aperitify i doskonałą włoską kawę ze wspaniałym, panoramicznym widokiem na basen. 

Cena zawiera:

 • ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w opisanym hotelu, wygodne pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami
 • WYŻYWIENIE: 4 śniadania, 4 obiadokolacje w formie bufetu,
 • OPIEKA PILOTA,
 • OPIEKA KAPŁANA,
 • UBEZPIECZENIE: ubezpieczenie: NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków na sumę 15.000 zł, KL koszty leczenia 20.000 eur, KR koszty ratownictwa 5.000 eur, CP choroby przewlekłe 15.000 euro, bagaż 1.000 zł firmy Signal Iduna Polska S.A.
 • TRANSPORT: komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja, barek);
 • TFG Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • TFP Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu,
 • lokalnych przewodników,
 • taksy klimatycznej,
 • lokalnego transportu w Wenecji,
 • rejsu po j. Garda,
 • audio guidy- zestawów nagłośnieniowych. 

NALEŻY PRZYGOTOWAĆ 90 euro/os. i kwota ta będzie zbierana przez pilota w autokarze.
Hotel Antares w Villafranca zapraszamy na stronę: https://hotelantaresvillafranca.worhot.com/

Położony 12 km od centrum Werony hotel Antares Sport Beauty & Wellness oferuje nowoczesne pokoje, oryginalną kuchnię i centrum odnowy biologicznej. Ten przestronny i cichy hotel gwarantuje doskonały odpoczynek. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizję satelitarną, minibar oraz łazienkę z suszarką do włosów. Dostępne za opłatą centrum odnowy biologicznej w hotelu Antares obejmuje basen z podgrzewaną wodą, saunę, łaźnię turecką, masaże, ścieżki Kneippa i zabiegi kosmetyczne. Restauracja oferuje dania kuchni lokalnej i międzynarodowej oraz duży wybór win. Posiłki podawane są w formie bogatego bufetu szwedzkiego. W wyjątkowej jadalni znajdują się ośmiokątne kolumny i ciekawe, nierówne ściany. A American Bar serwuje pyszne aperitify i doskonałą włoską kawę ze wspaniałym, panoramicznym widokiem na basen.