Prawdziwe podróże

Posmakuj Włochy

Oferta grupowa

Włochy, Udine, Wenecja, Cormons, Treviso, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Posmakuj Włochy                                                                                                                                                                                                                                                                      
Udine - Cividale del Friuli - San Daniele - Cormons - Wenecja - Bassano di Grappa - Marostica - Villa Malon - Treviso - Vicenza

Festiwal wina, grappy, szynki i włoskich specjałów


Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2
Przyjazd do Udine - średniowiecznego miasteczka, weneckiego barokowego malarza - Tiepolo. Górujący nad miastem zamek Castello był rezydencją gubernatorów, obecnie znajdują się w nim muzea sztuki i muzea archeologiczne. Zobaczymy także Piazza della Liberta z okazałymi budynkami. Po południu przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie, przejazd do uroczego Cividale del Friuli, wspaniałego miasteczka zbudowanego w kamieniu, do dziś znajdują się tam pozostałości po Rzymianach i Longobardach. Następnie wizyta w znanej fabryce szynki połączona z degustacją wina w San Daniele. W drugiej połowie czerwca odbywa się w San Daniele del Friuli jedyny w swoim rodzaju Festiwal Szynki. Jest to największe święto kulinarne, podczas którego przy dźwiękach muzyki można skosztować wyśmienitych produktów z regionu. Przejazd do Cormons, gdzie w prywatnych winnicach weźmiemy udział w degustacjach głównie białego wina Vini del Io (Traminer, Malvasia, Riesling) znanego na całym świecie. Wieczorem przyjazd nad Morze Adriatyckie do Lido di Jesolo. Zakwaterowanie w hotelu. Kolację w tym dniu proponujemy w tawernie „agroturystycznej”, gdzie skosztujemy typowe potrawy regionu wraz z winem lokalnej produkcji. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. W tym dniu proponujemy odpoczynek nad morzem w Lido di Jesolo lub wycieczkę do Wenecji. Przepłynięcie statkiem z Punta Sabbioni do Placu św .Marka. Spacer z lokalnym przewodnikiem po centrum Wenecji. Zobaczymy Plac z Bazyliką Św. Marka oraz Pałac Dożów i przespacerujemy się nad kanałami do Mostu Rialto - jednego z trzech mostów na najsłynniejszym Kanale Grande. Następnie dla chętnych rejs gondolami po kanałach weneckich lub (fakultatywnie) rejs po wyspach: Murano - słynącej z produkcji szkła artystycznego, Burano - znanej ze sztuki koronkarskiej i Torcello. Wieczorem powrót do Lido di Jesolo na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Bassano di Grappa – malowniczego miasteczka znanego głównie z produkcji grappy – wysokoprocentowego trunku powstającego w procesie produkcji wina. Degustacja najbardziej znanego trunku włoskiego - Grappy. Przejazd do Marostica – tzw. miasta „szachownicy”. Zobaczymy charakterystyczny Plac Zamkowy - Piazza Castello i wiele innych uroczych zaułków i placyków. Po południu wizyta w przemysłowej wytwórni win z regionu Piave, degustacja win czerwonych, zwiedzanie zakładu i zapoznanie się z procesem produkcji Vini Rossi del Piave (Cabernet Franc, Raboso). Wyjazd do prywatnego pałacu – willi Molon – degustacja wina połączona ze skosztowaniem lokalnych specjałów. W kantynie barona Bassetti będziemy degustować wina „barricato”, czyli długoletnie, mocne i ciężkie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie Treviso - w prowincji Treviso na Nizinie Weneckiej. Główne zabytki to: Palazzo del Trecento, Loggia dei Cavalieri i katedra San Pietro z XII w. z obrazami Zwiastowanie Tycjana i Pokłon Trzech Króli Il Pordenonego. Nastepnie udamy się do Vicenzy – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Vicenza jest zwana miastem Andrea Palladiego - słynnego włoskiego architekta. Jego dzieła stanowią najważniejszy element miasta. Główna ulica nazwana imieniem projektanta - Corso Andrea Palladio otoczona jest pałacami jego projektu. Obecnie mieszczą się tu siedziby najbogatszych firm, banków, biur, ekskluzywnych sklepów. W Palazzo Chiericati mieści się aktualnie Muzeum Civico, w którym podziwiać można dzieła włoskich malarzy. Ponadto warto zobaczyć Bazylikę z wieńcem kolumn doryckich i jońskich. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 7
Przyjazd do kraju w godzinach rannych.

Cena zawiera:

-zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach **/*** (1 nocleg w okolicach Udine, 3 w Lido di Jesolo), 2-, 3-os. pokoje z łazienkami,
-wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje w tym 1 w agroturystyce,
-degustacje w Cormons oraz w Bassano,
-opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
-transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC),
-ubezpieczenie: NNW, CP, KL i bagaż Signal Iduna S.A.
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

-biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, opłat za lokalnych przewodników, zestawów słuchawkowych audio guide, podatku turystycznego, innych degustacji nie
ujętych w cenie - łącznie ok. 80 EUR
-napojów do obiadokolacji.

Opcjonalnie:

-dopłata do pokoju 1-os. - 300 zł.
 • Czas lokalny
  GMT +1
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Wystarczy dokument tożsamości (dowód osobisty). 
   
 • Czas przejazdu
  ok. 16 h
   
 • Język
  Język włoski. Można porozumieć się po angielsku, niemiecku, francusku i słoweńsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  230 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: C, C2, F, L 
  (wymagany adapter do gniazdka)

Aktualnie brak terminów