Prawdziwe podróże

Praga znana i nieznana

Oferta grupowa

Czechy, Praga, Oferty dla grup, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

PRAGA znana i nieznana

Stolica Czech wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, kosmopolityczne miasto, gdzie historia pięknie łączy się z nowoczesnością, a widoki zapierają dech w piersiach. Stare Miasto kusi zabytkami ze słynnym zegarem Orloj, Hradczanami i mostem Karola. Spacer krętymi uliczkami żydowskiej dzielnicy Josefov przenosi w świat powieści Franza Kafki. Wieże kościelne na Malej Stranie i widoki ze wzgórza Petrin dają możliwość obejrzenia niesamowitej panoramy Pragi pełnej czerwonych dachów kamieniczek. Liczne kawiarnie, restauracje, browary zapraszają do skosztowania lokalnej czeskiej kuchni, a kramy i sklepiki z rękodziełem dają możliwość zakupu niepowtarzalnych pamiątek.


Ramowy program:

Dzień 1:
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Pragi. Przygodę ze stolicą Czech zaczniemy od Nowego Miasta. Na Vaclavskim Namesti, czyli Placu Wacława, miejscu najważniejszych momentów w historii Pragi, znajdziemy Muzeum Narodowe i słynny konny pomnik patrona Czech - św. Wacława. To jednak nie jedyny koń, którego dopatrzeć się można w okolicy. Zajrzymy także do Pałacu Lucerna, gdzie w holu góruje pomnik Davida Černego, przewrotnie nawiązujący do konia św. Wacława. Z resztą prace tego autora będziemy spotykać podczas wędrówki po mieście - jeszcze nie raz zaskoczy nas swoimi nietypowymi rzeźbami. Spacerując dalej praskimi uliczkami obok Bramy Prochowej czy futurystycznego Tańczącego Domu, zwanego także Ginger i Fred, dojdziemy do Placu Karola z nowomiejskim ratuszem. Będzie czas na kawę i odpoczynek w cieniu zabytkowych kamieniczek. Po zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu i chwila odpoczynku. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.


        

Dzień 2:
Śniadanie w hotelu. Dzień rozpoczniemy w dzielnicy Staré Město. Zaczniemy od punktów obowiązkowych na liście każdego turysty - rynku staromiejskiego i jednego z najsłynniejszych zegarów astronomicznych na świecie: Pražskiego Orloja. Wedle legendy jego twórca został oślepiony po ukończeniu prac, by nie mógł już nigdzie indziej stworzyć równie wspaniałego dzieła...na pewno usłyszymy tą i inne historie związane z zegarem, rynkiem i okolicznymi zabytkami, które zapierają dech na każdym kroku. Spacerem wśród zabytkowych kościołów, kamienic i pałaców przejdziemy na półkilometrowy most Karola. Rozbrzmiewająca dookoła muzyka okolicznych grajków, uliczni malarze sprzedający swoje obrazy, turyści przemierzający most ze Starego Miasta w kierunku Malej Strany to nieodłączne elementy tworzące klimat tego miejsca. Czas na pamiątkowe zdjęcia, kawę w jednej z kawiarni z widokiem na Wełtawę i wczucie się w niesamowitą atmosferę Starego Miasta. Popołudnie spędzimy w żydowskiej dzielnicy Josefov, położonej na niewielkim terenie, między Wełtawą a Starym Miastem. Znajdziemy tu wiele synagog, ratusz żydowski, stary żydowski cmentarz oraz miejsce narodzin Franza Kafki. Spacer najważniejszymi zakątkami dzielnicy będzie prawdziwą podróżą w czasie. Wieczorem obiadokolacja integracyjna w typowo czeskiej restauracji - wieczór przy dźwiękach czeskiej muzyki i lokalnych potrawach. Powrót do hotelu na nocleg.


        

Dzień 3:
Śniadanie w hotelu. Dzień rozpoczniemy od wizyty na Wzgórzu Zamkowym. Królewski kompleks Hradczany z majestatyczną Katedrą św. Wita na czele, bazyliką św. Jerzego i pięknym widokiem na Pragę to obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty. Złotą Uliczką, niegdyś siedzibą złotników, a dzisiaj chętnie odwiedzaną, pełną uroczych sklepików i wystaw alejką przejdziemy nieco wyżej na wzgórze, aby zwiedzić, mieszczącą się w klasztorze, Bibliotekę na Strahovie, jedną z najpiękniejszych na świecie! Wysokie, drewniane regały i drobiazgowe sztukaterie na suficie, w towarzystwie malowniczych fresków, robią naprawdę ogromne wrażenie!
Po takiej dawce zwiedzania czas na zasłużony odpoczynek. Tuż obok biblioteki znajduje się Klášterní pivovar, w którym wypijecie prawdopodobnie jedno z najsmaczniejszych piw w swoim życiu! Po przyjemnym relaksie w klasztornym browarze, czeka nas wspinaczka na wzgórze Petřín. Zachód słońca nad usianą czerwonymi dachami Pragą podziwiamy z 65,5 metrowej Wieży Petřín (Petřínská rozhledna), będącej zmniejszoną kopią paryskiej wieży Eiffla. Wieczorem obiadokolacja w restauracji. Intensywny dzień zakończymy spacerem po słynnej Náplavce, czyli nocnym bulwarze nad Wełtawą. To magiczne miejsce, w którym można skosztować regionalne smakołyki, a wszyscy dookoła spacerują z lampką do wina, podchodząc od stoiska do stoiska i próbując win z całego świata. Powrót na nocleg do hotelu.


           

Dzień 4:
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie. Ostatni dzień w Pradze rozpoczniemy w okolicy dzielnicy Mala Strana, położonej u podnóża Hradczan. Zobaczymy nietypowe miejsca i atrakcje Pragi, często pomijane przez turystów, a tworzące niepowtarzalny klimat stolicy. Na początek spacer deptakiem przy ścianie Johna Lennona. Historia tego miejsca sięga roku 1988, kiedy to przeciwnicy komunizmu wypisywali na murze swoje słowa protestu. Aktualnie można odszukać na ścianie wiele symboli miłości i młodzieńczych ideałów. Następnie ruszymy w kierunku Vinárnej Čertovki, czyli najwęższej praskiej uliczki! Jest ona na tyle wąska, że po obu stronach, długiej na nieco ponad 10 metrów uliczki zainstalowano… sygnalizację świetlną! Nic dziwnego, skoro szerokość służącej niegdyś jako przeciwpożarowej uliczki sięga jedyne 50cm! Zaledwie kilkanaście metrów od najwęższej uliczki, tuż przy Muzeum Kampa, znajdują się dwie rzeźby, autorstwa znanego nam już Davida Černego –Sikający i Niemowlęta. Chętni będą mogli zajrzeć do wnętrz Muzeum Kampa – galerii sztuki współczesnej, której rzeźby naprawdę robią wrażenie! Po zwiedzaniu czas na odpoczynek na Wyspie Kampa, oddzielonej od Malej Strany Czarcim Potokiem. Legendy o tym miejscu usłyszymy podczas spaceru po romantycznych zakątkach praskiej Wenecji, malowniczo położonej nad kanałami dopływu Wełtawy. Będzie czas by wyciągnąć się na trawie, czy posłuchać koncertu ulicznego grajka lub po prostu posiedzieć w jednym z licznych barów czy kawiarenek i poczuć niesamowitą atmosferę tej części miasta. Po południu przejdziemy mostem Legii na drugą stronę rzeki – odnajdziemy kolejne dwie rzeźby Davida Černego: wiszącego Zygmunta Freuda oraz niepowtarzalną obrotową głowę Franza Kafki. Czas w Pradze zakończymy obiadem w restauracji. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.


        

ŚWIADCZENIA:

  • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją
  • zakwaterowanie 3 noclegi w wybranym hotelu*** (pokoje 2-,3- osobowe)
  • wyżywienie 3 śniadania w formie bufetu, 1 kolacja w restauracji w mieście, 1 kolacja w hotelu, 1 kolacja integracyjna z muzyką i czeskim menu, obiad w restauracji przed wyjazdem w drogę powrotną
  • opieka pilota na całej trasie wycieczki
  • opieka przewodnika podczas zwiedzania Pragi (4 dni po 4 godziny)
  • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna S.A.
  • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Dodatkowo płatne:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i ewentualnych przejazdów komunikacją miejską

Opcjonalnie:

  • rejs statkiem po Wełtawie - opcja zwykłego godzinnego rejsu lub połączenie rejsu z obiadokolacją na statkuAktualnie brak terminów