Prawdziwe podróże

Słowacka kraina

Oferta grupowa

Słowacja, Bratysława, Poprad, Tatrzańska Łomnica, Oferty dla grup, Autokar, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

SŁOWACKA KRAINA
Bratysława – Besenova – Poprad – Tatrzańska Łomnica  - Zamek Orawski

W krainie gór, zamków, jaskiń i basenów termalnych

Spacer po stolicy Słowacji wzdłuż brzegu Dunaju, który zakończy się wizytą w winnicy połączoną z degustacją słowackiego wina. Zwiedzanie najpiękniejszej tatrzańskiej Demianowskiej Jaskini Wolności słynącej z nacieków, niezwykłych form skalnych i podziemnych jeziorek krasowych. Odpoczynek w termach Besenovej i wjazd na szczyt Łomnicy.


Ramowy program wycieczki:

Dzień 1 
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd na teren Słowacji, do Bratysławy, rozpościerającej się na obydwu brzegach Dunaju oraz u podnóża pasma górskiego Małych Karpat. Zwiedzanie stolicy Słowacji. Zobaczymy m.in. Zamek Bratysławski, katedrę gotycką Dom św. Marcina- symbol kościelny Bratysławy, Bramę Michalską jeden z najpiękniejszych bratysławskich pałaców rokokowych- Pałac Mirbacha, a także Rynek Główny. Po południu wizyta w jednej z winnic położonej w okolicy Bratysławy- degustacja słowackiego wina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

     

Dzień 2 
Śniadanie. Przejazd do Demianowskiej Jaskini Wolności, najpiękniejszej jaskini Tatr Niskich na Słowacji, która słynie z różnobarwnych nacieków, niezwykłych form skalnych oraz podziemnych jeziorek krasowych. Godzinne przejście korytarzami jaskini (do pokonania będzie 1150 m, różnica wysokości 86 m i 913 schodów). Następnie przejazd do Besenovej. Pobyt w parku termalnym Gino Paradise Besenova obejmuje odkryte baseny z wodą termalną i atrakcjami wodnymi. Opcjonalnie zamiast pobytu na basenach spacer wzdłuż Jeziora Szczyrbskiego - drugiego co do wielkości jeziora na Słowacji, które położone jest malowniczo wśród tatrzańskich szczytów. Kolejno przejazd do Popradu. Spacer po mieście i przejście do dzielnicy Spiska Sobota, która jest zachowana niemal w niezmienionej formie dawnego miasta. Dzielnica ta powstała w XIII w, i stała się ważnym ośrodkiem na szlaku łączącym Królestwo Węgier z Polską. Po zwiedzaniu Popradu, przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg. 

     

Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd do Tatrzańskiej Łomnicy, urokliwej miejscowości położonej u stóp szczytu Łomnicy, drugiego co do wysokości szczytu w Tatrach. Spacer po miasteczku, wjazd kolejką kabinową nad Łomnicki Staw. Spacer wzdłuż jeziora polodowcowego, odpoczynek, podziwianie panoramy miasta i Tatr. Dla chętnych wjazd kolejką wiszącą na szczyt Łomnicy (2634 m.n.p.m.). Następnie zjazd kolejką do Tatrzańskiej Łomnicy. Przejazd do Zamku Orawskiego na zwiedzanie- ekspozycja archeologiczna, przyrodnicza i historyczna. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do kraju w godzinach wieczornych. 


   

Świadczenia:

  • transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, DVD, WC, barek),
  • zakwaterowanie 2 noclegi w hotelach*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami),
  • wyżywienie 2 śniadania, 2 obiadokolacje, w tym jedna integracyjna z muzyką,
  • degustacja wina w winiarni w okolicy Bratysławy,
  • opieka pilota na trasie całej wycieczki,
  • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
  • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

Dodatkowo płatne:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, bilety wstępu do Gino Paradise Park Besenova Aktualnie brak terminów